Konsole Xbox Series X/S doczekają się tańszej karty rozszerzeń

| autor: Marcin Nic | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Konsole Xbox Series X/S doczekają się tańszej karty rozszerzeń

Konsole Xbox Series od Microsoftu okazały się sporym sukcesem. Zarówno Xbox Series X, jak i Series S, znalazły grono wielbicieli. Nie oznacza to jednak, że sprzęt pozbawiony jest wad. Dużo zastrzeżeń było zawsze w stosunku do ilości wolnego miejsca na dysku. Zwłaszcza w przypadku słabszego wariantu konsoli było to duże niedociągnięcie. 

Ceny kart rozszerzeń do Xboxów

Amerykański gigant wyszedł naprzeciw niezadowoleniu fanów i przygotował specjalne karty rozszerzeń, dzięki którym posiadacze Xboksów mogli zwiększyć ilość pamięci i w efekcie pomieścić na dysku więcej gier. Nie było to jednak rozwiązanie dla każdego, a duże znaczenie miała zaporowa cena sprzętu: około 799 zł (512 GB), 1299 zł (1 TB) lub 2569 zł (2 TB).

Nowa karta rozszerzeń do Xbox Series X/S

To się jednak może niedługo zmienić. Tańszą alternatywę szykuje bowiem firma Western Digital. Na razie karta rozszerzeń tego producenta pamięci nie została oficjalnie zapowiedziana, to jednak w wyniku błędu na stronie amerykańskiego sklepu Best Buy wiemy, że takowa powstaje.

Tańsza karta rozszerzeń mogłaby zaradzić na małą ilość pamięci w konsoli Xbox Series S.
Tańsza karta rozszerzeń mogłaby zaradzić na małą ilość pamięci w konsoli Xbox Series S.

Jak podaje serwis VGC, przygotowana przez Western Digital karta w wersji 1 TB miałaby kosztować 179 dolarów, co dałoby w przeliczeniu około 770 złotych. Oczywiście do tej kwoty należałoby dodać podatek, jednak finalnie całość zamknęłaby się prawdopodobnie w 1000 złotych.

Można się spodziewać, że Microsoft w najbliższym czasie ogłosi oficjalnie współpracę z Western Digital. Dzięki temu gracze otrzymają kolejną możliwość rozszerzenia pamięci w swoich konsolach Xbox Series X/S.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO