Jeśli Switch 2 dostanie te dwie rzeczy, to składam zamówienie przedpremierowe

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Jeśli Switch 2 dostanie te dwie rzeczy, to składam zamówienie przedpremierowe

Pojawia się coraz więcej plotek dotyczących oczekiwanego następcy Nintendo Switch. Poznaliśmy potencjalny termin premiery i dowiedzieliśmy się co nieco na temat cech Nintendo Switch 2. Najnowsze doniesienia dotyczą ekranu oraz pamięci wewnętrznej. Są też bardziej szczegółowe informacje na temat daty debiutu.

Nintendo Switch 2 z większym ekranem i pamięcią wewnętrzną

Część najnowszych plotek dotarła do nas za sprawą podcastu Nate the Hate. Według informacji przekazanych w trakcie rozmowy (link do odcinka znajdziecie nieco niżej), Nintendo Switch 2 ma być wyposażony w 8-calowy ekran LCD. Dla porównania oryginalny Switch posiadał 6,2-calowy ekran – w przypadku wersji OLED było to natomiast 7 cali. Switch 2 wciąż korzystać ma z cartridge’ów, ale nowego typu. Jeśli natomiast chodzi o pamięć wewnętrzną, miałaby ona pojemność 512 GB.

Podobne informacje zostały przekazane za pośrednictwem podcastu zorganizowanego przez VGC, ale tu jeden z rozmówców zaznaczył, iż są one bardziej prawdopodobne niż w przypadku typowych spekulacji. Zagadkową kwestią pozostaje jednak wsteczna kompatybilność, która na pewno ma sens z perspektywy konsumenta, ale sama w sobie nie stanowi zachęty do zmiany sprzętu.

Pisaliśmy o plotkach mówiących o premierze na początku przyszłego roku albo w drugiej jego połowie. Za pośrednictwem przytoczonych podcastów dowiedzieliśmy się, że Nintendo Switch 2 może zadebiutować we wrześniu albo październiku 2024 roku. Warto mieć jednak na uwadze, że to tylko spekulacje i lepiej poczekać na oficjalne informacje.

Jeśli przytoczone plotki się sprawdzą, następca Nintendo Switcha będzie bardzo atrakcyjny już z uwagi na sam rozmiar ekranu oraz ilość pamięci wewnętrznej. W takim wypadku sam z chęcią złożę zamówienie przedpremierowe na nową konsolę Nintendo, tym bardziej jeśli będzie ona obsługiwać wsteczną kompatybilność.

Przy okazji zobacz konsole Nintendo Switch:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO