Jaki pad do PC kupić? Najlepsze pady do komputera 2024

| autor: Rafał Panas | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki pad do PC kupić? Najlepsze pady do komputera 2024

Każdy gracz zdaje sobie sprawę, że do komfortowej zabawy potrzeba nie tylko wydajnego komputera lub konsoli, ale również odpowiedniego kontrolera. W przypadku sympatyzowania z PC wybór akcesoriów jest naprawdę duży i absolutnie nie trzeba ograniczać się do klawiatury i myszki, które przychodzą tu na myśl w pierwszej kolejności. Doskonałym wyborem okazuje się także pad do PC, który w wielu grach będzie zdecydowanie bardziej pomocny. Jak wybrać dobry pad do komputera? Co warto wiedzieć przed zakupem? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie oraz prezentujemy ranking, a w nim najlepsze pady do PC w 2024 roku.

Jaki pad do PC kupić? Ranking 2024

Zestawiliśmy 10 propozycji najlepszych obecnie gamepadów do PC. Wśród nich znalazły się modele w różnych cenach, zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe kontrolery. Znajdziecie tutaj także najpopularniejsze pady do konsol, które są kompatybilne z komputerami i można ich używać do grania na PC.

Oto najlepsze aktualnie pady do komputera:
Inne popularne pady do PC:


Jak wybrać pad do komputera?

Wybór odpowiedniego pada do gry na PC może okazać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli jesteś początkującym graczem. Spójrz na najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kontrolera.

  1. Rodzaj kontrolera – pad możesz podłączyć do swojego komputera za pomocą USB lub bezprzewodowo, są modele umożliwiające oba rozwiązania.
  2. Kompatybilność z systemem operacyjnym – pamiętaj, że niektóre pady zaprojektowane są do działania z MacOS i nie przydadzą się jeżeli grasz na urządzeniu z Windows.
  3. Ergonomia – waga, wielkość i kształt uchwytów, antypoślizgowe elementy, rozlokowanie przycisków – to wszystko ma duży wpływ na jakość użytkowania i wyniki podczas rozgrywki.
  4. Liczba przycisków – zwróć uwagę, czy będziesz mieć dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji w grze.
  5. Jakość wykonania – sprawdź czy pad do PC jest solidny i trwały, nie chcesz przecież problemów z rozsypującym się urządzeniem.
  6. Funkcje dodatkowe – niektóre pady gamingowe oferują dodatkowe funkcje, np. kontrolę siły nacisku na przyciski, łatwo dostępne przyciski funkcyjne, wibracje (dla wielu graczy to kluczowy element, poprawiający wrażenie podczas gry, których nie daje klawiatura i myszka) czy aplikacje do personalizacji urządzenia.

Masz już pada od swojej konsoli? Pady do PlayStation lub Xboxów cieszą się sporym zainteresowaniem wśród korzystających z komputerów. Między innymi dlatego, że ich podłączenie nie sprawia najmniejszych trudności. Zobacz:

Pad do PC czy mysz i klawiatura – co lepsze?

Wybór kontrolera w dużej mierze determinują indywidualne preferencje oraz gry, przy których spędzasz najwięcej czasu.

  • Kiedy sięgnąć po pada do gier? Bez wątpienia sprawdzi się on w przypadku gier sportowych (np. świetnie sprawdza się pad do FIFA) czy bijatyk. To także dobry wybór w przypadku gier przygodowych nastawionych nie tylko na strzelanie, ale również eksplorację świata i walkę wręcz. Pad do gier umożliwia wygodne korzystanie z wielu przycisków jednocześnie, które w tego typu grach zapewnia przewagę nad przeciwnikami.
  • Kiedy wybrać myszkę i klawiaturę? To zestaw, który doskonale sprawdza się podczas zabawy z grami FPS (strzelaninami). Zapewnia bowiem lepszą precyzję celowania, a tym samym możliwość szybkiego wyeliminowania wrogów. Jest też idealny do gier strategicznych czy gier RPG, gdzie pozwala na wygodniejsze sterowanie kursorem po mapie czy sprawniejsze poruszanie się po rozbudowanym interfejsie tego typu gier.
Komputronik Gaming Google News
Copywriter, autor, pisarz. Kocha thrillery i góry. Pasjonuje się tym, jak nowe technologie zmieniają nas i świat, w którym żyjemy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (17 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO