Nalepsze słuchawki gamingowe – aktualne TOP 10 modeli do grania

| autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Nalepsze słuchawki gamingowe – aktualne TOP 10 modeli do grania

To właśnie dźwięk pozwala w pełni zanurzyć się w rozgrywce, efektach specjalnych lub soundtracku. Odpowiednio dobrane słuchawki gamingowe są zatem podstawą. Dobre modele potrafią dać przewagę na wirtualnym polu bitwy i zapewnić bezproblemową komunikację z pozostałymi graczami w drużynie. Jakie słuchawki dla graczy są obecnie warte uwagi? W tym poradniku doradzamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także prezentujemy ranking słuchawek gamingowych 2023, który zdecydowane powinien ułatwić Wam wybór. Znajdziecie tutaj aktualnie najlepsze słuchawki gamingowe dla graczy.

Spis treści:


Popularne słuchawki gamingowe:


Ranking słuchawek gamingowych 2023

Poniżej przedstawiamy ranking słuchawek gamingowych, a wśród nich zarówno modele przewodowe, jak i bezprzewodowe. Tutaj znajdziesz słuchawki dla graczy w różnych przedziałach cenowych, od poniżej 100 zł do 600 zł, a wspólnym mianownikiem jest dobry stosunek ceny do jakości.

Oto najlepsze słuchawki gamingowe polecane przez graczy:Jeśli ogranicza Cię budżet, to polecamy zerknąć na tańsze propozycje, które znajdziecie w tym rankingu: słuchawki gamingowe do 100 zł. Znajdziecie tam polecane przez graczy i specjalistów słuchawki do grania w bardzo rozsądnych cenach.


Jak wybrać słuchawki gamingowe?

Zacznijmy od wypunktowania, co powinny mieć dobre słuchawki dla graczy. Podstawowe cechy to:

  • Wygoda: regulowany pałąk i miękkie nausznice lub wygodne wkładki – Niejeden gracz korzysta ze słuchawek wiele godzin każdego dnia. Ważne jest więc, by były one wygodne. W przypadku modeli nausznych zapewnią to takie elementy jak elastyczny pałąk (skutecznie, ale nie za mocno dociskający poduszki do głowy) i miękkie nausznice, najlepiej z oddychającego materiału. Z kolei słuchawki douszne/dokanałowe do gier powinny mieć silikonowe wkładki w różnych rozmiarach.
  • Wysoka jakość dźwięku: optymalna moc, szerokie pasmo przenoszenia i system wielu kanałów – Najlepsze słuchawki gamingowe oferują też dużą moc i szerokie pasmo przenoszenia. Dzięki temu dźwięki gry brzmią jak należy, a system wielu kanałów (np. 5.1) pozwala graczowi lepiej poczuć otoczenie. Pozytywny wpływ na to ostatnie ma również zamknięta konstrukcja, nieprzepuszczająca dźwięków z zewnątrz i na zewnątrz.
  • Konstrukcja zamknięta lub półotwarta.
  • Mikrofon: z filtrem (najlepiej odłączany) – Słuchawki dla gracza online powinny mieć także mieć mikrofon, który pozwala pozostawać w kontakcie z resztą zespołu. Najlepiej gdy ma filtr redukujący szumy i jest odłączany, wówczas można wygodnie korzystać ze słuchawek w innych sytuacjach. Jest to również bardzo istotny element słuchawek dla streamera, który chce dzielić się swoimi wrażeniami z innymi. Alternatywą może być postawienie na oddzielny mikrofon, ale to mniej wygodne i często bardziej kosztowne rozwiązanie.
  • Przewód o optymalnej długości lub połączenie bezprzewodowe
Ranking słuchawek gamingowych do komputera

Nauszne czy douszne słuchawki do gier?

Bardzo istotna jest też sama konstrukcja (typ) słuchawek. Wśród modeli dla graczy zdecydowanie dominują modele wokółuszne. Są największe, ale tym samym zazwyczaj najwygodniejsze i najbardziej zaawansowane. Swoich sympatyków mają jednak również nieco mniejsze modele nauszne, a nawet słuchawki dokanałowe. Te wyróżniają się małymi gabarytami i wagą, bardzo łatwo je przenosić. Tym samym są najlepszym wyborem dla graczy mobilnych lubiących bawić się przy ulubionych tytułach na smartfonie.

Bezprzewodowe czy przewodowe słuchawki do gier?

W zasadzie przy wyborze można kierować się swoimi preferencjami, zwłaszcza w przypadku PC. W dużej mierze jest to jednak kwestia indywidualnych upodobań każdego użytkownika. A wariantów i modeli jest całkiem sporo, trzeba tylko zdecydować, która cecha jest dla nas najważniejsza – moc, wygoda, lekkość, długość działania na baterii. Itd.

  • Najpopularniejsze są słuchawki gamingowe przewodowe. Są one często wybierane przez streamerów, bo zawsze pozostają w pełni gotowe do pracy. Ważne, aby miały one przewód o długości co najmniej dwóch metrów, ewentualnie dodatkową przedłużkę w zestawie.
  • Z kolei np. do konsoli, gdzie najczęściej siedzi się na kanapie przed TV, wielu graczom przyjemniej będzie ze słuchawkami bezprzewodowymi.
Najlepsze słuchawki gamingowe to między innymi modele bezprzewodowe.

Dobre bezprzewodowe słuchawki mogą działać kilkanaście godzin między ładowaniami. Trzeba jednak pamiętać o ich regularnym ładowaniu, aby nie zostać niemile zaskoczonym podczas rozgrywki. Opcjonalnie można wybrać model, który działa też z przewodem (podpinane na audio jack lub USB). Bezprzewodowe są też nieco cięższe (w przypadku dużych modeli wokółusznych), ze względu na wbudowane baterie. Zatem jeśli zależy Ci na lekkich bezprzewodowych, być może optymalne będą słuchawki dokanałowe.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.6/5 - (11 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO