League of Legends – wymagania sprzętowe i aktualny rozmiar LoLa

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
League of Legends – wymagania sprzętowe i aktualny rozmiar LoLa

League of Legends (LoL) to jedna z najważniejszych produkcji w świecie e-sportu, a turnieje z dużą pulą nagród zdecydowanie to potwierdzają. Planujecie rozpocząć swoją przygodę z tą dynamiczną grą? Najpierw poznajcie minimalne i rekomendowane wymagania LoLa, których spełnienie pozwala cieszyć się płynną rozgrywką. Z niniejszego artykułu dowiecie się także, ile waży LoL, oraz czego potrzeba, aby zagrać w Wild Rift, czyli wersję mobilną League of Legends, posiadającą odrębne wymagania sprzętowe.

Spis treści:

Minimalne wymagania LoLa:

 • System operacyjny: Windows 7/8/10
 • Procesor: Intel Core i3-530 lub AMD A6-3650
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce 9600GT, AMD HD 6570 lub Intel HD 4600

League of Legends zostało wydane w 2009 roku. Od premiery minęło już wiele lat i w tym czasie nastąpił wyraźny postęp technologiczny. Dzięki temu LoL ma wymagania minimalne, które spełnia dziś większość komputerów. Uruchomienie gry i uzyskanie płynnej animacji nie powinno sprawić Wam żadnych trudności.

Jeśli chcecie zagrać w LoLa, musicie spełnić jedynie powyższe wymagania. Pozwalają one uruchomić grę na minimalnych ustawieniach graficznych, ale mogą wystąpić tu spadki wydajności w trakcie większych potyczek. Zwróćcie uwagę na system operacyjny, bowiem Windows XP (w przeciwieństwie do niektórych innych gier e-sportowych) nie jest tutaj obsługiwany.

Rekomendowane wymagania LoLa:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel: Core i5-3300 lub AMD Ryzen 3 1200
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce 560, AMD:Radeon HD 6950 lub Intel UHD 630

Aby cieszyć się płynnymi i graficznie atrakcyjnymi potyczkami w League of Legends, potrzeba komputera spełniającego rekomendowane wymagania. Tu także poprzeczka dla naszego sprzętu nie jest zawieszona zbyt wysoko.

Większość współczesnych zestawów komputerowych i laptopów powinna poradzić sobie z wyzwaniem, jakie stawiają zalecane wymagania LoLa. Największym problemem może być karta graficzna, gdyż ta obecna w niektórych urządzeniach (szczególnie tych przeznaczonych do pracy biurowej) może nie wystarczyć do komfortowego grania.Płynna rozgrywka w takiej grze sieciowej, jak LoL, zależy również od łącza internetowego. Im szybsze i bardziej stabilne połączenie, tym łatwiej poradzimy sobie na polu bitwy. Korzystanie z szerokopasmowego łącza o przepustowości 25 Mb/s nie będzie tutaj przesadą.

Ile waży League of Legends?

Na koniec musimy jeszcze sprawdzić, ile waży LoL po zainstalowaniu na naszym dysku. Wartość ta ulega pewnym zmianom w zależności od wprowadzanych aktualizacji.

Aktualna wersja League of Legends na komputerach waży około 9-10 GB.

Nikt nie powinien martwić się tym, ile LoL ma GB. Podane wyżej liczby jak na dzisiejsze standardy są bardzo niskie, więc wystarczy, że nie zaśmiecamy zbytnio naszego dysku. Waga LoLa dziś nikogo nie przerazi. Mówimy więc o kolejnym punkcie, w którym League of Legends ma naprawdę przystępne wymagania.

Jakie akcesoria gamingowe do LoLa warto mieć?

Należy też pamiętać o urządzeniach peryferyjnych, takich jak monitor, klawiatura, mysz oraz głośniki lub słuchawki. Ze względu na szybką akcję i wielozadaniową rozgrywkę dobrze jest wyposażyć się w akcesoria, które pomogą w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Warto rozważyć zakup monitora, pozwalającego uruchomić League of Legends w wysokiej rozdzielczości, a także klawiatury gamingowej i myszki gamingowej, dzięki którym nadgarstki nie będą boleć nawet przy dłuższych sesjach.
Poradniki, które pomogą Ci dobrać akcesoria:

Wild Rift – wymagania gry LoL na telefon/tablet

League of Legends: Wild Rift to mobilna wersja gry, dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS-em. Rzecz jasna LoL ma tutaj oddzielne wymagania i jeśli to na tej platformie planujecie zabawę, powinniście zapoznać się z poniżej zamieszczoną listą.

Minimalne wymagania League of Legends: Wild Rift:

 • System operacyjny: Android 5.0 (Lollipop) lub nowszy; iOS 10 lub nowszy (uruchamiany na iPhonie 6 lub nowszym)
 • Procesor: 1,5 GHz Quad Core (32-bit lub 64-bit) lub lepszy; Apple A9
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta graficzna: Mali-T860 lub lepsza; PowerVR GT7600 lub lepsza
 • Pojemność pamięci wewnętrznej: przynajmniej 2 GB wolnego miejsca
 • Połączenie internetowe: przynajmniej 4G LTE lub Wi-Fi z szybkością przynajmniej 10 Mb/s

Jeśli spełniacie podane wymagania LoLa, to spokojnie możecie zagrać w niego na swoim smartfonie lub tablecie. Warto jednak podkreślić, że im potężniejszy sprzęt, tym lepiej, bo oznacza to wyższą jakość grafiki i płynniejszą rozgrywkę.

Wymagania LoLa w wersji na komputery i mobilki są bardzo przystępne.

Obydwie wersje gry studia Riot Games są dostępne za darmo, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by pobrać je na swój sprzęt i sprawdzić, jak działają. W przypadku problemów z płynnością warto rozważyć obniżenie detali graficznych (co zawodowi gracze i tak robią, niezależnie od posiadanego sprzętu) i wyłączenie działających w tle aplikacji.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO