Kiepski Warcraft 3 Reforged w końcu doczeka się zmian i nowości

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiepski Warcraft 3 Reforged w końcu doczeka się zmian i nowości

Wydany na początku 2020 roku Warcraft 3: Reforged z pewnością można określić mianem sporej katastrofy dla firmy Blizzard. Odświeżonej wersji kultowego RTS-a zarzucano m.in. niedotrzymane obietnice, co w konsekwencji doprowadziło do tego, że jest to jeden z najgorzej ocenianych tytułów przez graczy w serwisie Metacritic. Mimo rozczarowań i burzy w Internecie twórcy nie zamierzają całkowicie porzucać tej pozycji. Wkrótce ma ona otrzymać nową aktualizację.

Nowe wieści w czerwcu

Wiadomość tę przekazał na Twitterze Mike Ybarra, od lutego 2022 roku pełniący rolę prezesa firmy Blizzard. Niestety nie zdradził on zbyt wielu szczegółów na temat tego, jakiego rodzaju wsparcia mogą spodziewać się osoby posiadające Warcraft 3: Reforged. Podał on jedynie, że wszelkie wieści zostaną przekazane w czerwcu.

Ogłoszenie jest pokłosiem tego, co Ybarra podał do wiadomości publicznej podczas streamu pod koniec kwietnia tego roku. Podkreślił on wówczas, że nowe wieści na temat aktualizacji do Warcraft 3: Reforged zostaną podane wkrótce.

Warcraft 3: Reforged ponad rok bez patcha

Warto przypomnieć, że ostatni patch do Warcraft 3: Reforged został wypuszczony przez firmę Blizzard w kwietniu ubiegłego roku, lecz nawet po jego wydaniu gra pozostawała w stanie dalekim od satysfakcjonującego. Nic zatem dziwnego, że część graczy, w tym również ja, zaczęła tracić nadzieję, czy kiedykolwiek doczekamy się naprawy tej pozycji. Wieści od Ybarry z pewnością można uznać za pozytywne. Pytanie tylko, czy nie jest już za późno na ratunek dla Warcraft 3: Reforged?

Płonne nadzieje?

Nie można bowiem wykluczyć, że Warcrafta 3: Reforged nie uda się już doprowadzić do stanu, który satysfakcjonowałby wszystkich graczy, liczących na ten tytuł i emocjonalnie związanych z oryginałem. Blizzard stoi przed dość karkołomnym zadaniem – próbą odzyskania zaufania tych, których zachwycił pokaz odświeżonej cutscenki poprzedzającej misję Rzeź, a finalny produkt ostatecznie zdegustował. Marzenia o tym, że gigant z Irvine wprowadzi tak odświeżone filmiki do gry, wydają się być bez pokrycia. Lecz kto wie? Być może Blizzard mnie zaskoczy.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO