Co czeka graczy Lost Ark w 2023 roku?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Co czeka graczy Lost Ark w 2023 roku?

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o gościnnych występach wiedźmina Geralta i elementów z nim związanych w niezwykle popularnym sieciowym RPG-u akcji Lost Ark. Bohater pojawił się już w koreańskiej wersji gry, która jest tą oryginalną, natomiast w zachodniej edycji ukaże się dopiero w styczniu. Jest to jednak zaledwie jedna z wielu atrakcji, jakie zostały przygotowane dla fanów tej produkcji na początek przyszłego roku. Ostatnio poznaliśmy bardziej szczegółowe plany twórców Lost Ark na styczeń, luty, marzec oraz kwiecień 2023 r.

Spis treści:

Styczeń 2023 w Lost Ark

Styczeń w Lost Ark będzie stał pod znakiem Wiedźmina.
Styczeń w Lost Ark będzie stał pod znakiem Wiedźmina.

Jak już napomknęliśmy we wstępie, w styczniu 2023 roku do Lost Ark zawita Wiedźmin. Wraz z nim do gry trafią nowe lokacje, postacie w wydaniu znanym z gier CD Projekt RED, specjalne, ograniczone czasowo zadania oraz elementy kosmetyczne. Zaplanowano też wprowadzenie szeregu zmian, mających poprawić komfort rozgrywki. Dotkną one takich elementów jak system gildii, PvP czy zadania Uny.

Luty 2023 w Lost Ark

Zachodnia wersja Lost Ark kończy w lutym rok.
Zachodnia wersja Lost Ark kończy w lutym rok.

W lutym 2023 Lost Ark będzie obchodzić pierwszą rocznicę debiutu na Zachodzie. Na tę okazję przygotowano szereg atrakcji. Pośród nich wyróżnia się debiut kontynentu Rowen. Zgodnie z opisem leży on na wschód od Shushire. Po zniknięciu dobrze prosperującej starożytnej cywilizacji, przepadł on w mrokach historii. Zaczęły pojawiać się jednak pogłoski o jego bogactwach, co przyciągnęło różnych śmiałków.

Aby rozpocząć przygodę w Rowen, zalecany będzie 1445. poziom przedmiotów. Po ukończeniu głównych zadań przyłączymy się do jednej z dwóch głównych frakcji rywalizujących o dominację nad okolicą – autorytarnych Preigelli i bardziej wolnościowych Liebertane – i brać udział w emocjonujących starciach oraz specjalnych misjach kooperacyjnych, by zdobywać tzw. Doświadczenie Frakcji i inne cenne nagrody.

Marzec 2023 w Lost Ark

W marcu gracze Lost Ark otrzymają nowy tryb rozgrywki.
W marcu gracze Lost Ark otrzymają nowy tryb rozgrywki.

Wojna między Preigelli oraz Liebertane zaogni się w marcu 2023. Zadebiutuje wówczas tryb Tulubik Battlefield, w ramach którego do walki stanie nawet 96 graczy (43 po jednej stronie i 43 po drugiej). Mecze odbywać się będą o określonych porach w ciągu tygodnia. Aby wziąć w nich udział, wymagane będzie posiadanie 1490. poziomu przedmiotów oraz 5. Poziomu Frakcji.

Dodatkowo w marcu pojawi się kolejna duża aktualizacja. Wprowadzi ona m.in. zmiany w balansie, nowe wydarzenia oraz trzeci Arpass, który umożliwi zdobywanie cennych fantów. Więcej szczegółów zostanie podanych wkrótce.

Kwiecień 2023 w Lost Ark

Do Lost Ark trafi również nowa klasa postaci.
Do Lost Ark trafi również nowa klasa postaci.

W kwietniu 2023 mogżecie spodziewać się nowej zaawansowanej klasy postaci w Lost Ark – The Artist. Jest to bohaterka wspomagająca, która korzystając ze swojego magicznego pędzla, jest w stanie wzmacniać i leczyć sojuszników. Ponadto malując różne fantazyjne stwory potrafi przywoła je na pole bitwy. The Artist była już obecna w koreańskiej wersji gry. Twórcy zaznaczają, że w przyszłym roku na Zachód trafi więcej specjalizacji z tego wydania. Szczegóły poznamy zapewne w nadchodzących tygodniach.

Dodatkowo w kwietniu do Lost Ark trafią nowe rajdy, w tym niezwykle trudna wersja Brelshaza Legion Raid oraz The Solar Guardian Hanumatan. Z tym ostatnim będzie można się zmierzyć, choć jest to niezwykle groźny przeciwnik, wymagający 1540. poziomu przedmiotów. Pokonanie go zostanie rzecz jasna nagrodzone niezwykle cennymi i rzadkimi przedmiotami.

Nadchodzące miesiące szykują się niezwykle interesująco dla graczy Lost Ark, a należy pamiętać, że to dopiero początek. Z pewnością możemy się spodziewać kolejnych atrakcji w przebojowym RPG-u akcji. Zresztą twórcy nie mają innego wyjścia, niż dynamicznie rozwijać swój tytuł, jeśli chcą rywalizować z takimi produkcjami, jak Path of Exile.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO