Microsoft planuje wprowadzić tańsze warianty Xbox Game Pass

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Microsoft planuje wprowadzić tańsze warianty Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to usługa ciesząca się dużą popularnością. Nic dziwnego – oferuje dostęp do szerokiej oferty nowych i starszych gier, a ponadto kusi częstymi promocjami. Największą zachętą są gry Microsoftu dostępne w usłudze w dniu premiery, nawet te największe – dzięki temu Forza Horizon 5 cieszyła się na start ogromną popularnością. Niewykluczone jednak, że w usłudze nastąpią znaczące zmiany.

Tani Game Pass – co będzie oferował?

Microsoft rozważa wprowadzenie tańszej wersji subskrypcji Xbox Game Pass. Wskazują na to użytkownicy forum ResetEra. Jeden z nich podzielił się zrzutem ekranu przedstawiającym ankietę, w której poruszono kwestię tańszych wersji abonamentów. Szczególnie interesująca wydaje się ta, która dotyczy gier.

Tani Game Pass - ankieta z forum ResetEra.
Ankieta Microsoftu dotycząca nowego wariantu usługi Xbox Game Pass. Źródło: ResetEra.

Do obecnie istniejących wariantów abonamentu miałby dojść rodzinny (Xbox Game Pass Friends and Family) oraz tańsza wersja usługi, w przypadku której miesięczna subskrypcja kosztowałaby 3 euro.

Tani Game Pass byłby wariantem, w ramach którego uzyskalibyśmy dostęp do gier Microsoftu obecnych na rynku od co najmniej pół roku (premierowe tytuły wciąż dostępne byłyby w najdroższej wersji abonamentu).

Do tego dochodziłyby oczywiście pozostałe gry dostępne w usłudze. Przed uruchomieniem każdej produkcji wyświetlane byłyby reklamy.

Kiedy może pojawić się tani Game Pass?

Trudno na tym etapie ocenić, czy powyższe informacje cokolwiek zwiastują. Mogą wskazywać na to, że Microsoft bada różne opcje, aby zwiększyć bazę użytkowników. Może to być także odpowiedź na malejącą popularność abonamentu na konsolach. Być może Microsoft zainspirował się Netfliksem, który wprowadza tańszy wariant subskrypcji z reklamami.

Czas pokaże, czy wspomniana ankieta przeprowadzona przez korporację do czegoś nas zaprowadzi. Pozostaje czekać i przyglądać się kolejnym ruchom Microsoftu. Pojawienie się podobnego wariantu z pewnością zyskałoby poparcie użytkowników. Wiele okaże się dopiero po wprowadzeniu zmian w życie – również tych, które będą wynikać ze sfinalizowania przejęcia Activision Blizzard.

Xbox Game Pass – wersja cyfrowa ESD:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO