Mafia 4 może dostać zaskakujące elementy rozgrywki

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mafia 4 może dostać zaskakujące elementy rozgrywki

Mafia jako seria w zeszłym roku obchodziła 20. urodziny. Wtedy twórcy oficjalnie ogłosili, że pracują nad „czwórką”. Potwierdzenie tych informacji znaleźć można było w wywiadzie z deweloperami, który pojawił się na oficjalnej stronie gangsterskiej serii. Jak na razie Mafia 4 pozostaje wielką tajemnicą. Najnowsza plotka sugeruje jednak, że czwarta część cyklu otrzyma nietypowe elementy.

Mafia 4 – zaczęło się od plotek

Pierwsze doniesienia o tworzeniu nowej odsłony pojawiły się za sprawą serwisu Kotaku w zeszłym roku. Była wtedy mowa o tym, że gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 oraz, że będzie stanowić prequel w stosunku trylogii. Pozwoliłoby to osadzić akcję w oczekiwanym przez wielu okresie – latach 20. XX wieku.

Niedługo później pojawiły się kolejne plotki, które wypłynęły za sprawą podcastu XboxEra. Mówiły one o tym, że akcja Mafii 4 rozegra się na Sycylii na przełomie XIX i XX wieku. Sama gra miałaby być bardziej liniowa od trzeciej części i skupiać się na losach rodziny Dona Salieriego.

Mafia 4 powstaje – kiedy premiera?

Żadne z powyższych szczegółów nie zostały do tej pory oficjalnie potwierdzone. Twórcy podczas wspomnianego wywiadu poinformowali jedynie, że pracują nad nową odsłoną. Rzeczona wypowiedź znajduje się na samym końcu rozmowy i brzmi tak:

„Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.”

Jak możemy przeczytać, nowa część pojawi się, ale nie wiadomo kiedy i w jakiej formie. Powrót do dawnych epok z pewnością ucieszyłby wielu fanów. Nie powstało bowiem wiele gier osadzonych w owych czasach. Nawet kolejne części omawianej serii osadzane były w coraz późniejszych okresach.

Mafia 4 - zapowiedź z okazji 20-lecia serii
Źródło: mafiagame.com

Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się Mafii w latach trzydziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Siłą rzeczy mocno wpłynęło to na klimat poszczególnych części, co też nie każdemu odpowiadało, zwłaszcza jeśli chodzi o „trójkę”.

Plotki o rozgrywce w Mafii 4

Po tym, jak otrzymaliśmy potwierdzenie, że Mafia 4 powstaje, po sieci zaczęły krążyć kolejne plotki na jej temat. Najnowsze pogłoski są związane bardziej z rozgrywką, jakiej doświadczymy w kolejnej odsłonie kultowego cyklu. Ich podstawą są ogłoszenia o pracę, jakie pojawiły się w serwisie LinkedIn. Jak zauważa redakcja serwisu Insider Gaming, użyty w nich zwrot „angażująca mechanika skradania i walki” może sugerować wyraźnie poprawiony względem Mafii 3 system cichego eliminowania przeciwników, natomiast wymóg doświadczenia w pracy nad grami wieloosobowymi – obecność zabawy z innymi żywymi osobami bądź jakichkolwiek innych opcji multiplayer.

Trzeba jednak pamiętać, że są to jedynie spekulacje. Na ich potwierdzenie musimy zapewne poczekać do ujawnienia pierwszej dużej porcji faktów o Mafii 4.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO