Komenda na auto BunnyHop i skok na scrollu w CS:GO

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Komenda na auto BunnyHop i skok na scrollu w CS:GO

Gracze Counter-Strike’a ciągle szukają sposobów na poprawę swojej gry. Oczywiście podstawę stanowi klasyczna praktyka trenowania celności, która w tej grze jest niezwykle istotna na każdym poziomie rozgrywek. Warto jednak również zainteresować się innymi metodami podniesienia swoich umiejętności. Jedną z najbardziej popularnych jest nauka tzw. bunny hopa w CS:GO, czyli metody skakania, która przyspiesza ruch naszej postaci. Gracze wykorzystują ją głównie po to, aby szybciej pokonywać zakręty i wcześniej docierać do danego miejsca. Sposób ten polega na spamowaniu scrolla myszki w taki sposób, aby skok postaci był bardziej płynny i częstszy.

Z dalszej części tekstu dowiecie się, jak trenować bunny hoping za pomocą funkcji auto bunny hop oraz jaka jest komenda na skok na scrollu w CS:GO. Umiejętne korzystanie z tych technik niejednokrotnie pomoże Wam w wykreowaniu lepszej sytuacji na mapie. Należy przy tym pamiętać, że nauka tych metod nie należy do prostych zadań.

Spis treści:

Jak ustawić auto bunny hop w CS:GO?

Zanim przejdziemy do konkretów na temat wykorzystania omawianej funkcji w normalnej grze, zapoznamy się z komendami na auto bunny hopa, dzięki którym będziecie w stanie trenować i bawić się tą techniką w wolnych chwilach. Warto pamiętać, że opisane poniżej komendy działają wyłącznie w grach lokalnych – nie odpalicie ich w ramach standardowych rozgrywek. Będąc na serwerze musicie wywołać konsolę za pomocą klawisza „~” (jeśli wywołanie nie działa, to należy w ustawieniach gry znaleźć opcję „Włącz konsolę” i wybrać „tak”), a następnie wpisać jedną z poniższych komend.

Komendy na bunnyhopa:

  • sv_autobunnyhopping 1 – włączenie auto bunny hopa
  • sv_autobunnyhopping 0 – wyłączenie auto bunny hopa
  • sv_enablebunnyhopping – całkowite wyłączenie limitu prędkości skakania

Komendy te pozwalają na zabawę z bunny hopem i naukę tego, w jaki sposób można wykorzystać tę funkcję w normalnej grze bez martwienia się o jej faktyczne wykonywanie (czyli korzystanie z konkretnego bindu na skok na scrollu). W dalszej części tego tekstu poznacie natomiast bardziej techniczne aspekty bunny hopa, mające wpływ na standardową grę.

Komenda na auto BunnyHop w CS:GO i skok na scrollu
CS:GO to przede wszystkim taktyczny FPS, ale nie oznacza to, że nie można zaskoczyć przeciwnika nieszablonowymi zagraniami.

Jak zbindować skok na scrolla?

Większość doświadczonych graczy w celu używania bunny hopa korzysta z tzw. „binda”, czyli przypisania funkcji skoku do scrolla. Metoda ta pozwala na wykonanie skoku postacią w momencie przesunięcia przez gracza kółka myszy (w górę lub w dół), dzięki czemu korzystanie z bunny hopa jest znacznie bardziej intuicyjne. Poniższe komendy (wpisujemy je w konsoli) pozwolą Wam na zbindowanie skoku do scrolla.

Jak zbindować skok na scrolla?
Odpowiednia taktyka to klucz do wygranej w CS GO

Komendy na skakanie pod scrollem:

  • bind “MWHEELUP” “+jump” – skok za pomocą scrolla w górę
  • bind “MWHEELDOWN” “+jump” – skok za pomocą scrolla w dół

Jeśli zapragniecie cofnąć te ustawienia, to wystarczy zrobić to ponownie w konsoli za pomocą tych dwóch komend:

  • bind “MWHEELUP” “invprev”  – cofnięcie skoku na scrollu w górę
  • bind “MWHEELDOWN” “invnext” – cofnięcie skoku na scrollu w dół

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Wam w nauce bunny hopa. Pamiętajcie, że najlepszym nauczycielem jest czas – im więcej i częściej będziecie ćwiczyć daną rzecz, tym szybciej zaczniecie korzystać z niej umiejętnie podczas standardowych rozgrywek.

Przy okazji zobacz inne komendy CS GO:

A może zainteresują Ciebie bindy do CS:GO:

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO