Komenda na wallhacka w CS2 – czy warto ją aktywować?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Komenda na wallhacka w CS2 – czy warto ją aktywować?

Zabawa sieciowa w Counter-Strike 2 wymaga postępowania zgodnie z zasadami – tak, jak ma to miejsce w tradycyjnych dyscyplinach sportu. Oznacza to, że stosowanie WH, czyli wallhacka, w rozgrywkach rankingowych jest zabronione. Ale… twórcy gry wprowadzili komendę na WH w CS2, dzięki której możemy zaznać odrobiny nieuczciwej zabawy z botami lub znajomymi pod warunkiem, że aktywujemy ją na prywatnym serwerze, gdzie nie toczą się rozgrywki rankingowe.

Spis treści:

Komenda na WH w CS2 – co to jest i jak ją włączyć?

Komenda na WH zmienia sposób, w jaki wyświetlane są sylwetki postaci w CS2. Po jej zastosowaniu modele zmieniają kolor i są widoczne przez ściany – stąd bierze się nazwa wallhack.

Aby użyć komendy na WH w CS2, należy podczas gry:

  • Nacisnąć przycisk tyldy (~), aby otworzyć konsolę
  • Aktywować tryb sv cheats poprzez wpisanie i zatwierdzenie guzikiem Enter komendy: sv_cheats 1
  • Wpisać i zatwierdzić Enterem komendę na WH: ent_skeleton * (gdy chcemy widzieć każdego na mapie) lub ent_skeleton (namierzając wybranego gracza będziemy widzieć tylko jego).

Komenda na WH w CS2 to nie tylko sposób na zabawę, ale również metoda treningowa. Dzięki niej nauczysz się, jak i w których miejscach map wychylają się zza rogów przeciwnicy, a także wyrobisz sobie nawyk celowania tam, gdzie prawdopodobieństwo trafienia wroga jest największe.

Jak wyłączyć wallhack w CS2?

Kiedy będziesz mieć dość zabawy z WH, możesz go wyłączyć, stosując komendę ent_skeleton *.

Wallhack w Counter-Strike 2 w akcji.
Wallhack w Counter-Strike 2 w akcji.

Czy za komendę na WH można dostać Vac bana?

Za komendę na WH nie dostaniesz bana. Opisana wyżej komenda działa tylko na prywatnych serwerach, gdzie możesz się nią bawić do woli. Pamiętaj jednak, że próba uruchomienia jakiegokolwiek innego narzędzia do wallhacka na serwerze rankingowym może poskutkować VAC banem!

Jak włączyć konsolę w CS2?

Może się zdarzyć, że naciśnięcie przycisku tyldy nic nie da. W takim wypadku musisz wejść w ustawienia gry, znaleźć opcję „Włącz konsolę (~)” i zmienić jej ustawienie na TAK.

Przy okazji zobacz inne poradniki do Counter-Strike 2:

Lista poradników do CS’a jest spora. To podkreśla, że nie tylko komenda na WH w CS2 cieszy się dużą popularnością. Warto zatem poznać inne popularne komendy do Counter-Strike 2, aby podkręcić swoje osiągnięcia.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (15 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO