Ten RPG może być grą roku 2024 – kiedy premiera Kingdom Come: Deliverance 2?

| autor: Dariusz Matusiak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ten RPG może być grą roku 2024 – kiedy premiera Kingdom Come: Deliverance 2?

Kingdom Come: Deliverance to znakomita gra RPG z 2018 roku, która okazała się ogromnym zaskoczeniem. Zamiast standardowych czarów, smoków, elfów i goblinów oferowała absolutną autentyczność i historyczny realizm, przenosząc nas do średniowiecznych Czech – z wszelkimi niuansami ówczesnego życia społecznego i politycznych zawirowań oraz z niezwykle realistyczną walką na miecze. Kingdom Come: Deliverance 2 dostarczy podobną zawartość. A kiedy premiera tej gry? 

Przypomnijmy, że bohaterem KCD jest Henryk – syn kowala ze Skalicy, nagle tracący dom i rodzinę oraz mający nowy cel życiowy, czyli zemstę na sprawcach owej tragedii. W miarę rozwoju wypadków protagonista wikła się jednak w znacznie poważniejsze intrygi polityczne i wspina się coraz wyżej po drabinie społecznej. 

Gra zachwyca oprawą audiowizualną, na czele ze szczegółowo odtworzonymi lokacjami w Czechach, bliźniaczo podobnymi do wielu obiektów historycznych w naszym kraju. Kingdom Come: Deliverance 2 ma być w porównaniu z „jedynką” jeszcze lepsze, większe i bardziej epickie.

Spis treści:

Kingdom Come: Deliverance 2 – premiera jeszcze w 2024

Premiera Kingdom Come: Deliverance 2 powinna nastąpić w 2024 roku – tak przynajmniej głosi oficjalny komunikat, ale miesiąc wydania gry nie został jeszcze sprecyzowany. Możemy więc jedynie założyć, że ukaże się ona prawdopodobnie w okresie jesiennym, kiedy zwykle trafiają na rynek produkcje aspirujące do miana największych hitów. 

Raczej nie powinno dojść do żadnych dużych opóźnień, bo wedle najświeższych informacji proces produkcji jest już na ukończeniu. Obecnie trwają ostatnie szlify – twórcy usuwają błędy i dopieszczają optymalizację.

Kingdom Come: Deliverance 2  to nie tylko wielka polityka, lecz także przyziemne sprawy oraz sporo mechanik RPG.
Kingdom Come: Deliverance 2 to nie tylko wielka polityka, lecz także przyziemne sprawy oraz sporo mechanik RPG.
Inne ciekawe gry, które wkrótce wyjdą, znajdziesz tutaj:
Kalendarz premier gier 2024

Kingdom Come: Deliverance 2 – wymagania sprzętowe

Nie wiemy jeszcze, jakie Kingdom Come: Deliverance 2 będzie mieć wymagania sprzętowe. Wiadomo natomiast, że gra pojawi się na platformach PC Windows, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Zabraknie więc poprzedniej generacji konsol, na których działała pierwsza część, co może zwiastować nieco wyższą specyfikację komputera niż ostatnio. Wiemy też, że gra ponownie wykorzysta wymagający, ale zapewniający prześliczną grafikę silnik CryEngine.

Nowości w Kingdom Come: Deliverance 2

Główną zmianą w Kingdom Come: Deliverance 2 będą dwie duże mapy zamiast jednego, otwartego świata. Pierwsza z nich to tzw. Czeski Raj – bardziej leśne i dzikie obszary wokół słynnego zamku Troski, a druga to ogromne miasto Kutna Hora (Kuttenberg), pełniące w tamtym czasie istotną funkcję kulturalną i polityczną.

Walka na miecze stanie się bardziej przystępna.
Walka na miecze stanie się bardziej przystępna.

Nie zabraknie zmian w mechanice rozgrywki. Walka na miecze zostanie przebudowana, by stała się bardziej przystępna i jednocześnie nadal pozostała realistyczna. Pojawią się także nowe rodzaje broni: kusza oraz prosty samopał.

Twórcy położyli jeszcze większy nacisk na mechaniki RPG – z żyjącym światem gry, który aktywnie i odmiennie reaguje na poczynania naszego bohatera. Będzie można odpowiadać pozdrawiającym nas postaciom, znacznie lepiej zadziała też system przestępstw i kar.

O czym będzie Kingdom Come: Deliverance 2? Czy trzeba zagrać w „jedynkę”?

Druga część, jak pokazują zwiastuny KCD2, kontynuuje opowieść z „jedynki”, przerwaną w momencie, gdy Henryk i jego druh, szlachcic Jan Ptaszek, wyruszają w podróż z poselstwem do zamku Troski. Twórcy obiecują jednak, że historia okaże się w pełni zrozumiała również dla tych graczy, którzy nie znają pierwszej części. Fabuła ma być ogólnie bardziej epicka – wpłynie na losy królów i całych krajów, zamiast opowiadać o lokalnych tylko problemach. Nie zabraknie bitew, romansów, intryg i mnóstwa przygód.

Mimo obietnicy przystępności warto jednak zagrać w pierwsze Kingdom Come: Deliverance. Nie bez powodu ta pozycja spotkała się z tak ciepłym przyjęciem ze strony graczy – za sprawą realizmu, ciekawych zadań, atmosfery średniowiecza oraz historii zapewniającej kilkadziesiąt godzin rozrywki.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. O grach i technologii pisze od 2014 roku. Fan ultrarealistycznych symulatorów i gier z klimatem. Miłośnik technicznych nowinek, urządzania swojego “minimal desk setup” i kotów.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO