Marvel’s Spider-Man 2 – twórcy zapewniają, że zadebiutuje w 2023 roku

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Marvel’s Spider-Man 2 – twórcy zapewniają, że zadebiutuje w 2023 roku

Marvel’s Spider-Man i Marvel’s Spider-Man: Miles Morales to gry, które osiągnęły ogromny sukces. Nic więc dziwnego, że Insomniac Games przydzielono stworzenie kontynuacji. Ujawniona została ona na wydarzeniu PlayStation Showcase 2021, kiedy pokazano też pierwszy zwiastun. Od tamtej pory pojawiło się kilka cennych informacji. Zebraliśmy zatem w jednym miejscu wszystko, co już wiadomo o Marvel’s Spider-Man 2.

Spis treści:

Peter Parker i Miles Morales łączą siły w Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 kontynuować będzie wątki poruszone zarówno w pierwowzorze, jak i w dodatku o podtytule Miles Morales. Zakończenie „podstawki” oraz pierwszy zwiastun „dwójki” dają wyraźną informację odnośnie superzłoczyńcy, z którym przyjdzie się zmierzyć dwójce bohaterów. Będzie to Venom, aczkolwiek obok niego pojawią się inne, nieujawnione jeszcze postacie.

O samej fabule nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Twórcy zapowiedzieli, że ma być mroczniejsza od tej, która była w poprzedniku. W produkcji ma uczestniczyć Davison Carvalho, który swoich talentów użyczył jako artysta koncepcyjny podczas produkcji takich filmów, jak Doctor Strange, Thor Ragnarok czy Kapitan Marvel. To jednak wszystkie dostępne obecnie informacje.

Marvel’s Spider-Man 2 – rozgrywka

Jeśli chodzi o rozgrywkę w Marvel’s Spider-Man 2 będzie ona rozszerzeniem tego, co obecne było w pierwszej części. Znaczącą zmianą jest dwójka protagonistów, ale na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób będziemy się pomiędzy nimi przełączać. Może to wyglądać jak w GTA 5, w którym przez większość czasu można swobodnie zmieniać postacie. Może też istnieć wyraźny podział na misje. Na ten moment pozostaje to niewiadomą.

Możemy być natomiast niemal pewni, że Peter Parker wykorzysta nowe narzędzie w walce. Mowa o mechanicznych ramionach, które wyglądają jak inspiracja pracą doktora Octaviusa. Najpewniej twórcy znajdą dla nich zastosowanie w rozgrywce. Być może niedługo doczekamy się jakiegoś materiału z rozgrywką – tak twierdzi Millie Amand, czyli znana branżowa insiderka, która podzieliła się swoimi przemyśleniami na Twitterze.

Marvel’s Spider-Man 2 – kiedy premiera?

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje Marvel’s Spider-Man 2.

Gra opracowywana jest z myślą o PlayStation 5, a jej premiera zaplanowana jest na 2023 rok.

Wszystko wskazuje na to, że prace idą w dobrym tempie i gra powoli nabiera ostatecznych kształtów, więc nie powinniśmy spodziewać się opóźnień (potwierdzają to twórcy gry w poniższym wpisie na Twitterze). Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać nowych materiałów.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO