Aktualizacja Minecraft 1.20 – co nowego wprowadzi The Trails & Tales?

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Aktualizacja Minecraft 1.20 – co nowego wprowadzi The Trails & Tales?

Już wkrótce pojawi się wyczekiwana duża aktualizacja Minecraft 1.20. Ta darmowa zawartość o tytule The Trails & Tales wprowadzi kilka znaczących nowości, w tym nowy biom, moby, materiały czy narzędzia. Tematem przewodnim nowego zestawu jest wyrażanie siebie, kreatywność i wewnętrzna motywacja. Sprawdźmy, co nowego pojawi się za sprawą łatki o numerze 1.20.

Kiedy będzie aktualizacja Minecraft 1.20?

Datą premiery aktualizacji Minecraft 1.20 twórcy podzielili się na Twitterze. Trails and Tales zadebiutuje 7 czerwca 2023 roku. Zawartość będzie oczywiście darmowa. Dostępna będzie na wszystkich platformach, czyli PC (Java Edition), konsolach PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch, oraz na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Wiadomość od twórców znajdziecie poniżej.

Minecraft The Trails & Tales – co nowego?

Oprócz powyższej wiadomości twórcy opublikowali także wpis na swoimu blogu, w którym omówili nowości. Będą to nowe rodzaje drewna (bambus i wiśnia), za pomocą których zbudujemy nowe meble i innego typu przedmioty – jak tratwy czy tabliczki, które będzie można stawiać i wieszać w dowolnych miejscach. Pojawi się też nowy biom, w którym natrafimy na kwitnące wiśnie.

Nowy obszar, który pojawi się dzięki aktualizacji Minecraft 1.20 to „cherry blossom”. Mają się na nim znajdować wiśnie, które nie tylko przyozdobią w wyjątkowy sposób krajobraz, ale też dadzą nowe możliwości w tworzeniu przedmiotów. Obok tego pojawi się możliwość wytwarzania wiszących tabliczek (również z drzewa wiśniowego), nowych półek na książki i korzystania z drewna bambusa.

Minecraft z nowym biomem.
Minecraft z nowym biomem. Źródło: minecraft.net

Ważna jest także archeologia, za sprawą której pojawią się w grze rzeczy związane z wykopaliskami, jak pędzelki do czyszczenia znalezisk. Ilekroć będziemy chcieli się tym zająć, wystarczy, że wyruszymy na pustynię i odnajdziemy wyjątkowy rodzaj piasku.

W aktualizacji Minecraft 1.20 nie zabraknie też nowych stworzeń.

Mają to być wielbłąd (do wykorzystania także jako wierzchowiec) czy „sniffery”, które wyklują się z jaj, a następnie urosną do dużych rozmiarów. Stworzenia te powiązane są z wyżej wymienioną nowością – możliwością zabrania się za wykopaliska archeologiczne na przygotowanym w tym celu obszarze.

Wielbłądy to pasywne zwierzęta, które mogą być ujeżdżane przez dwóch graczy jednocześnie. Zyskamy także możliwość ozdabiania swoich pancerzy, co będzie działać podobnie jak w przypadku sztandarów. Będziemy mogli pobawić się jeszcze z dźwiękami wydawanymi przez moby – wystarczy, że ich głowy położymy na bloku dźwiękowym.

Sniffer (będący zwycięzcą Minecraft Live 2022 Mob Vote) zgodnie ze swoją nazwą, zajmie się przede wszystkim węszeniem. Znajdzie nam nowe roślinki, co ma być nieocenione w trakcie rozgrywki. Żeby móc korzystać z jego umiejętności, będziemy musieli znaleźć jaja i pomóc mu się wykluć.

Sniffer – nowy stworek mający trafić do Minecrafta.
Sniffer – nowy stworek mający trafić do Minecrafta. Źródło: minecraft.net.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO