Marvel’s Wolverine ze znacznym opóźnieniem premiery. Ile jeszcze poczekamy?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Marvel’s Wolverine ze znacznym opóźnieniem premiery. Ile jeszcze poczekamy?

Gry o przygodach Spider-Mana (a właściwie dwóch Spider-Manów: Petera Parkera i Milesa Moralesa) od studia Insomniac Games cieszą się dużą popularnością i estymą wśród graczy. Tym bardziej cieszy fakt, że para sympatycznych pajęczaków to nie jedyni superbohaterowie Marvela, których na warsztat wzięli twórcy m.in. serii Ratchet & Clank. We wrześniu 2021 roku na prezentacji PlayStation Showcase dowiedzieliśmy się, że przygotowują oni również produkcję, w której wcielimy się w jednego z najbardziej rozpoznawalnych X-Menów – Wolverine’a. Co prawda na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów, lecz pewne informacje zdołały do nas dotrzeć. W niniejszym tekście znajdziecie najważniejsze z nich.

Marvel’s Wolverine – kiedy premiera?

Jak na razie nie znamy oficjalnej daty premiery Marvel’s Wolverine. Kwestia ta w ostatnim czasie była jednak tematem kilku przecieków. W lutym 2023 roku znany dziennikarz branżowy Jeff Grubb zdradził, że według pierwotnych planów tytuł miał pojawić się na rynku jesienią 2024 roku. Równocześnie pojawiły się jednak plotki o tym, że tytuł może mieć pewne problemy produkcyjne i zostanie opóźniony. Najnowsze doniesienia wydają się to potwierdzać (vide GamingBolt).

Jak podał wiarygodny leaker Daniel Richtman, Marvel’s Wolverine ukaże się dopiero w 2025 roku.

Przypominamy, że tytuł zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 5.

Marvel’s Wolverine – co zaoferuje?

Niedługo po zapowiedzi Marvel’s Wolverine Brian Horton, dyrektor kreatywny projektu, zdradził na Twitterze, że gra będzie produkcją dla dorosłych. Fakt postawienia przez studio Insomniac Games na poważniejszy ton opowieści może potwierdzać fakt, że reżyserem narracyjnym został Walt Williams, który uprzednio odpowiadał m.in. za fabułę brutalnego, depresyjnego Spec Ops: The Line.

Tyle wiemy oficjalnie. Rzecz jasna w kontekście zawartości Marvel’s Wolverine po sieci krąży sporo plotek. Według wspomnianego już Daniela Richtmana, akcja tytułu będzie rozgrywała się na Madripoor, fikcyjnej wyspie w Azji Południowo-Wschodniej. Sugerował już to zresztą sam teaser, którego akcja toczy się w Princess Bar – przybytku znajdującym się właśnie na wspomnianym skrawku lądu. Przyjdzie nam tam przeżywać różnorakie przygody oraz rzecz jasna siekać przeciwników. Gra zaoferuje najpewniej otwarte lub półotwarte środowisko.

Czekamy na oficjalne informacje

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na pierwsze oficjalne informacje na temat nadchodzącego projektu. Miejmy nadzieję, że pojawią się one jak najszybciej, choć jeśli tytuł faktycznie ma ukazać się w 2025 roku, to najpewniej będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Kto wie, być może oczekiwanie umilą nam DLC do drugiego Spider-Mana lub kolejny spin-off przygód popularnych pajęczych superbohaterów.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO