Te porady pomogą Ci przetrwać trudny czas w Lies of P

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Te porady pomogą Ci przetrwać trudny czas w Lies of P

Lies of P od studia Round8 zadebiutowało na początku tego tygodnia i szybko zyskało uznanie zarówno wśród graczy, jak i recenzentów. Jest to konsekwencja zarówno nietypowego podejścia do historii o Pinokiu, jak i przyjemnego gameplayu. Mamy tutaj jednak do czynienia z soulslike’em, zatem pierwsze chwile z tym tytułem mogą okazać się dla wielu graczy dość trudne i frustrujące. Aby nieco ułatwić Wam zabawę, postanowiliśmy zebrać 10 porad, które pozwalają na mniej bolesne wkroczenie do mrocznego świata Lies of P.

1. Nie bój się atakować

W Lies of P można grać na różne sposoby. Jednym z nich jest postawa agresywna. Dlaczego opłaca się ją wybrać? Ponieważ podobnie jak w Bloodborne, które niewątpliwie stanowiło inspirację dla ekipy Rund8, zadanie obrażeń przeciwnikowi, który wcześniej nas zranił, przywróci nam część zdrowia. Dodatkowo szybkie ataki pozwalają na sprawne wprowadzenie wroga w stan oszołomienia i zadanie mu druzgocącego ciosu.

2. Wyczucie czasu to podstawa

Jeśli jednak preferujecie defensywną postawę, to niezwykle istotne jest, byście jak najszybciej nauczyli się perfekcyjnego parowania. Wykonuje się je wciskając przycisk gardy tuż przed trafieniem. Jeśli nam się uda, to nie dość, że nie otrzymamy żadnych obrażeń, to jeszcze dodatkowo zwiększymy szansę na ogłuszenie przeciwnika. Metoda ta jest skuteczna zwłaszcza w starciach z bossami.

3. Dbaj o swoją broń

Kolejne starcia sprawiają, że Twoja broń ulega stępieniu. Zmniejsza to jej skuteczność i ostatecznie może doprowadzić do zniszczenia oręża. Dlatego warto regularnie korzystać z kamieni szlifierskich, przynajmniej na tej broni, z której chcielibyście korzystać jak najdłużej.

4. Docieraj jak najszybciej do utraconego Ergo

Ergo jest walutą w Lies of P, którą otrzymuje się za zwycięstwa w walce. Podobnie jednak jak ma to miejsce w innych grach soulslike, jeśli poniesiemy śmierć, wówczas tracimy zdobyczne fundusze i aby je odzyskać, musimy dotrzeć do miejsca, w którym zginęliśmy.

Ekipa ze studia Round8 zdecydowała się dodać do tej mechaniki dodatkowe utrudnienie. Otóż za każdym razem, gdy w drodze do utraconego Ergo otrzymamy obrażenia, tracimy część puli, którą możemy odzyskać (może ona zostać przywrócona, jeśli zabijemy przeciwnika, który nas zaatakował). Dlatego też opłaca się do niej po prostu pobiec, w miarę możliwości ignorując wrogów i inne przeszkody.

5. Nie polegaj za bardzo na unikach

W Lies of P uniki, przynajmniej w ich podstawowej formie, są raczej mało przydatne ze względu na ich nieprecyzyjność i powolność. Dlatego w początkowych fazach rozgrywki lepiej skupić się na innych formach obrony. Jeśli jednak chcecie koniecznie polegać na robieniu fikołków przed przeciwnikami, to rozwińcie je za pomocą kwarcu w pierwszej kolejności.

6. Wybór pierwszej broni

Przy wyborze pierwszej broni i uchwytu do niej dokładnie zapoznaj się z ich właściwościami. Każda z nich ma bowiem funkcje aktywowane podczas walki. Jeśli z czasem Twoja decyzja wyda Ci się chybiona, to nic straconego – odrzucony wcześniej oręż znajdziesz później u pierwszego sprzedawcy.

7. Uchwyt to podstawa

Skuteczność poszczególnych broni zawsze zależy od naszych statystyk. To jednak typ rękojeści, a nie ostrza, skaluje się z odpowiednimi umiejętnościami. Oznacza to, że jeśli cały czas rozwijałeś siłę, lecz koniec końców doszedłeś do wniosku, że niezbyt podoba Ci się ciężki oręż, to po prostu połącz ciężką rękojeść z szybkim ostrzem.

8. Widmowy towarzysz

Podobnie jak w Elden Ring, również w Lies of P można przywołać na pole bitwy widmowego towarzysza, który pomoże nam w walce. Nieraz będzie on w stanie wybawić nas z kłopotów, dlatego nie bójcie się korzystać z tej możliwości oraz zwiększać siłę pomocnika.

9. Jak Cię widzą…

To, jak będą nas traktowały postacie niezależne – czy od razu nas zaatakują, czy też wyrażą chęć współpracy – w dużej mierze zależy od tego, jakie ubranie nosi bohater. Dlatego zwracajcie uwagę na opisy poszczególnych strojów i stosujcie je w zależności od sytuacji.

10. Czytajcie opisy przedmiotów

W końcu, podobnie jak ma to miejsce w każdej grze FromSoftware, duża część fabuły gry jest podawana nie w dialogach czy cutscenkach, a w opisach poszczególnych przedmiotów. Jeśli zatem chcecie poznać każdy szczegół świata przedstawionego w Lies of P, warto byście je czytali.

Przypominamy, że Lies of P jest dostępne na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Na wszystkich tych platformach tytuł jest oferowany w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO