Minecraft – dziś debiut aktualizacji 1.19 The Wild Update

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Minecraft – dziś debiut aktualizacji 1.19 The Wild Update

Fani gry Minecraft mają kilka powodów do zadowolenia. Pierwszym i zasadniczym jest fakt, że dziś swój debiut ma wyczekiwana przez wielu duża aktualizacja. Mowa tu o The Wild Update oznaczonej sygnaturą 1.19. Poniżej możecie obejrzeć jej dwa zwiastuny. Pierwszy – What Will You Uncover? – skupia się na eksploracji groźnych, podziemnych ruin, a drugi – Where Will You Wander? – na podróżowaniu po świecie.

Co w aktualizacji 1.19 do Minecraft?

Aktualizacja 1.19 wprowadza do gry Minecraft całe mnóstwo interesujących elementów. Pełną ich listę możecie znaleźć w tym miejscu. My skupimy się na najważniejszych aspektach. Wraz z patchem do produkcji trafia nowy biom Mangrove Swamp. Oferuje on niespotykane wcześniej rodzaje drzew i kolejne bloki (np. błoto), a także żaby.

Drugim interesującym elementem dodanym w The Wild Update jest Ancient City – nowa struktura, którą odkryjemy na poziomie -52 bloków. Można w niej znaleźć szereg interesujących przedmiotów, w tym chociażby echo shard czy blok o nazwie sculk. Trzeba jednak uważać, gdyż skarbów tych strzeże mob znany jako Warden.
Trzecią rzeczą godną wymienienia jest nowy towarzysz naszej postaci – Allay. Stworek może poruszać się po mapie i zbierać dla nas przydatne przedmioty.

Minecraft 1.19 The Wild Update

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że wraz z nowym patchem 1.19 w Minecrafcie debiutuje kompas. Wskazuje on chociażby miejsce ostatniej śmierci gracza. Ponadto możemy się spodziewać kolejnej płyty muzycznej oraz rogu do grania.

Rzeczy, na które trzeba jeszcze poczekać

Niestety na pewne elementy zapowiedziane przez ekipę studia Mojang nadal musimy czekać. Chodzi o świetliki, odnowę biomu brzozowego, wykopaliska archeologiczne oraz bundles – przedmiot podobny wizualnie do sakiewki, mający umożliwić przechowywanie różnych dóbr.
Jak na razie nie wiadomo, kiedy te rzeczy ostatecznie trafią do gry. Pozostaje nam trzymać kciuki, by stało się to jak najszybciej.

Połączenie wersji Java oraz Bedrock

Drugą ze wspomnianych na wstępie dobrych wiadomości dla graczy Minecrafta jest fakt, że studio Mojang podjęło decyzję o połączeniu wersji Java oraz Bedrock. Nastąpi to już dziś, wraz z premierą nowego patcha. Ułatwi to wybór i pozwoli korzystać z obu edycji na jednym komputerze. Do tej pory możliwe było bowiem zakupienie tylko jednego wariantu gry na raz.

Co istotne, każda osoba, która posiada któreś z wydań tytułu, otrzyma za darmo aktualizację do wersji połączonej. Jest to miły gest ze strony studia Mojang.

Minecraft 1.19 The Wild Update

Minecraft jest jedną z tych gier, których wsparcie może robić wrażenie. Tytuł ma już przeszło 11 lat na karku, a wciąż otrzymuje nową zawartość, utrzymując przy okazji zainteresowanie fanów. Obserwowanie jego dalszego rozwoju będzie bardzo ciekawe.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO