Jak zrobić drzwi, drabinki, skrzynię i furtkę w Minecraft?

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić drzwi, drabinki, skrzynię i furtkę w Minecraft?

Minecraft daje graczom ogromne możliwości w zakresie tworzenia własnych konstrukcji czy miejsc dających ochronę przed zagrożeniami wirtualnego świata. Do tego potrzeba jednak różnego rodzaju narzędzi. Z tego poradnika dowiecie się, jak zrobić drzwi, drabinkę, skrzynię i furtkę w MC, które mogą okazać się przydatne podczas minecraftowej zabawy.

Spis treści:

Jak zrobić drzwi w Minecraft?

Drzwi w Minecrafcie, jak się pewnie domyślacie, pozwalają wejść do budynku lub innej zamkniętej przestrzeni. Tworzy się je za pomocą sześciu bloków desek lub sztabek żelaza. Pierwsza opcja zapewni drewniane drzwi – do otwierania ręcznego lub za pomocą mechanizmu. Natomiast żelazne drzwi otwierają się wyłącznie mechanicznie i są odporne na ataki potworów.

Jak zrobić drzwi w Minecraft?
Składniki znacie – dalsze kroki instrukcji, jak zrobić drzwi w Minecraft, wiodą do okienka craftingu

Jak zrobić drabinki w Minecraft?

Skoro już wiecie, jak zrobić drzwi w Minecraft, to czas na kolejny – również pomocny – przedmiot. Drabina pozwala głównie na dotarcie w położone wysoko lub nisko miejsca, takie jak wieże czy kopalnie.

Jak zrobić drabinę? Minecraft pozwala na jej położenie wyłącznie na istniejącym już bloku, a do stworzenia trzech sztuk drabiny potrzebujemy wyłącznie siedmiu patyków pozyskiwanych z desek. Fragmenty drabiny łączymy ze sobą, aby stały się jednolitą, odpowiednio długą konstrukcją. Samo korzystanie z drabiny jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy podejść do niej i przytrzymać klawisz odpowiadający za ruch do przodu.

Jak zrobić drabinki w Minecraft?
Drabina w Minecraft pomaga dostać się w trudno dostępne miejsca

Jak zrobić skrzynię w Minecraft?

Podczas grania w Minecrafta zbieramy surowce oraz przedmioty – niestety miejsce na nie jest ograniczone. Jak zrobić skrzynię w MC, dzięki której przechowamy rzeczy niepotrzebne w danej chwili?

Skrzynię stworzymy za pomocą ośmiu desek z dowolnego drewna. Warto wiedzieć, że podróżując po świecie Minecrafta, możemy natknąć się na losowo generowane skrzynie z cennymi łupami. Przedmiot ten oferuje również kilka możliwości personalizacji – możemy np. stworzyć skrzynię-pułapkę lub tzw. lej, który przechwytuje i przenosi wrzucone do niego przedmioty.

Jak zrobić skrzynię w Minecraft?
Skrzynia w Minecraft pozwala na przechowanie niepotrzebnych w danym momencie przedmiotów

Jak zrobić furtkę w Minecraft?

Furtka w Minecrafcie pełni funkcję podobną do drzwi. Gracze najczęściej korzystają z niej, aby zapewnić sobie dostęp do miejsc otoczonych płotem, gdzie zazwyczaj znajdują się zwierzęta hodowlane lub plony. Furtki można otwierać ręcznie lub za pomocą automatycznych mechanizmów.

Jak zrobić furtkę w MC? Ten przydatny przedmiot można wytworzyć za pomocą czterech patyków oraz dwóch desek z dowolnego drewna. Po wykonaniu wszystkich kroków – oczywiście w okienku craftingu – furtka powinna być gotowa do użytku.

Jak zrobić furtkę w Minecraft?
Furtka w Minecraft umożliwia wejście do miejsca otoczonego płotem
Więcej porad do craftowania:
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO