Komenda na czas w CS GO – jak manipulować długością rundy?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Komenda na czas w CS GO – jak manipulować długością rundy?

Komenda na czas w CS GO to wyjątkowo przydatna funkcja dla każdego, kto myśli o profesjonalnych rozgrywkach w Counter Strike’a: Global Offensive. Jest ona niezwykle ważna dla graczy pragnących doskonalić swoje umiejętności, zwłaszcza w zakresie rzucania granatami czy znajomości map.

Spis treści:

Komendy na czas w CS GO

W tym artykule przedstawiamy dwa sposoby na manipulację czasem rozgrywki. Pierwsza komenda na czas w CSGO wyłącza automatyczny restart rundy, gdy ta dobiega końca, natomiast druga wydłuża rundę o dodatkowe minuty.

Komenda na nieskończony czas rundy w CS GO

Komenda na nieskończony czas w CSGO sprawia, że runda nadal będzie trwała, gdy zegar wybije 00:00. Dalej możemy eksplorować mapy, poznawać zakamarki lokacji i trenować rzuty granatami.

Oto instrukcja, jak powinna zostać aktywowana komenda na nieskończony czas rundy w CSGO.

  • Najpierw należy włączyć konsolę w grze, wciskając klawisz tyldy (~).
  • Potem trzeba wpisać komendę mp_ignore_round_win_conditions 1.
  • Ostatni krok to zamknięcie konsoli poprzez ponowne wciśnięcie klawisza tyldy (~). Od teraz runda nie będzie się już restartować – komenda na nieskończony czas w CS-ie działa!

Komenda na długi czas rundy w CSGO

Aby ustawić czas trwania rundy na 60 minut w CSGO, należy włączyć konsolę w grze, wciskając klawisz tyldy (~), a następnie wpisać jedną z poniższych komend.

  • mp_roundtime_defuse 60
  • mp_roundtime_hostage 60
  • mp_roundtime 60

Każde z tych poleceń to komenda na czas w CSGO, tyle że dotycząca innej mapy. Pierwsza zmienia czas na mapach z bombą (de_), druga na tych z zakładnikami (cs_), a ostatnia na wszystkich innych. Wartość 60 jest maksymalną, jaką możemy ustawić, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpisać mniejszą.

Komenda na restart rundy w CS:GO

Co jednak, gdy ustawimy sobie długi czas rundy albo wyłączymy restart, po czym zmienimy zdanie i zechcemy zacząć rundę od nowa? W takiej sytuacji przydaje się komenda na start rundy w CSGO

Aby wywołać restart, należy wpisać na konsoli komendę mp_restartgame 1 (oczywiście konsolę otwieramy i zamykamy klawiszem tyldy, zgodnie z poprzednią instrukcją). Dzięki temu zarówno gra, jak i aktualna runda zostaną zrestartowane.Pamiętajcie, że każda podana tutaj komenda na czas w CSGO jest ograniczona do rozgrywek na własnym serwerze i przewidziana do celów treningowych. Warto używać ich po to, by poćwiczyć przed poważną rywalizacją z innymi graczami. Zatem zarówno komenda na start rundy w CSGO, jak i pozostałe nie zadziałają podczas meczów rankingowych – te rządzą się już innymi prawami.

Zobacz inne komendy w CS:GO:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO