Komendy na granaty w CS2 – teraz są bardziej znaczące podczas rozgrywki

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Komendy na granaty w CS2 – teraz są bardziej znaczące podczas rozgrywki

Counter-Strike jest grą, która nie wybacza błędów, dlatego ważne jest, aby regularnie ćwiczyć mechaniki dające realną przewagę podczas rozgrywki. Jedną z najważniejszych (zaraz obok treningów skupionych na poprawie umiejętności celowania) jest rzucanie granatów w odpowiednich miejscach.

Podczas wspomnianej lekcji naszym priorytetem powinny być granaty dymne, których odpowiednie rzucenie podczas rundy w celu m.in. zasłonięcia jakiegoś wejścia może okazać się niezwykle ważne. Zwłaszcza że w najnowszej wersji strzelanki Valve doczekały się one znacznych zmian i teraz są jeszcze bardziej istotne podczas rozgrywki. Przydatna do tego jest komenda na nieskończoność smoke, dzięki której CS2 pozwoli Wam na korzystanie z nielimitowanej liczby granatów czy też otwieranie sklepu w każdym miejscu na mapie.

Spis treści:

Komenda na smoke CS2 – nieskończone granaty

W ramach gier treningowych w CS2 możemy już przed uruchomieniem lobby wybrać specjalne opcje, które ułatwią nam trenowanie rzucania granatami. W tym przypadku warto od razu włączyć kamerę granatu oraz nieskończoną amunicję.

W CS2 możemy od razu włączyć opcję nieskończonej amunicji.
W CS2 możemy od razu włączyć opcję nieskończonej amunicji.

Jeśli jesteśmy już w grze, to warto wiedzieć, że zanim komenda na smoke w CS2 będzie mogła zostać aktywowana, musimy pamiętać o zastosowaniu polecenia „sv_cheats 1” w konsoli (co umożliwia stosowanie kolejnych komend). Następnie wpisujemy „give weapon_smokegrenade”, które wyposaży nas w granat dymny. 

Jeśli przed startem gry zapomnieliśmy włączyć odpowiednią opcję, to jeszcze nic straconego! Komenda na nieskończone smoke w CS2 zostanie uruchomiona po wpisaniu „sv_infinite_ammo 1”, dzięki czemu usunięciu ulegnie limit przedmiotów w naszym ekwipunku.

Komenda na nieskończone smoke w CS2 jest przydatna, jeśli chcemy poćwiczyć rzucanie granatów.
Komenda na nieskończone smoke w CS2 jest przydatna, jeśli chcemy poćwiczyć rzucanie granatów.

Podczas praktyki rzucania granatów warto również pamiętać o kilku innych komendach, dzięki którym trening będzie znacznie wydajniejszy. Najlepiej przed startem włączyć też opcję nieskończonej rozgrzewki.

 • mp_roundtime_defuse 60 – runda będzie trwać 60 minut.
 • mp_maxmoney 60000 – możemy mieć 60 tys. dolarów na zakup przedmiotów i broni.
 • mp_startmoney 60000 – zaczynamy grę z 60 tys. dolarów.
 • mp_buytime 9999 – zwiększamy czas na dokonanie zakupów.
 • mp_buy_anywhere 1 – pozwala na zakup przedmiotów w każdym miejscu na mapie.

Komendy na rzucanie granatów w CS2

W grze dostępne są również komendy, które jeszcze bardziej ułatwiają ćwiczenie rzucania granatów. Dzięki nim zobaczymy m.in. trajektorię granatu. Warto stosować je wraz z opcją „Kamera granatu”, która idealnie pokazuje, w którym miejscu wyląduje rzucony przez nas przedmiot.

 • cl_sim_grenade_trajectory – pokazuje trajektorię ostatniego granatu.
 • sv_rethrow_last_grenade – pokazuje ostatnio rzucony granat.

W przypadku CS2 możemy skorzystać z komendy na brak smoke i na usuwanie smoke. Jest ona dość długa, więc najlepiej będzie przypisać ją do odpowiedniego klawisza. Aby tego dokonać, skopiujcie poniższą komendę, a następnie – w miejsce “X” – wpiszcie wybrany przez Was klawisz:

 • bind X “ent_fire smokegrenade_projectile kill;ent_fire molotov_projectile kill;ent_fire flashbang_projectile kill;ent_fire hegrenade_projectile kill;ent_fire decoy_projectile kill;stopsound”

Komendy na pozostałe granaty w CS2

Komenda na smoke w CS2 nie jest jedyną dostępną opcją. Poza smoke istnieją bowiem również inne rodzaje granatów, z których możemy korzystać podczas treningu. Poniżej znajdziecie związane z nimi komendy.

 • give weapon_hegrenade – granat wybuchający.
 • give weapon_flashbang – granat błyskowy.
 • give weapon_molotov – granat zapalający.

Zobacz także inne popularne komendy w Counter-Strike 2:

Powyższe poradniki potwierdzają, że nie tylko komenda na nieskończone granaty w CS2 jest często wykorzystywana przez graczy. Po pierwsze polecamy przejrzeć najpopularniejsze komendy do CS2, bo wśród nich z pewnością znajdziesz wiele kluczowych porad, które zwiększą Twoje szanse na placu boju. Po drugie, warte uwagi są także inne tematyczne artykuły, które znajdziesz poniżej.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO