Jaki komputer do Resident Evil Village? Wymagania sprzętowe

| autor: Ekipa Komputronik | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki komputer do Resident Evil Village? Wymagania sprzętowe

Wśród graczy sympatyzujących z gatunkiem survival horror nie brak opinii, że trudno o ciekawsze tytuły niż te z serii Resident Evil. W tym artykule dowiesz się, co przekonało graczy do wyboru Resident Evil Village. Recenzje gry wskazują na to, że Capcom ponownie odwalił kawał dobrej roboty. Być może nawet lepszej niż kiedykolwiek, więc warto w pierwszej kolejności sprawdzić wymagania sprzętowe Resident Evil Village.

Wymagania sprzętowe Resident Evil Village

Decydując się na granie w Resident Evil Village na PC, można liczyć na najwięcej opcji dotyczących różnego rodzaju ustawień, a także na najlepszą grafikę. Oczywiście pod jednym, bardzo istotnym warunkiem. Komputer musi być odpowiednio wydajny. Jak bardzo? Poniżej możesz sprawdzić, jakie są wymagania Resident Evil Village na PC.

Minimalne wymagania (1080p / 60fps / niskie ustawienia):

  • Procesor: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1050 Ti (4 GB) / Radeon RX 560 (4 GB)

Zalecane wymagania (1080p / 60fps /wysokie ustawienia):

  • Procesor: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 1070 / Radeon RX 5700


Zalecane wymagania pod ray tracing (4K / 60fps / maksymalne ustawienia):

  • Procesor: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce RTX 3070 / Radeon RX 6900 XT

Jeśli Twój komputer nie spełnia wymagań Resident Evil Village, to czas rozejrzeć się za nowym. Zobacz poradnik zakupowy: Jaki komputer gamingowy wybrać? Pomocne będą także rankingi z gotowymi zestawami PC:

Niekoniecznie po drodze Ci z Resident Evil Village na PC? Nic straconego. Lista sprzętów pozwalających na zabawę z Resident Evil Village jest naprawdę długa. W Resident Evil Village można zagrać także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Nie będzie zaskoczeniem, że na sprzęcie nowej generacji można liczyć na zdecydowanie lepszą oprawę graficzną.

Co warto wiedzieć o Resident Evil Village?

Premiera Resident Evil Village odbyła się 7 maja 2021 roku. Gra była gorączkowo wyczekiwana, a recenzje w branżowych mediach potwierdziły, że tytuł dopracowany jest niemal do perfekcji.

Pod względem fabularnym to bezpośrednia kontynuacja Resident Evil 7 Biohazard, która przedstawia dalsze losy Ethana Wintersa i jego żony. Bohaterom wydawało się, że czeka ich już spokojne życie, ale mroczna przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Znów muszą przeciwstawić się groźnym wrogom, zarówno tym znanym, jak i nowym. Więcej jest tutaj akcji i walk, ale nie miej wątpliwości. Trzeba też przyznać, że gra jest w stanie porządnie wystarczyć.

Resident Evil Village wymagania

Nie brakuje oczywiście obrzydliwych potworów, a szczególną uwagę przyciąga głównie postać wampirzycy Lady Dimitrescu. Nie tylko z racji jej wyglądu (mierzy niemal 3 metry wzrostu), ale też pojawiającego się tu polskiego akcentu. Okazało się bowiem, że twarzy Lady Dimitrescu użyczyła Helena Mańkowska, polska kaskaderka i aktorka.

Resident Evil Village Helena Mańkowska

Zdjęcia: www.residentevil.com

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO