Kultowa seria skradanek Hideo Kojimy powraca

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kultowa seria skradanek Hideo Kojimy powraca

Bez wątpienia jedną z najbardziej ekscytujących zapowiedzi podczas prezentacji PlayStation Showcase sprzed miesiąca była ta dotycząca serii Metal Gear Solid. Potwierdzono również, że powstanie pełnoprawny remake jej trzeciej odsłony, a ponadto na rynek trafi kolekcja Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1. Ostatnio poznaliśmy nieco więcej szczegółów dotyczących tej drugiej pozycji.

Sześć gier w jednej kolekcji

W skład owego zestawu wejdzie aż sześć gier, stanowiących początek historii o Big Bossie i Solid Snake’u – począwszy od tych dwuwymiarowych, czyli Metal Gear (wersje MSX i NES), Metal Gear 2: Solid Snake (wersja MSX) i Metal Gear 2: Snake’s Revenge (wersja NES), a na trójwymiarowych Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater skończywszy. Wszystkie te pozycje zostały przystosowane tak, by uruchomiły się na współczesnych urządzeniach, lecz nie wydaje się, by zmiany graficzne były zbyt wielkie. Możecie to zobaczyć na poniższym zwiastunie z elementami gameplayu. 

Ponadto kolekcja zostanie wzbogacona o szereg bonusów pokroju artbooków, cyfrowego soundtracku czy animowanych komiksów. Wygląda zatem na to, że będzie to istna gratka dla wszystkich miłośników serii.

Data premiery Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1

Pakiet Metal Gear Solid Master Collection Vol. 1 zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Premiera Pakiet Metal Gear Solid Master Collection Vol. zaplanowana jest na 24 października tego roku.

Wszystko wskazuje więc na to, że jesień upłynie pod znakiem ponownego przeżywania emocjonującej historii szpiegowskiej, która przyniosła Hideo Kojimie międzynarodową sławę w branży gier.

Co w Vol. 2?

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na frazę  „Vol. 1” widniejącą w tytule. Dość wyraźnie sugeruje ona, że plany Konami nie kończą się wyłącznie na wydaniu tej jednej kolekcji. Co znajdzie się w następnej? Zapewne Metal Gear Solid: Peace Walker oraz Metal Gear Solid: Portable Ops z konsol przenośnych Sony, a także Metal Gear Rising, a być może nawet Metal Gear Solid 4: Guns of The Patriots. Reedycja tego ostatniego tytułu byłaby szczególnie mile widziana, gdyż – jak powszechnie wiadomo – jest on dostępny wyłącznie na PlayStation 3. Wydanie go na innych platformach w końcu pozwoliłoby przede wszystkim nowym graczom zapoznać się z pełną sagą Metal Gear.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO