Twórcy Marvel’s Spider-Man 2 dementują niepokojące plotki

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Twórcy Marvel’s Spider-Man 2 dementują niepokojące plotki

Marvel’s Spider-Man 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Mała ilość informacji martwi jednak graczy. Marvel’s Spider-Man i Marvel’s Spider-Man: Miles Morales to gry, które osiągnęły ogromny sukces. Nic więc dziwnego, że Insomniac Games przydzielono stworzenie kontynuacji. Ujawniona została ona na wydarzeniu PlayStation Showcase 2021, kiedy pokazano też pierwszy zwiastun. Od tamtej pory pojawiło się jedynie kilka cennych informacji. Zebraliśmy tutaj miejscu wszystko, co na ten moment wiadomo o Marvel’s Spider-Man 2. Kiedy nowe materiały? Twórcy proszą o cierpliwość. W sieci pojawił się jednak niebywały tekst użytkownika, który twierdzi, że zna fabułę nowego tytułu studia Insomniac Games. Dodatkowo twórcy potwierdzili, że tytuł będzie wyłącznie singlowym doświadczeniem.

Spis treści:

Marvel’s Spider-Man 2 – kiedy premiera?

Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie zadebiutuje gra.

Marvel’s Spider-Man 2 opracowywany jest z myślą o PlayStation 5, a jego premiera zaplanowana jest na 2023 rok. Według nieoficjalnych informacji tytuł zadebiutuje we wrześniu.

Tak przynajmniej sugerują znany dziennikarz branżowy Jason Schreier, a także Tony Todd, aktor odgrywający w grze rolę Venoma. Według tego ostatniego Sony i studio Insomniac szykują na sierpień istną ofensywę marketingową (via GameRant). Niewykluczone zatem, że mimo obecnej ciszy niedługo możemy dostać moc informacji na temat nowego Spider-Mana od studia Insomniac.

Peter Parker i Miles Morales łączą siły w Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 kontynuować będzie wątki poruszone zarówno w pierwowzorze, jak i w dodatku o podtytule Miles Morales. Zakończenie „podstawki” oraz pierwszy zwiastun „dwójki” dają wyraźną informację odnośnie superzłoczyńcy, z którym przyjdzie się zmierzyć dwójce bohaterów. Będzie to Venom, aczkolwiek obok niego pojawią się inne postacie, takie jak Kraven Łowca – uzdolniony myśliwy ogarnięty obsesją upolowania Spider-Mana. Jacy jeszcze bohaterowie pojawią się w sequelu? Tego na razie nie ujawniono.

O samej fabule nie wiadomo jeszcze oficjalnie zbyt wiele. Twórcy zapowiedzieli, że ma być mroczniejsza od tej, która była w poprzedniku. W produkcji ma uczestniczyć Davison Carvalho, który swoich talentów użyczył jako artysta koncepcyjny podczas produkcji takich filmów, jak Doctor Strange, Thor Ragnarok czy Kapitan Marvel. To jednak wszystkie dostępne obecnie informacje.

Rzekomy wyciek fabuły na 4chan

Ostatnio w serwisie 4chan pojawił się wpis użytkownika, który twierdzi, że zna fabułę Marvel’s Spider-Man 2. Nie omieszkał podzielić się szczegółami (via GameRant).

Uwaga! Poniżej publikujemy potencjalne spoilery z Marvel’s Spider-Man 2 oraz zakończenia „jedynki”.

Jak zapewne wielu pamięta, w scenie po napisach pierwszej części dowiadujemy się, że Harry Osborn, syn burmistrza Nowego Jorku Normana Osborna i przyjaciel Petera Parkera, który rzekomo wyjechał do Europy, w istocie został zainfekowany tajemniczym, czarnym Symbiontem. Dość mocno sugerowało to, że to on będzie alter ego demonicznego Venoma, którego mogliśmy zobaczyć w zwiastunie tytułu. Zgodnie z informacjami z 4chana, tak jednak nie będzie.

Otóż nosicielem Symbionta na początku gry ma stać się Peter Parker. Otrzyma on z tego tytułu specjalny kostium oraz nowe moce z nim związane, które wykorzysta w walce ze swoją niegdysiejszą sojuszniczką w policji, Yuri Watanabe – obecnie mścicielką-zabójczynią. Norman Osborn, zaniepokojony wzrostem zdolności Spider-Mana, decyduje się zatrudnić Kravena Łowcę, by schwytać superbohatera.

Po kilku walkach z bossami Peter, zmagający się również z koniecznością „mentorowania” Milesowi Moralesowi (który w ramach swojego wątku będzie starał się zbadać tajemnicze sygnały i wydarzenia w całym mieście), pozbędzie się w końcu Symbionta. Pasożyt zainfekuje fotografa Eddiego Brocka, czyli najbardziej ikonicznego nosiciela z komiksów (co ciekawe, ma on być jedną z grywalnych postaci w tytule, jak chociażby Mary Jane w „jedynce”). Połączy on siły z Kravenem, by zemścić się na Peterze, lecz ostatecznie zabije on łowcę.

Tymczasem Norman Osborn za pomocą specjalnego gazu przemieni swojego syna, Harry’ego, w Zielonego Goblina. Doprowadzi to do ostatecznej konfrontacji między nim, dwoma Spider-Manami oraz Venomem. Pod koniec walki starszy Osborn, wyposażony w ulepszony strój Goblina, zabije swojego syna i usunie Symbionta z Brocka. W konsekwencji Eddie oraz czarna substancja znikają po upadku z budynku. W scenie po napisach pojawi się Spider-Gwen, która trafi do świata gry z portalu do multiwersum. Ma to stanowić połączenie z nadchodzącym filmem Spider-Man: Poprzez multiwersum oraz „podkładkę” dla sequela gry.

Zgodnie z „przeciekiem”, prócz wymienionych wyżej postaci w grze znajdą się również tacy bohaterowie, jak Mysterio, Sandman, Shocker, Paste Pot Pete czy Screwball. Nie da się ukryć, że to całkiem interesująca galeria złoczyńców.

Na koniec można zadać sobie pytanie, w jakim stopniu wiarygodne są te doniesienia? Kierowany doświadczeniem mogę spokojnie stwierdzić, że praktycznie w ogóle.

4chan jest znany z tego, że nierzadko pojawiają się tam różne sensacyjne doniesienia, które później nie mają absolutnie żadnego pokrycia w rzeczywistości i ciężko jest uwierzyć, by w tym przypadku było inaczej. Powyższy „przeciek” jest jednak dowodem na to, że społeczność potrafi ze strzępków informacji zbudować fabułę, która na papierze wygląda całkiem interesująco. Poza tym nie odbierajmy też całkowicie szans na to, że część z opisanych powyżej rzeczy nie będzie prawdziwa. Na wszelkie potwierdzenia musimy jednak poczekać do oficjalnej premiery tytułu. 

Marvel’s Spider-Man 2 – rozgrywka

Jeśli chodzi o rozgrywkę w Marvel’s Spider-Man 2 będzie ona rozszerzeniem tego, co obecne było w pierwszej części. Znaczącą zmianą jest dwójka protagonistów, ale na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób będziemy się pomiędzy nimi przełączać. Może to wyglądać jak w GTA 5, w którym przez większość czasu można swobodnie zmieniać postacie. Może też istnieć wyraźny podział na misje. Na ten moment pozostaje to niewiadomą.

Możemy być natomiast niemal pewni, że Peter Parker wykorzysta nowe narzędzie w walce. Mowa o mechanicznych ramionach, które wyglądają jak inspiracja pracą doktora Octaviusa. Najpewniej twórcy znajdą dla nich zastosowanie w rozgrywce.

Niestety wciąż nie było nam dane zobaczyć Marvel’s Spider-Man 2 w akcji. Części graczy zdecydowanie nie jest w smak, że od blisko dwóch lat od oficjalnej zapowiedzi nie otrzymaliśmy praktycznie żadnych materiałów z gry. W końcu o tę ciszę w eterze zapytani zostali na Twitterze przedstawiciele studia Insomniac. Wystosowali oni metaforyczną odpowiedź, zgodnie z którą nie publikują nic, ponieważ znajdują się obecnie „w kuchni” (ostatnio, według Yuriego Lowenthala wcielającego się w grze w Petera Parkera, zakończono już wszystkie sesje motion-capture), a to, co przygotowują „pachnie dobrze”. Proszą o jeszcze trochę cierpliwości.

Istnieje duża szansa, że gameplay z Marvel’s Spider-Man 2 zobaczymy podczas nadchodzącego wydarzenia PlayStation Showcase. Jest ono zaplanowane na środę, 24 maja.

Marvel’s Spider-Man 2 bez kooperacji

Fakt, że w Marvel’s Spider-Man 2 pojawi się dwóch pajęczych bohaterów – Peter Parker i Miles Morales – wzbudził pewne obawy u niektórych graczy. Zaniepokoili się oni, że tytuł położy nacisk na zabawę w trybie kooperacji, przez co ucierpi doświadczenie singlowe. Efekty takiego zabiegu można było zobaczyć chociażby w Marvel’s Avengers od studiów Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Na szczęście tak się nie stanie. Twórcy tytułu ze studia Insomniac Games potwierdzili na Twitterze, że tytuł jest tworzony wyłącznie z myślą o rozgrywce singlowej.

Podczas streamu przeprowadzonego na początku maja jeden z deweloperów gry, Jon Paquette, powiedział parę słów na temat Marvel’s Spider-Man 2 (via GamingBolt). Nie zdradził on co prawda żadnych szczegółów, ale zasugerował, że jest to najlepsza produkcja, jaką kiedykolwiek stworzyło studio Insomniac (a poza pierwszą odsłoną przygód Człowieka-Pająka ma ono na koncie m.in. serie Ratchet & Clank oraz Resistance). Trzymajmy kciuki, by tak okazało się w istocie.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO