Microsoft rzuci wyzwanie Steam Deckowi, handheld Xboxa w planach

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Microsoft rzuci wyzwanie Steam Deckowi, handheld Xboxa w planach

Przed Wami ciąg dalszy przecieków na temat tego, co szykuje Microsoft. Wiemy już, że firma tworzy kolejne konsole z rodziny Xbox, a niespodzianką sporego kalibru jest też znajdujący się w planach przenośny model! Wszystko wskazuje na to, że na rynku pojawi się alternatywa dla Steam Decka oraz ROG Ally, ale z rodziny Xbox. Będzie to pierwsze urządzenie tego typu od Microsoftu, mające konkurować ze sprzętem Valve oraz ASUS-a.

Xbox otrzyma przenośną konsolę

Microsoft nigdy nie stworzył przenośnej konsoli, ale najwidoczniej zamierza to zmienić. Dokumenty wskazują, że firma pracuje nad tego typu sprzętem, który wyglądem przypominać będzie Steam Decka oraz Switcha. Otrzymamy duży ekran, a także przyciski po obu jego stronach – to standardowe rozwiązanie dla tego typu urządzeń.

Oczywiście to, że coś takiego w ogóle powstanie, to jedynie założenie. Należy pamiętać, że Microsoft niczego nie potwierdził. Nie znamy więc daty premiery mobilnej konsoli z rodziny Xbox, czy chociażby jej nazwy roboczej. Nie mówiąc już o specyfikacji, chociaż poszlaki wskazują, że urządzenie ma działać w oparciu o technologię Xbox Cloud Gaming.

Biorąc jednak pod uwagę, że Sony szykuje się na premierę PlayStation Portal, jest spora szansa, że Microsoft również wyda własne urządzenie tego typu. Może też okazać się, że przenośny Xbox nie będzie czymś w rodzaju Steam Decka, a jedynie „przedłużeniem” Xboxa Series X. Pozostaje czekać na oficjalne ogłoszenie, które potwierdzi którąś opcję.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO