Jaki tablet do gier kupić? Ranking 2024

| autor: Jakub Bielecki | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki tablet do gier kupić? Ranking 2024

Tablet do gier jest bardzo wygodnym sposobem na rozrywkę. Jednak warto zaznaczyć, że w przypadku, gdy potrzebny Wam jest tablet do grania, zakup trzeba bardzo dobrze przemyśleć, ponieważ gry wymagają odpowiedniej wydajności, a dodatkowo mile widziane są inne elementy specyfikacji. Celując w tablety, które mają sprawdzić się do gier, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wydajność procesora, ilość pamięci RAM oraz wielkość ekranu.

Jaki tablet gamingowy wybrać, aby trafić z zakupem i oczekiwaniami? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, a dla tych którzy potrzebują konkretów przygotowaliśmy zestawienie zbierające najlepsze tablety do gier 2024.

Najlepsze tablety gamingowe 2024 – ranking

Najlepszy tablet gamingowy: Apple iPad

Cała seria tabletów Apple iPad jest synonimem wysokiej wydajności. Gry dostępne w sklepie App Store działają na tych urządzeniach bardzo dobrze, między innymi dzięki dobrej optymalizacji i wydajności. Sprzęt wyposażony w bardzo dobry procesor Apple M11 z pewnością można uznać za tablet gamingowy. Tablety Apple iPad są dostępne w wielu kolorach, a ich dysk może mieć pojemność od 64 do nawet 512 GB. Zestaw tych cech sprawia, że to często najlepszy wybór do gier.

Inne tablety do gier:

Dobry tablet do gier – co musi mieć?

Wybierając tablet do gier zwróćmy uwagę na takie aspekty, jak:

  • Ekran w tablecie – W przypadku ekranu zwracajmy uwagę nie tylko na jego rozmiar, ale także częstotliwość odświeżania (mile widziane jest 90Hz, a najlepiej 120Hz) oraz rozdzielczość obrazu. Najbardziej efektowne kolory uzyskamy w ekranach AMOLED, które są jednak stosowane tylko w droższych tabletach. Przyzwoite minimum, jeśli chodzi o rozdzielczość to FullHD. W kwestii wielkości ekranu wiele zależy od Twoich preferencji. Mniejszy ekran oznacza łatwiejszy transport urządzenia, duży – większy komfort gry.
  • Wydajność tabletu – W kwestii wydajności, zwróć uwagę na to, żeby tablet miał minimum 4 GB RAM. Stosowane w nowoczesnym sprzęcie procesory zwykle mają 8 rdzeni i są dość wydajne. Porównamy je, sprawdzając wyniki w benchmarkach. Im lepszy wynik, tym możliwości uruchomienia nowych gier 3D będą większe.
  • Pojemna bateria – W kwestii baterii sprawa jest dość prosta. Im większa bateria, tym lepiej. Pamiętajmy jednak, że na czas pracy urządzenia wpływ mają także pozostałe podzespoły, a także wielkość ekranu. Warto wybrać tablet z możliwością szybkiego ładowania baterii.
  • System operacyjny – Aby uruchomić nowoczesne gry bez żadnych problemów, warto wybrać sprzęt z aktualnym oprogramowaniem. W tabletach z Androidem najnowszy jest Android 12, jednak tablety pracujące na Android 11 także pozwolą na sprawną pracę. Z kolei w tabletach od Apple warto wybierać modele z systemem operacyjnym iPadOS 16 lub iPadOS 15. Warto wybrać urządzenie producenta, który zapewnia długie wsparcie swoim urządzeniom.
  • Pojemny dysk – minimum 128 GB. Pozwoli Ci to na ściągnięcie wielu gier, przechowywanie muzyki i multimediów. Dla poprawy komfortu sprzęt powinien mieć głośniki stereo.
Tablet do gier oraz pad do tabletu.

Dokupując gamepad do tabletu zmienisz urządzenie w prawdziwą konsolę do gier. Wiele gier posiada wsparcie dla dołączanych kontrolerów. Łącząc tablet (lub smartfon) z padem Twoja rozgrywka przejdzie na zupełnie inny poziom. Dobry tablet do gier będzie miał możliwość podłączenia pada przez Bluetooth.

Tutaj znajdziesz popularne gry na tablety:

Komputronik Gaming Google News
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 - (42 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO