Marvel’s Spider-Man to najszybciej sprzedająca się gra Sony na PC

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Marvel’s Spider-Man to najszybciej sprzedająca się gra Sony na PC

Marvel’s Spider-Man Remastered to obecnie najszybciej sprzedająca się gra japońskiej firmy Sony na PC. Informacja ta pochodzi od samego wydawcy, który podzielił się nią w corocznym podsumowaniu. Nie padły żadne liczby, ale dzięki stronie SteamSpy można się dowiedzieć, że rozeszło się już ponad milion egzemplarzy. SteamDB podaje natomiast, że grą cieszą się obecnie tysiące użytkowników. W momencie największego zainteresowania, czyli wkrótce po premierze, grało w nią jednocześnie ponad 60 000 graczy.

Przypomnijmy, że gra dostępna jest od 12 sierpnia bieżącego roku. Dla porównania, żeby God of War mógł zbliżyć się do progu miliona sprzedanych kopii, musiały minąć 2 miesiące. Innemu tytułowi – Horizon Zero Dawn – udało się to osiągnąć z końcówką marca 2022 r., czyli po ponad roku od premiery.

W czym jest lepsza edycja PC?

Opracowaniem Marvel’s Spider-Man Remastered na PC zajęło się studio Nixxes Software. W odróżnieniu od wydania konsolowego edycja pecetowa cieszy się odblokowanym limitem klatek na sekundę czy funkcjami NVIDIA DLSS oraz NVIDIA DLAA. Oprócz tego dostępna jest też technologia skalowania w postaci AMD FSR 2.0.

Do tego dochodzi ulepszony ray tracing, wyższej jakości cienie i obsługa szerokich rozdzielczości. Dostępne formaty to 16:9, 16:10, 21:9, 32:9 i 48:9 ze wsparciem konfiguracji składających się z trzech monitorów przy użyciu NVIDIA Surround i AMD Eyefinity. Nie zabrakło też obsługi myszki i klawiatury oraz możliwości grania z użyciem kontrolera DualSense podłączonym przez USB. Jest też szeroki wybór modyfikacji, dzięki którym możemy m.in. przywrócić oryginalną twarz Petera Parkera z wersji na PS4 (nowy wizerunek nie spotkał się ze zbyt przychylnym odbiorem).

To gra zdecydowanie warta uwagi

Marvel’s Spider-Man to jedna z najbardziej cenionych gier wydanych przez Sony. Odpowiedzialne jest za nią studio Insomniac Games, które sukcesy świętowało już w erze pierwszego PlayStation za sprawą cenionej serii platformówek Spyro. W późniejszym czasie studio zasłynęło również z innej marki – Ratchet and Clank, czyli unikalnej platformówki, która również została powszechnie doceniona. Funkcjonuje ona zresztą do dzisiaj i wciąż cieszy się uznaniem.

Studio Nixxes Software przygotowuje obecnie Marvel’s Spider-Man: Miles Morales na PC. Gra ukaże się 18 listopada. W przyszłym roku natomiast pojawi się Marvel’s Spider-Man 2. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale prace nad grą przebiegają sprawnie, więc twórcy zapewniają, że nie mamy się co martwić o opóźnienia.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO