Mojang się nie patyczkuje. Minecraft 1.19.1 wprowadzi bany na granie online

| autor: Adam Adamczyk |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mojang się nie patyczkuje. Minecraft 1.19.1 wprowadzi bany na granie online

Nie trzeba grać w gry, aby kojarzyć nazwę Minecraft. Ta pobudzająca kreatywność produkcja jest rozwijana od niemal 11 lat i podbiła serca milionów graczy. Każda kolejna aktualizacja Minecrafta wprowadzała dodatkową zawartość, usprawniała rozgrywkę i eliminowała część znanych błędów, co spotykało się z pozytywnym odbiorem społeczności. Niestety może się okazać, że najnowszy patch opatrzony numerem 1.19.1 nie spodoba się fanom tworzenia wirtualnych budowli. Wraz z wejściem w życie aktualizacji obsługujący Minecrafta moderatorzy będą mogli nakładać bany na niesfornych graczy, blokując im dostęp zarówno do serwerów publicznych, jak i prywatnych.

Gdzie kończy się prywatność?

Minecraft 1.19.1 ban

W Minecrafta doskonale gra się solo, ale wiele osób preferuje rozgrywkę z innymi graczami. Tytuł ten cieszy się wielką popularnością między innymi dzięki swobodzie, jaką oferuje. Niestety niektórzy użytkownicy rozumieją to opacznie i robią, co im się żywnie podoba – poza oddawaniem się zabawie obrażają innych i psują im rozgrywkę na najróżniejsze sposoby. Po wykryciu takiej osoby moderacja gry może uznać, że należy jej się ban, co jest rozwiązaniem w pełni usprawiedliwionym.

Problem pojawia się wówczas, gdy Microsoft, czyli wydawca gry, chce naruszać prywatność. Nowe bany mogą obejmować nie tylko serwery publiczne, ale także prywatne, czyli takie, których zasady dostosowuje sam gracz. Jeżeli ktoś faktycznie zachowywał się niewłaściwie, grając na serwerze publicznym, i zasłużył na bana, nie powinien mimo wszystko otrzymywać blokady na tworzenie i dołączanie do znajomych na serwerach prywatnych.

Gracze są podzieleni

Wśród fanów gry rozgorzała dyskusja, czy Microsoft planuje w taki sposób chronić graczy, czy raczej wejść z butami w ich prywatność. Należy zaznaczyć, że wielu miłośników Minecrafta to osoby nieletnie, które na publicznych serwerach mogą spotkać się z hejtem i innym krzywdzącym zachowaniem, więc stanowczość wobec niektórych użytkowników jest wskazana.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że niektórzy mogą otrzymać bana zupełnie przez przypadek, tracąc nie ze swojej winy możliwość wspólnej zabawy ze znajomymi. Zdarza mi się grać przez sieć i z ciężkim sercem przyznaję, że niemal w każdym tytule spotykałem się z toksycznymi graczami, którzy faktycznie zasłużyli na blokadę. Jednak jestem przeciwny nakładaniu jej na serwery prywatne. Słowem zakończenia dodam jedynie, że aktualizacja 1.19.1 zostanie wprowadzona do gry 28 czerwca.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Adam Adamczyk
Copywriter, miłośnik słowa pisanego i twórca tekstów traktujących o tematykach gamingowych i technologicznych. Prywatnie gitarzysta, kompozytor, gamer, fan armwrestlingu, natury i gotowania. Na co dzień współpracuje z GRY-OnLine.pl.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO