Jaki monitor do konsoli? Ranking monitorów pod konsolę

| autor: Alicja Hudzik | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki monitor do konsoli? Ranking monitorów pod konsolę

Monitor do konsoli może zaoferować znacznie więcej funkcji niż klasyczny telewizor. Monitory dla graczy mogą się bowiem pochwalić wyższymi częstotliwościami odświeżania, szybszym czasem reakcji, ultrapanoramicznymi proporcjami czy też lepszymi efektami wizualnymi. Jak wybrać monitor pod PlayStation lub Xboxa, aby w pełni skorzystać z tych udogodnień? Na to pytanie odpowiada nasz ranking, w którym zebraliśmy najlepsze monitory do konsoli.

Najlepszy monitor do konsoli – TOP 5

Poniżej zebraliśmy polecane przez specjalistów modele monitorów do konsoli, które zostały one stworzone specjalnie z myślą o graczach:

Jeśli chcesz dowiedzieć się, które parametry są istotne podczas wyboru monitora do gier, to polecamy poradnik: Jaki monitor do gier wybrać? Ranking monitorów gamingowych. Dowiesz się w nim, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu oraz poznasz inne polecane przez graczy monitory do konsol lub PC.FAQ – Najczęściej zadawane pytania o monitory do konsoli

Jaki monitor do PS5 i Xbox Series X?

Aby w pełni wykorzystać potencjał konsoli nowych generacji, takich jak PlayStation 5 czy Xbox Series X warto zainwestować w monitor o rozdzielczości 4K. Szukasz najlepszego monitora do PlayStation 5? Zapoznaj się z najpopularniejszymi modelami w naszym poradniku: Jaki monitor do PS5?

Jaki monitor do PS4 i Xbox One?

Jeśli jesteś posiadaczem konsoli PlayStation 4 lub Xbox One to nie potrzebujesz monitora o rozdzielczości 4K. W przypadku tych konsol w zupełności wystarczy monitor o rozdzielczości Quad HD 1440 pikseli.

Jak podłączyć konsolę do monitora?

Najnowsze sprzęty posiadają w standardzie port wideo HDMI. Wybrane urządzenie stoi już na Twoim biurku, ale nie wiesz jak podłączyć konsolę do monitora? Do każdego zestawu PlayStation dołączany jest kabel HDMI, i to właśnie za jego pomocą podepniesz obydwa urządzenia. Jak podłączyć Xboxa One do monitora? W tym celu również wystarczy wykorzystać przewód HDMI, wkładając jedną końcówkę przewodu do portu HDMI konsoli, natomiast drugą do portu HDMI w monitorze.

Lepszy jest monitor czy telewizor do konsoli?

Konsolę możesz podłączyć zarówno do odpowiedniego telewizora, jak i do monitora gamingowego. Duży telewizor (np.: 50 cali i większy) w połączeniu z kanapą, zapewnia maksymalną wygodę podczas gry na konsoli. Możesz o tym przeczytać w naszym artykule: Jaki telewizor sprawdzi się do konsoli?

W połączeniu z konsolą bardzo dobrze sprawdzają się też monitory do guer, ponieważ pozwalają one uzyskać wyższą jakość obrazu oraz wyposażono je w liczne tryby wyświetlania obrazu stworzone specjalnie z myślą o graczach. Zaletą monitorów do konsoli jest ich uniwersalność – ze sprzętu skorzystamy podczas gry, oglądania filmów czy też wykonywania codziennych zadań związanych z pracą. Dodatkowy atut to możliwość korzystania ze wszystkich platform i gier bez zajmowania telewizora, który pozostaje dostępny dla pozostałych domowników.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (10 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO