Mass Effect Legendary Edition – wymagania sprzętowe

| autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mass Effect Legendary Edition – wymagania sprzętowe

Mass Effect Legendary Edition to szansa, by jeszcze raz przeżyć jedną z najwspanialszych przygód w świecie gier. Albo by poznać ją po raz pierwszy, jeśli z jakiegoś powodu wcześniej nie miałeś okazji. Na zestaw remasterów Mass Effect Legendary Edition składają się wszystkie trzy części tworzące oryginalną trylogię, wraz z kompletem rozszerzeń DLC wydanych na przestrzeni lat. Ekipa BioWare nie tylko to wszystko zebrała, ale też solidnie odświeżyła. Choć przez kilkanaście lat seria nie zdążyła się jakoś szczególnie zestarzeć, efekt naprawdę może się podobać. Sprawdź zatem, jakie są w przypadku Mass Effect Legendary Edition wymagania PC.

Spis treści:

Mass Effect Legendary Edition – wymagania sprzętowe

Chodź premiera Mass Effect Legendary Edition miała miejsce 14 maja 2021 roku, to ta odświeżona trylogia nadal cieszy się dużą popularnością. Dostępna jest na konsolach nowej generacji: PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S, jak również na ich poprzedniczkach: PlayStation 4 i Xbox One. Skupmy się jednak na Mass Effect Legendary Edition na PC, bo to właśnie ona interesuje cię najbardziej. Oto wymagania, jakie musisz spełnić, by Mass Effect Legendary Edition na PC działało bez zacięć – na najniższych lub wyższych ustawieniach graficznych.

Minimalne wymagania Mass Effect Legendary Edition:

  • Procesor: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-8350
  • Pamięć: 8GB RAM
  • Miejsce na dysku: 120 GB lub więcej
  • Karta graficzna: GeForce GTX 760 lub Radeon 7970
  • System: Windows 10 (64-bit) z DirectX 11

Zalecane wymagania Mass Effect Legendary Edition:

  • Procesor: Intel Core i7 7700 lub AMD Ryzen 7 3700X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 120 GB lub więcej
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1070 lub Radeon Vega 56
  • System: Windows 10 (64-bit) z DirectX 11

Jeśli twój komputer nie da rady poradzić sobie z wymaganiami Mass Effect Legendary Edition, a modernizacja nie wchodzi w grę, to czas rozejrzeć się za nowym pecetem. Mamy dla ciebie kilka propozycji:

Mass Effect Legendary Edition wymagania PC

Jak zagrać w Mass Effect Legendary Edition na słabym komputerze?

Jeśli wymagania Mass Effect Legendary Edition przekraczają możliwości Twojego komputera, to wiedz, że jest jeszcze jedna opcja. Być może uda ci się zagrać na komputerze, który nie spełnia powyższych wymagań. To możliwe, dzięki np. usłudze GeForce Now. W katalogach jednej i drugiej znajdziesz ten tytuł i możesz grać w niego za pośrednictwem streamingu w chmurze. Procesor, karta graficzna i pamięć RAM odgrywają tu mniejszą rolę, ale nie jest tak, że nie ma żadnych wymagań. Do komfortowej rozgrywki będzie potrzebne szybkie i niezawodne połączenie z Internetem. Przejdź do artykułu: Jaki router gamingowy wybrać?

Co się zmieniło w Mass Effect Legendary Edition?

Zabrakłoby nam czasu, by wymienić wszystkie zmiany w Mass Effect Legendary Edition. Wspomnijmy więc tylko o najważniejszych. Po pierwsze – w Mass Effect Legendary Edition pogramy w rozdzielczości 4K, w płynności 60 klatek na sekundę i w jakości HDR. A zatem szczegółowość, płynność i kontrast – wszystkie te elementy powinny stać na najwyższym poziomie.

Mass Effect Legendary Edition

Autorzy poprawili dosłownie każdą teksturę w grach, odświeżyli modele postaci, postarali się o udoskonalone oświetlenie i cienie oraz dodali kilka wizualnych efektów. Nie zabrakło również obsługi ultrapanoramicznych monitorów (o proporcjach 21:9) i bibliotek DirectX 11. Ale nie chodzi tylko o grafikę. Mass Effect Legendary Edition to także krótsze czasy ładowania, szybsze windy (nie stracimy już kilku minut na podróż w górę i w dół) oraz ulepszona personalizacja postaci.

Mass Effect Legendary Edition

Grafika główna i zrzuty ekranu: https://www.ea.com/pl-pl

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO