Jak zrobić przedmiot w Minecraft? Craftowanie – poradnik

| autor: Michał Grygorcewicz | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić przedmiot w Minecraft? Craftowanie – poradnik

Często zadajemy sobie pytanie, jak zrobić w Minecraft taki czy inny przedmiot. Z naszym poradnikiem craftowanie w Minecraft przestanie być problemem. Zacznijmy od tego, że Minecraft pozwala na tworzenie naprawdę wielu przedmiotów. Gdy nauczymy się, jak craftować, jesteśmy w stanie znacząco ułatwić sobie zabawę i uczynić eksplorację oraz budowanie o wiele przyjemniejszym. Zapraszamy do naszej serii poradników dotyczących tego, jak się robi rzeczy w Minecrafcie – dzięki nim stworzenie książki czy tłoka nie nastręczy żadnych trudności.

Wytwarzanie przedmiotów

Jak zrobić ciasto w Minecraft:

Zdecydowanie jednym z najlepszych pożywień w Minecraft jest ciasto. Daje ono kilkanaście punktów życia i regeneruje kilkanaście punktów głodu. Do zrobienia ciasta potrzebować będziesz jednak sporo składników oraz kilku wskazówek skąd wziąć surowce.

Jak zrobić książkę w Minecraft:

Książka to jeden z ważniejszych przedmiotów w grze studia Mojang i jeśli chcesz wiedzieć, jak się robi rzeczy w Minecrafcie, warto zacząć od próby stworzenia właśnie jej. Za pomocą książki zrobimy stół do zaklinania przedmiotów czy biblioteczkę, potrzebną do zdobycia i ulepszania zaklęć.

Jak zrobić książkę w Minecraft?

Jak zrobić mapę w Minecraft:

Światy Minecrafta są gigantyczne i łatwo jest się w nich zgubić podczas długich wędrówek. Z pomocą przyjść może własnoręcznie zrobiona mapa, pozwalająca na odnalezienie drogi do bezpiecznego schronienia czy ważnych dla nas punktów. Jej stworzenie nie jest skomplikowane, ale już korzystanie z mapy wiąże się z kilkoma sztuczkami, które warto poznać. O tym, jak zrobić mapę w Minecrafcie i jak z niej korzystać, dowiecie się z naszego poradnika.

Jak zrobić mapę w Minecraft

Jak zrobić piston w Minecraft:

Piston, zwany również tłokiem, to niepozorne urządzenie stanowiące najczęściej bardzo istotny element większych, kompleksowych mechanizmów. Jeśli zamierzacie stworzyć w Minecrafcie coś więcej niż proste budynki, będzie on bardzo przydatny. Więcej o tym, jak zrobić w Minecrafcie tłok i jak go potem użyć, przeczytacie w oddzielnym poradniku. 

Jak zrobić piston w Minecraft?

Jak zrobić doniczkę i wiadro w Minecraft:

W Minecraft całkiem przydatne są wiadro i doniczka. Wiadro pozwoli Ci złowić rybę, gdy nie masz wędki, a doniczka z rośliną pięknie przyozdobi dom. Wytworzenie tych przedmiotów jest banalnie proste. Klikając w zdjęcie poradnika poniżej, znajdziesz wskazówki skąd wziąć niezbędne surowce oraz co z nimi zrobić.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pisze o grach od dwunastego roku życia. Najpierw amatorsko, potem zawodowo, a teraz głównie dlatego, że nie umie już przestać. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO