Jaki mikrofon do streamowania? 10 najlepszych mikrofonów dla graczy

| autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki mikrofon do streamowania? 10 najlepszych mikrofonów dla graczy

Właściwie każdy laptop, każda kamerka internetowa i każdy zestaw słuchawkowy ma zintegrowany mikrofon. Sprawdza się na co dzień, ale jeśli chcesz zostać streamerem lub nagrywać filmy i podcasty, to zdecydowanie lepiej zrobisz, wybierając sprzęt dedykowany do streamingu. Mikrofony do streamowania poprawiają komfort pracy, ale też jakość nagrań. A co za tym idzie, przyjemność widzów i słuchaczy. W tym rankingu podpowiadamy, jaki mikrofon do streamowania kupić w 2024 roku oraz na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze.

Jaki mikrofon do streamowania kupić? Ranking

Najlepsze mikrofony do streamowania dla graczy:
Inne popularne mikrofony do streamowania:

Jaki mikrofon do streamowania

Jak wybrać mikrofon do streamowania?

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaki mikrofon do streamowania wybrać, to mamy kilka wskazówek. Najlepiej jest zadać kilka pytań na zasadzie wyboru opcji. Oto krótkie podsumowanie tego, czego możesz oczekiwać:

  • Pojemnościowy czy dynamiczny? Zdecydowanie mikrofon pojemnościowy. Oferuje wyższą jakość, ze szczególnym uwzględnieniem dobrej akustyki. Mikrofon dynamiczny wygrywa z pojemnościowym jedynie ceną i wytrzymałością.
  • Jednokierunkowy czy wielokierunkowy? Mikrofon jednokierunkowy – częściej określany jako kardioidalny – zbiera dźwięki tylko z jednego kierunku. Dzięki temu słychać tylko twój głos, a hałas z otoczenia nie jest rejestrowany. To najlepsza opcja dla streamera czy podcastera nagrywającego solo. Jeśli nagrywasz w duecie, w grupie albo też chcesz robić wywiady, to postaw na mikrofon dwukierunkowy lub stereo, albo (ale to ostateczność) wszechkierunkowy. Gdy tworzysz zróżnicowane treści, możesz wybrać model oferujący kilka trybów działania.
  • Przewodowy czy bezprzewodowy? Mikrofon przewodowy zapewnia bezstratny transfer danych i brak opóźnień, to daje mu zdecydowaną przewagę. To, czy wykorzystuje złącze USB czy mini jack, ma już drugorzędne znaczenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Wybierając mikrofon do streamowania zwróć również uwagę na:

  • Pasmo przenoszenia – im szersze, tym lepiej, ponieważ zarejestrowanych zostanie więcej detali.
  • Czułość – w studiu lepiej gdy jest większa, w plenerze – gdy jest mniejsza.
  • Konstrukcję – umożliwiającą modyfikację położenia mikrofonu.
  • Kierunkowość – w zależności od tego, jaki chcemy stworzyć rodzaj nagrania, możemy docenić większy wybór opcji do wybrania optymalnego profilu czułości wychwytywania dźwięków.
  • Wyposażenie – dobrze, gdy w zestawie znajdują się: stabilny stojak, antywstrząsowy koszyk i pop filtr eliminujący szumy podczas nagrań.

Zobacz także popularne mikrofony gamingowe, które sprawdzą się dla każdego gracza (nie tylko streamerów).

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (14 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO