Mafia 4 oficjalnie potwierdzona. Wszystko, co wiemy o grze

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mafia 4 oficjalnie potwierdzona. Wszystko, co wiemy o grze

Mafia jako seria obchodzi właśnie 20. urodziny. Twórcy ostatnich odsłon oficjalnie ogłosili, że pracują nad „czwórką”. Potwierdzenie tych informacji znaleźć można w wywiadzie z deweloperami, który pojawił się na oficjalnej stronie gangsterskiej serii. Poniekąd uwiarygadnia to dotychczasowe plotki o grze Mafia 4.

Mafia 4 – zaczęło się od plotek

Pierwsze doniesienia o tworzeniu nowej odsłony pojawiły się za sprawą serwisu Kotaku w maju tego roku. Była wtedy mowa o tym, że gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 oraz, że będzie stanowić prequel w stosunku trylogii. Pozwoliłoby to osadzić akcję w oczekiwanym przez wielu okresie – latach 20. XX wieku.

Niedługo później pojawiły się kolejne plotki, które wypłynęły za sprawą podcastu XboxEra. Mówiły one o tym, że akcja Mafii 4 rozegra się na Sycylii na przełomie XIX i XX wieku. Sama gra miałaby być bardziej liniowa od trzeciej części i skupiać się na losach rodziny Dona Salieriego.

Mafia 4 powstaje – kiedy premiera?

Żadne z powyższych szczegółów nie zostały do tej pory oficjalnie potwierdzone. Twórcy podczas wspomnianego wywiadu poinformowali jedynie, że pracują nad nową odsłoną. Rzeczona wypowiedź znajduje się na samym końcu rozmowy i brzmi tak:

„Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami.”

Jak możemy przeczytać, nowa część pojawi się, ale nie wiadomo kiedy i w jakiej formie. Powrót do dawnych epok z pewnością ucieszyłby wielu fanów. Nie powstało bowiem wiele gier osadzonych w owych czasach. Nawet kolejne części omawianej serii osadzane były w coraz późniejszych okresach.

Mafia 4 - zapowiedź z okazji 20-lecia serii
Źródło: mafiagame.com

Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się Mafii w latach trzydziestych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Siłą rzeczy mocno wpłynęło to na klimat poszczególnych części, co też nie każdemu odpowiadało, zwłaszcza jeśli chodzi o „trójkę”.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO