Ciąża w The Sims 4 – wszystkie kody ułatwiające zakładanie rodziny

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ciąża w The Sims 4 – wszystkie kody ułatwiające zakładanie rodziny

W życiu każdego simomaniaka przychodzi taki moment, w którym decyduje się na powiększenie swojej rodziny. Czasami mamy ochotę zrealizować konkretną wizję, wnosząc do rozgrywki odrobinę dziecięcej radości w postaci dwóch uroczych bliźniaków. Zdając się na los, możemy stracić na to dużo czasu. Niektórzy chcą też po prostu uniknąć okresu rozwijania relacji między Simami lub późniejszego oczekiwania na poród. Tutaj z pomocą przychodzą kody do The Sims 4 oraz różne ciekawe mody do The Sims 4.

Niestety trzeba przyznać, że sprawa z tipami i kodami na ciążę w The Sims 4 nie wygląda tak pięknie, jak mogłoby się wydawać. Trzeba będzie troszeczkę się nagimnastykować. Ale po kolei.

Spis treści:

Tipy i kody na ciążę w The Sims 4 z dobrą instrukcją nie są takie trudne do zrealizowania.
Tipy i kody na ciążę w The Sims 4 z dobrą instrukcją nie są takie trudne do zrealizowania.

Kody do The Sims 4 – ciąża

Jeśli chodzi o wpływ na ciążę i poród, gra nie oferuje nam zbyt wielu możliwości. Najlepszym wyjściem jest wgranie odpowiednich modów – np. Pregnancy Mega Mod lub AllCheats. Nie każdy jednak chcę ingerować w pliki gry. Jest z tym w końcu trochę zabawy. Poza tym zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Na szczęście bez tego też się obejdzie, choć może być jeszcze nieco trudniej.

Kody na ciążę bez wgrywania modów

Istnieje kilka trików, które mogą okazać się użyteczne podczas powiększania simowej rodziny. Poniżej znajdziecie wszystkie przydatne kody na ciążę w The Sims 4. Wpiszecie je, uruchamiając specjalną konsolę za pomocą kombinacji klawiszy CTRL + SHIFT + C

 • modifyrelationship [imię i nazwisko pierwszego Sima] [imię i nazwisko drugiego Sima] [0 100] LTR_Romance_Main – zwiększa poziom relacji romantycznych pomiędzy wybranymi Simami
 • modifyrelationship [imię i nazwisko pierwszego Sima] [imię i nazwisko drugiego Sima] [0 100] LTR_Friendship_Main – zwiększa poziom przyjaźni pomiędzy wybranymi Simami
 • traits.equip_trait Fertile – dodaje Simowi cechę Płodny

Kody na ciążę z wgranym modem AllCheats

Sprawa staje się dużo łatwiejsza, kiedy macie do dyspozycji AllCheats. Modyfikacja ta odblokowuje dostęp do szeregu dodatkowych komend. Poniżej znajdziecie listę kodów na ciążę w The Sims 4, z których możecie skorzystać po zainstalowaniu moda:

 • sims.get_sim_id_by_name [imię i nazwisko Sima] – wywołuje na konsoli unikalny identyfikator (ID) wybranego Sima
 • pregnancy.seed [ID Sima] – rozpoczęcie ciąży
 • pregnancy.clear [ID Sima] – przerwanie ciąży
 • sims.add_buff buff_pregnancy_inlabor – kod na poród
 • pregnancy.force_offspring_count [IDSima] [liczba] – ustala liczbę dzieci u ciężarnego Sima
 • qa.pregnancy.is_pregnant [ID Sima] – wyświetla informacje o ciąży

Jak przyspieszyć ciążę i poród w Sims 4?

Aby w ogóle zajść w ciążę, konieczne jest znalezienie partnera. Cały proces poznawania drugiej połówki możecie przyspieszyć za pomocą kodów „modifyrelationship”. Znajdziecie je w rubryce Kody do The Sims 4 – ciąża w miejscu: Kody na ciążę bez wgrywania modów

Kiedy ten etap jest już za Wami, a starania zaowocowały rosnącym brzuchem, możecie przejść do próby przyspieszania porodu. Niestety typowe kody na szybszą ciążę w The Sims 4 nie istnieją. Chyba że liczymy te odblokowane przez AllCheats. W takim przypadku użycie komendy sims.add_buff buff_pregnancy_inlabor na ciężarnym Simie wywołuje natychmiastowy poród.

Jak mieć bliźniaki/trojaczki w Sims 4?

Aby Sim mógł urodzić bliźniaki lub trojaczki w The Sims 4:

 • Możecie skorzystać z kodów z wgranym modem AllCheats, czyli pregnancy.force_offspring_count.
 • Spróbować kierować odpowiednio życiem naszych Simów – w tym przypadku może pomóc cecha: Płodny/a, którą wykupicie za pomocą punktów szczęścia. Jeśli nie przeszkadza Wam małe oszustwo, to możecie dodać ją wybranemu Simowi za pomocą kodu: traits.equip_trait Fertile.
 • Zwiększyć szansę na mnogą ciążę – ponoć oglądanie telewizji dla dzieci oraz słuchanie dziecięcej muzyki.
 • Pomóc może też zamieszkanie na parceli ze specjalną cechą „Na linii mocy”.
Dzieci w The Sims 4
Gromadka biegających wokół, roześmianych dzieci to zawsze dobry pomysł na zabawę w The Sims 4

Jak mieć chłopca w Sims 4?

Jeśli nie spieszy Wam się do porodu, to możecie spróbować wpłynąć na płeć dziecka, wykonując odpowiednie akcje ciężarną Simką. Osobiście traktowałabym to jednak raczej jako ciekawostkę (u mnie chyba nigdy jakoś specjalnie się to nie sprawdzało). Zawsze warto jednak spróbować, bo ponoć niektórym ta opcja się udaje. No więc, jak mieć chłopca w The Sims 4?

Mówi się, że aby urodził się chłopiec w The Sims 4, Sim będący w ciąży musi spożywać wiele marchewek. Najlepiej też słuchać przy tym muzyki alternatywnej, którą możecie puścić za pomocą np. radia. 

Kody na ciążę w The Sims 4
Mali psotnicy w The Sims 4 potrafią przysporzyć sporo kłopotów. Źródło: EA

Jak mieć dziewczynkę w Sims 4?

To samo tyczy się płci przeciwnej. Jeśli zastanawiacie się, jak mieć dziewczynkę w The Sims 4, to również jest na to sposób.

Podobno, aby urodziła się dziewczynka w The Sims 4, Simka będąca w ciąży musi pochłaniać jak największe ilości truskawek, a w tle puszczać muzykę pop.

Ważne! Dodam jeszcze, że są to sposoby, które działają tylko w pierwszym trymestrze ciąży, czyli przez pierwsze 24 simowe godziny od poczęcia.

Małe dzieci w The Sims 4
Przyznajcie, że małe dzieci w The Sims 4 prezentują się naprawdę uroczo. Źródło: autorski screen

Jak zmienić płeć dziecka w Sims 4?

Na zmianę płci dziecka bez udziału zewnętrznych modyfikacji istnieje tak naprawdę tylko jeden sposób.

 1. Na samym początku należy uruchomić Debug Mode. Zrobicie to, wpisując w konsolę testingcheats true.
 2. Następnie musicie użyć kodu cas.fulleditmode. Pozwala on na pełną edycję wybranego Sima w CAS.
 3. Po wpisaniu go, wciskamy SHIFT i klikamy na dziecko, któremu chcemy zmienić płeć.
 4. Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności zostaniecie przeniesieni do trybu edycji Sima. Będzie to pozbawiony blokad CAS, po którym poruszacie się na samym początku gry podczas tworzenia pierwszego Sima.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (11 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO