Mass Effect 5 – nowy teaser. Fani odkodowali ukryte nagranie

| autor: Krzysztof Lewandowski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mass Effect 5 – nowy teaser. Fani odkodowali ukryte nagranie

Mass Effect 5 wzbudza wielkie nadzieje w miłośnikach przygód Sheparda. Po nieudanej Andromedzie gracze liczą, że BioWare powróci na właściwe tory i dostarczy kolejną świetną opowieść osadzoną w kosmicznym uniwersum. Zanim do tego dojdzie, warto podsumować wszystkie znane informacje o wyczekiwanej premierze Mass Effect 5.

Spis treści:

Mass Effect 5 – premiera, cena, wymagania

Na ten moment nie wiemy, kiedy wyjdzie kolejna odsłona kosmicznej serii. Nie możemy wykluczyć, że Mass Effect 5 ukaże się jeszcze w ostatnim kwartale 2023 r., choć wydaje się to mało prawdopodobne.

Spodziewamy się jednak, że premiera Mass Effect 5 nastąpi dopiero w 2024 roku. 

Produkcja trafi zapewne na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W naszym kraju tytuł powinien otrzymać polskie napisy – dubbing był obecny w dwóch pierwszych częściach cyklu, ale nie sądzimy, by EA wróciło do tego pomysłu. Cena Mass Effect 5 nie będzie odbiegała od kwot, jakie trzeba wyłożyć za wysokobudżetowe produkcje. Za tytuł prawdopodobnie zapłacimy około 250 zł. To przypuszczalna stawka za podstawową edycję – inne na pewno okażą się droższe. 

Wymagania sprzętowe Mass Effect 5

BioWare tworzy obecnie także nową odsłonę serii Dragon Age i korzysta w tym celu z silnika Frostbite. Mass Effect 5 raczej też powstaje przy pomocy tej technologii. Z tego względu wymagania sprzętowe obu produkcji mogą być do siebie zbliżone.

Mass Effect 5 – nowy teaser

N7 Day to szczególny dzień dla fanów serii Mass Effect. To dlatego właśnie 7 listopada BioWare podzieliło się nowym teaserem swojej nadchodzącej produkcji. Oto, co możemy zobaczyć na udostępnionym materiale.

Obraz nie zmienia się przez cały czas trwania filmu i przedstawia znany nam już przekaźnik masy. Domyślamy się jednak, że to konstrukcja odbudowana, ponieważ zostały one zniszczone podczas walki ze Żniwiarzami w trzeciej odsłonie cyklu.

W tle natomiast słychać jakiś zakłócony sygnał. Fani, zachęceni przez BioWare, postanowili przyjrzeć się audio i odkryli, że skrywa ono rozmowę Liary T’Soni z nieznanym gethem. Oto odkodowane nagranie.

Mike Gamble, dyrektor projektu Mass Effect 5, zamieścił grafikę koncepcyjną gry. Widzimy na niej przedstawicieli ras turian, krogan i salarian. We wpisie wspomniana zostaje Liara, którą najwyraźniej zobaczymy w zupełnie nowej roli. 

Mass Effect 5 – co wiemy o fabule i rozgrywce?

Po raz pierwszy Mass Effect 5 został pokazany w grudniu 2020 roku. Materiał przedstawia podróż po galaktyce, a ostatecznie kończy się na mroźnej planecie, gdzie Liara podnosi element wyposażenia z symbolem N7 – co od razu nasuwa nam na myśl komandora Sheparda.

Rozgrywka powinna odpowiadać DNA serii. Prawdopodobnie znowu będziemy mogli eksplorować różne planety. Nie zabraknie też dynamicznej akcji, strzelania, używania biotycznych zdolności, systemu towarzyszy, romansów czy rozwoju postaci. Mass Effect 5 ma przynależeć do gatunku gier akcji z elementami RPG.

Inni czytali również:
Najlepsze gry RPG
Najlepsze gry RPG – ranking 2022
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Dziennikarz i polonista z wykształcenia. Od lat publikuje teksty w sieci o grach, filmach, serialach, książkach czy komiksach. W szczególności uwielbia oniryczną konwencję i gatunek RPG. Również miłośnik piłki nożnej, od niedawna bawiący się testowaniem różnych rodzajów herbat.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO