Max Payne Remake – kiedy premiera? To będzie projekt za duże pieniądze

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Max Payne Remake – kiedy premiera? To będzie projekt za duże pieniądze

Moda na odświeżanie leciwej klasyki trwa w najlepsze. Tym razem przyszła kolej na grę Max Payne Remake, czyli – jak sama nazwa wskazuje – nową wersję kultowej serii o tytułowym bohaterze. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że będzie to jeden z kolejnych projektów studia Remedy Entertainment, czyli twórców pierwowzoru. Co wiadomo na temat produkcji Max Payne Remake? Kiedy będzie jego premiera?

Spis treści:

Czy warto czekać na Max Payne Remake?

W obecnych czasach twórcy gier komputerowych, zwłaszcza ci z większych studiów, rzadko kiedy sięgają po innowacyjne rozwiązania. Dlatego też często na rynku pojawiają się wszelkiego rodzaju remaki i remastery, które przeważnie żerują na nostalgii fanów pierwowzoru. Czy tak samo będzie przy okazji gry Max Payne Remake, która okaże się niczym innym jak tylko wydmuszką?

Max Payne Remake przywróci modę na bullet time.
Max Payne Remake przywróci modę na bullet time. Tym razem w unowocześnionej grafice. 

O to nie powinniśmy się martwić, bowiem – jak się okazuje – w tytule tym zostaną połączone dwie pierwsze części cyklu. Z jednej z rozmów na temat gry Max Payne Remake dowiedzieliśmy się, że jest to naprawdę duży projekt. Tak wynika ze słów Sama Lake’a, dyrektora kreatywnego serii, który we wrześniu 2023 roku udzielił wywiadu portalowi Video Games Chronicle:

„To jest znaczące przedsięwzięcie, ponieważ – nawet jeśli to stare gry – samo myślenie o dostosowaniu ich do współczesnych standardów i połączeniu w jedno pokazuje, że to ogromny, ogromny projekt.

Wydaje się, że deweloperzy z Remedy Entertainment bardzo mocno chcą zaznajomić nowych graczy z tą kultową marką. Ma w tym pomóc wysoki budżet. Spekuluje się, że Max Payne Remake pochłonie około 75 milionów dolarów, czyli podobnie jak inne pozycje AAA Remedy Entertainment. 

Kiedy będzie premiera Max Payne Remake?

Jeśli w najbliższym czasie planujecie spędzić miłe godziny z grą Max Payne Remake, to niestety – mamy dla Was złe wieści. Na tę chwilę nie wiadomo oficjalnie, kiedy produkcja ta zadebiutuje na rynku. Spekuluje się, że premiera Max Payne Remake może nastąpić w 2025 roku. Pewne jest natomiast, że gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Max Payne Remake – wymagania gry mogą być wysokie

Można założyć, że twórcy postarają się w jak największym stopniu zadowolić fanów pierwowzoru i nie popełnić tego samego błędu co Rockstar przy okazji odświeżonych wersji GTA 3, GTA: Vice City i San Andreas. Zgodnie z obietnicą Max Payne Remake ma zachować ikoniczny gameplay strzelanki oglądanej z perspektywy trzeciej osoby oraz narrację w stylu neo-noir przy jednoczesnym użyciu nowoczesnej technologii i nowych mechanik, aby dopasować się do obecnych standardów.

Czy Max Payne 3 doczeka się odświeżonej wersji, czy jeszcze jest za wcześnie na remake?
Czy Max Payne 3 doczeka się odświeżonej wersji, czy jeszcze jest za wcześnie na remake?

Co to będzie oznaczać w praktyce? Na razie możemy się domyślać, jednak najprawdopodobniej Max Payne Remake czerpać będzie z dobrodziejstw ray tracingu oraz takich technologii jak NVIDIA DLSS oraz AMD FSR. Od pewnego czasu wiadomo, że ma działać w oparciu o autorski silnik Northlight, znany między innymi z Control i Quantum Break. Co za tym idzie – Max Payne Remake wymagania sprzętowe może mieć całkiem wysokie, podobne jak nowo wychodzące produkcje.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO