Jaki monitor do konsoli? Ranking monitorów pod konsolę 2022

| autor: Ekipa Komputronik | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki monitor do konsoli? Ranking monitorów pod konsolę 2022

Monitor do konsoli zamiast klasycznego TV może być dla gracza ciekawym rozwiązaniem. Gamingowe monitory oferują bowiem o wiele lepsze funkcje pod kątem gier, na przykład szybszy czas reakcji piksela, wyższe częstotliwości odświeżania, ultrapanoramiczne proporcje, czy efekty wizualne HDR.

Być może chcesz podpiąć pod monitor PlayStation albo Xbox, ale w każdym przypadku poziom i jakość rozgrywek będzie zależeć od doboru odpowiednich cech i funkcji. Dowiedz się jakie parametry są istotne podczas wyboru monitora do konsoli i sprawdź ranking najlepszych modeli na rynku.

Spis treści:

Co musi mieć dobry monitor do konsoli?

Specyfikacja monitora gamingowego obejmuje następujące parametry:

 • Wielkość przekątnej ekranu
 • Ultrapanoramiczne proporcje (np.: 2560×1440)
 • Rozdzielczość monitora (FullHD, QHD lub 4K)
 • Czas reakcji plamki (np.: 1ms)
 • Częstotliwość odświeżania (np.: 120Hz, 144Hz)
 • Wersja złącza HDMI (np.: 2.0, 2.1)
 • Dodatkowe technologie poprawy jakości (np. FreeSync czy G-Sync).
monitor do konsoli 144 Hz

Dlaczego warto zwracać uwagę na parametry monitora do konsoli? Spójrz na różnice pomiędzy częstotliwościami odświeżania: 60, 120 i 144 Hz.

Jaki monitor do PlayStation 4 i Xbox One?

Jeśli jesteś posiadaczem konsoli PlayStation 4 lub Xbox One to nie potrzebujesz monitora o rozdzielczości 4K.

Monitor do konsoli xbox

W przypadku konsoli PlayStation 4 lub Xbox One najlepszą opcją będzie wybór monitora o rozdzielczości Quad HD 1440 pikseli. Rozwiązanie to będzie optymalne także w celu podłączenia konsoli Xbox Series S.

Jaki monitor do PlayStation 5 i Xbox Series X?

Nowoczesne konsole takie jak PlayStation 5 lub Xbox Series X są w stanie obsłużyć wyższą rozdzielczość. Jeśli więc planujesz zakup monitora do tych modeli, weź pod uwagę monitory z rozdzielczością 4K.

Monitor z 4K do konsoli PS5/Xbox Series X pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał wizualny, zwiększając jednocześnie komfort i przyjemność z grania.

Jak podłączyć konsole do monitora?

Najnowsze sprzęty posiadają w standardzie port wideo HDMI. Wybrane urządzenie stoi już na Twoim biurku, ale nie wiesz jak podłączyć PS4 do monitora? Do każdego zestawu PlayStation dołączany jest kabel HDMI, i to właśnie za jego pomocą podepniesz obydwa urządzenia.

Jak podłączyć Xboxa One do monitora? W tym celu również wystarczy wykorzystać przewód HDMI, wkładając jedną końcówkę przewodu do portu HDMI konsoli, natomiast drugą do portu HDMI w monitorze.

Monitor do konsoli ranking

Telewizor czy monitor pod konsolę?

Konsolę możesz podłączyć zarówno do odpowiedniego telewizora, jak i do monitora gamingowego. Co wybrać: monitor czy telewizor do PS4? Duży telewizor (np.: 50 cali i większy) w połączeniu z wygodną kanapą, zapewnia maksymalną wygodę podczas gry na konsoli. Jaki telewizor sprawdzi się do konsoli? Zobacz na nasz poradnik.

W połączeniu z konsolą najlepiej sprawdzają się też nowoczesne modele monitorów, ponieważ pozwalają one uzyskać wyższą jakość obrazu.

Gracz może w jednym pokoju korzystać z wszystkich platform i gier, nie zajmując jednocześnie telewizora, który pozostaje dostępny dla reszty domowników. Zaletą monitorów jest ponadto ich uniwersalność – można korzystać z nich podczas gry, oglądania filmów, a także wykonywania codziennych zadań.

Ranking monitorów do konsoli 2022 – TOP 5

Jaki model monitora gamingowego wybrać i do jakiej konsoli najlepiej się sprawdzi? Oto najlepsze monitory do konsoli na rynku:

 • Monitor do PS4: ASUS VG279Q
 • Najlepszy monitor pod PS4: Samsung Odyssey C27G55TQWRX
 • Monitor do Xboxa One S: AOC C24G2AE
 • Najlepszy monitor gamingowy do konsoli: Acer Predator XB323QKNVbmiiphuzx
 • Monitor 4K do konsoli: ASUS CG32UQ
 • Monitor do PS5: najpopularniejsze modele 2022

Monitor do PS5: popularne modele 2022

Szukasz najlepszego monitora do najnowszej konsoli Sony PlayStation 5? Zapoznaj się z najpopularniejszymi modelami w naszym poradniku:


Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO