Jak zrobić banery w Minecraft? Polecamy oryginalne wzory na sztandar

| autor: Michał "Wyzpun" Serwicki | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić banery w Minecraft? Polecamy oryginalne wzory na sztandar

Minecraft pozwala na budowanie imponujących zamków. Jako ich twórca być może chciałbyś, aby miały one swój własny, niepowtarzalny symbol? Jest na to metoda. Z niniejszego poradnika dowiesz się, jak zrobić baner w MC. Ponadto przedstawiamy wzory na sztandary – to właśnie takie elementy mogą nadać naszym konstrukcjom unikalnego charakteru.

Spis treści:

Jak zrobić sztandar (baner) w Minecraft?

Każdy crafting wymaga posiadania odpowiednich przedmiotów – wiedzą o tym wszyscy fani Minecrafta. Odpowiedź na pytanie, jak zrobić baner w grze studia Mojang, należy zatem rozpocząć od prezentacji listy składników. Przede wszystkim potrzebujesz wełny, którą zdobędziesz poprzez strzyżenie owiec za pomocą nożyc.

Kiedy już uzyskasz przynajmniej sześć bloków wełny (ważne, aby była ona w jednym kolorze, ponieważ podczas tworzenia baneru nie można łączyć ze sobą bloków o różnych barwach), to następnym krokiem będzie zdobycie jednego patyka. Gdy już zgromadzisz wszystkie składniki, możesz zająć się wytwarzaniem sztandaru.

Przedmiot wykonasz przy użyciu stołu rzemieślniczego. Aby zrobić baner w MC, powinieneś ułożyć wspomniane wyżej elementy w następującej kolejności:

Jak zrobić sztandar w Minecraft?
Wykonanie sztandaru w Minecraft jest bardzo proste

Skoro już wiesz, jak zrobić sztandar (baner) w Minecrafcie, to do dzieła! Przedmiot możesz potem postawić na ziemi bądź zawiesić na dowolnej powierzchni, gdzie zajmie wysokość dwóch bloków.

Korzystanie z krosna i edycja sztandaru

Gotowy sztandar w Minecrafcie wciąż można edytować poprzez wykorzystanie krosna i dodanie drugiego koloru za sprawą barwników. Po umieszczeniu baneru oraz barwnika na krośnie w odpowiednim okienku naszym oczom ukaże się lista dostępnych podstawowych wzorów:

Różne wzory na sztandar w Minecraft
Trójkąty, kwadraty, a może paski? Wzory na sztandary w Minecraft są naprawdę różne

Wzory na sztandary w Minecraft – jak je zrobić?

Możemy wybierać z 34 podstawowych schematów na sztandary. Jeśli jednak chcemy wyróżnić się na serwerze, czy po prostu sprawić, by nasz baner był ciekawy, to wystarczy sięgnąć po jeden z dodatkowych wzorów. Te wymagają oczywiście zdobycia odpowiednich zasobów.

Każdy wzór składa się z kartki połączonej z określonym przedmiotem. Obecnie w Minecrafcie znajduje się pięć dodatkowych wzorów, które możemy uzyskać w następujący sposób:

  • Kwiat – papier + kwiatek
  • Wizerunek creepera – papier + głowa creepera
  • Czaszka – papier + czaszka witherowego szkieletu
  • Coś (logo Mojang) – papier + zaklęte złote jabłko
  • Ryjek – wzór ten możemy uzyskać wyłącznie ze skrzyni znajdującej się w ruinach bastionu
  • Wzór ziemski – ten schemat możemy nabyć u osadników za 8 szmaragdów
Jak zrobić baner w Minecraft? Różne wzory
Minecraft oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o wzory na sztandary

Powyższe schematy można połączyć z wcześniej uzyskanymi, podstawowymi wzorami oraz różnymi barwnikami. Tak oto wykonamy interesujące, oryginalne banery w świecie Minecrafta.

Sztandar na tarczy w Minecraft

Warto pamiętać, że sztandar w Minecrafcie da się umieścić również na tarczy. W tym celu wystarczy za pomocą podstawowego okna ekwipunku bądź stołu rzemieślniczego połączyć wybrany przez nas baner z tarczą. Po wykonaniu tego kroku możemy godnie reprezentować swoje minecraftowe królestwo.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia dziennikarz i medioznawca. Fan komiksu superbohaterskiego i horroru, a także papierowych i komputerowych gier RPG. Noce spędza na pisaniu opowiadań oraz przygód do Dungeons & Dragons oraz na nadrabianiu seriali i kolejnych próbach w przechodzeniu roguelikeów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO