Jak wybrać słuchawki gamingowe? Ranking słuchawek dla gracza 2022

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)
| autor: Mateusz Tomczak |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak wybrać słuchawki gamingowe? Ranking słuchawek dla gracza 2022

Aby w pełni cieszyć się z giercowania potrzeba też odpowiedniego dźwięku. Jakie słuchawki do gier pozwalają najlepiej zanurzyć się w rozgrywce, efektach specjalnych lub soundtracku? Które modele potrafią dać przewagę na wirtualnym polu bitwy i zapewnić bezproblemową komunikację z pozostałymi graczami w drużynie? Jak wybrać dobre słuchawki gamingowe? W tym poradniku odpowiadamy na pytania i wskazujemy, co tak naprawdę oznacza stwierdzenie „dobre słuchawki gamingowe”.

Spis treści:


Popularne słuchawki gamingowe


Jak wybrać słuchawki gamingowe?

Zacznijmy od wypunktowania, co powinny mieć dobre słuchawki dla graczy. Podstawowe cechy to:

 • Regulowany pałąk i miękkie nausznice lub wygodne wkładki
 • Optymalna moc, szerokie pasmo przenoszenia i system wielu kanałów
 • Konstrukcja zamknięta lub półotwarta,
 • Mikrofon z filtrem (najlepiej odłączany)
 • Przewód o optymalnej długości lub połączenie bezprzewodowe

Wygodne słuchawki do gier

Niejeden gracz korzysta ze słuchawek wiele godzin każdego dnia. Ważne jest więc, by były one wygodne. W przypadku modeli nausznych zapewnią to takie elementy jak elastyczny pałąk (skutecznie, ale nie za mocno dociskający poduszki do głowy) i miękkie nausznice, najlepiej z oddychającego materiału.

słuchawki gamingowe do komputera

Z kolei słuchawki douszne/dokanałowe do gier powinny mieć silikonowe wkładki w różnych rozmiarach.

Wysoka jakość dźwięku

Najlepsze słuchawki dla graczy oferują też dużą moc i szerokie pasmo przenoszenia. Dzięki temu dźwięki gry brzmią jak należy, a system wielu kanałów (np. 5.1) pozwala graczowi lepiej poczuć otoczenie. Pozytywny wpływ na to ostatnie ma również zamknięta konstrukcja, nieprzepuszczająca dźwięków z zewnątrz i na zewnątrz.

Kiedy niezbędne są słuchawki z mikrofonem?

Słuchawki dla gracza on-line powinny mieć także mieć mikrofon, który pozwala pozostawać w kontakcie z resztą zespołu. Najlepiej gdy ma filtr redukujący szumy i jest odłączany, wówczas można wygodnie korzystać ze słuchawek w innych sytuacjach.

słuchawki gamingowe ranking

Jest to również bardzo istotny element słuchawek dla streamera, który chce dzielić się swoimi wrażeniami z innymi. Alternatywą może być postawienie na oddzielny mikrofon, ale to mniej wygodne i często bardziej kosztowne rozwiązanie.

Nauszne czy douszne słuchawki do gier?

Bardzo istotna jest też sama konstrukcja (typ) słuchawek.

Wśród modeli dla graczy zdecydowanie dominują modele wokółuszne. Są największe, ale tym samym zazwyczaj najwygodniejsze i najbardziej zaawansowane.

Swoich sympatyków mają jednak również nieco mniejsze modele nauszne, a nawet słuchawki dokanałowe. Te wyróżniają się małymi gabarytami i wagą, bardzo łatwo je przenosić. Tym samym są najlepszym wyborem dla graczy mobilnych lubiących bawić się przy ulubionych tytułach na smartfonie.

Bezprzewodowe czy przewodowe słuchawki do gier?

W zasadzie przy wyborze można kierować się swoimi preferencjami, zwłaszcza w przypadku PC. W dużej mierze jest to jednak kwestia indywidualnych upodobań każdego użytkownika. A wariantów i modeli jest całkiem sporo, trzeba tylko zdecydować, która cecha jest dla nas najważniejsza – moc, wygoda, lekkość, długość działania na baterii. Itd.

Najpopularniejsze są słuchawki gamingowe przewodowe. Ważne, aby miały one przewód o długości co najmniej dwóch metrów, ewentualnie dodatkową przedłużkę w zestawie.

Słuchawki przewodowe gamingowe są wybierane przez streamerów, bo zawsze pozostają w pełni gotowe do pracy.

Z kolei dobre bezprzewodowe słuchawki mogą działać kilkanaście godzin między ładowaniami.

słuchawki gamingowe bezprzewodowe

Trzeba jednak pamiętać o ich regularnym ładowaniu, aby nie zostać niemile zaskoczonym podczas rozgrywki. Opcjonalnie można wybrać model, który działa też z przewodem (podpinane na audio jack lub USB). Bezprzewodowe są też nieco cięższe (w przypadku dużych modeli wokółusznych), ze względu na wbudowane baterie. Zatem jeśli zależy Ci na lekkich bezprzewodowych, być może optymalne będą słuchawki dokanałowe.

Do konsoli, gdzie najczęściej siedzi się na kanapie przed TV, wielu graczom przyjemniej będzie ze słuchawkami bezprzewodowymi.

Najlepsze słuchawki gamingowe – ranking 2022

W tym rankingu znajdziesz najlepsze słuchawki gamingowe polecane przez graczy:

 • Słuchawki gamingowe bez mikrofonu do 100 zl: Sennheiser HD 206
 • Dokanałowe słuchawki gamingowe do 100 zł: Roccat Syva
 • Słuchawki gamingowe do 200 zł: California Access Boa CA-1731
 • Słuchawki gamingowe do 300 zł: HyperX Cloud Alpha
 • Dobre słuchawki z mikrofonem do 400 zł: HyperX Cloud Alpha S
 • Bezprzewodowe słuchawki gamingowe: Logitech G733 LightspeedWięcej słuchawek w cenie 100 – 200 zł znajdziesz w rankingu:
Tanie słuchawki gamingowe – ranking 2022Bezprzewodowe słuchawki gamingowe: Logitech G733 Lightspeed

Z wybranych przez nas propozycji najwięcej trzeba zapłacić za Logitech G733 Lightspeed. Nieprzypadkowo, ponieważ to bezprzewodowe słuchawki do gier, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających. Posiadają zaawansowane membrany Pro-G 40mm i wspierając technologię DTS Headphone:X 2.0, gwarantują doskonałą jakość dźwięku przestrzennego z mocnymi basami.

Gamingową stylistykę podkreśla natomiast podświetlenie LIGHTSYNC RGB, które dodatkowo można personalizować dzięki oprogramowaniu Logitech G HUB. Duże, wokółuszne muszle z siateczką, miękki regulowany pałąk oraz waga zaledwie 278 gram zdecydowanie zapewniają wygodę. Logitech G733 Lightspeed wykorzystuje technologię łączności bezprzewodowej LIGHTSPEED. Możecie liczyć na ponad 29 godzin żywotności baterii i zasięg do 20 metrów.


Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO