Komputer gamingowy do 4000 zł – TOP 5

| autor: Piotr Strugała | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Komputer gamingowy do 4000 zł – TOP 5

Chcesz kupić dobry komputer gamingowy do 4000 złotych, ale nie masz rozeznania na rynku? W takiej sytuacji warto rozważyć gotowe komputery do gier. Takie zestawy zostały fabrycznie złożone i skonfigurowane przez ekspertów, więc nie trzeba się trudzić z doborem i montażem podzespołów. Jeśli ciężko Ci zdecydować, jaki komputer do gier kupić, to przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże Ci wybrać najlepszy komputer gamingowy do 4000 złotych.

Komputer do gier do 4000 zł powinien składać się z wydajnych podzespołów. Naszym zdaniem warto celować w modele z układem Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5, kartą graficzną GeForce RTX 4060 lub AMD Radeon RX 6600. Przy takim budżecie optymalna będzie pamięć 16 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności 1 TB. Do wyboru są zestawy z systemem operacyjnym Windows 11 Home/Pro lub bez systemu, co zainteresuje fanów Linuxa.

Komputer gamingowy do 4000 zł – gotowe PC

W tym zestawieniu znajdziesz aktualnie najlepsze komputery gamingowe do 4000 złotych:Popularne komputery gamingowe do 4000 zł:


Zobacz także inne rankingi:

Osoby znające się na podzespołach często decydują się samodzielnie zbudować komputer gamingowy do 4000 zł – tutaj sprawdzi się prosty w obsłudze Konfigurator PC.

Co powinien mieć komputer gamingowy do 4000 złotych?

Złożony komputer do gier został już fabrycznie skonfigurowany przez ekspertów, aczkolwiek przed zakupem warto jeszcze zwrócić uwagę na optymalnie dobrane podzespoły.

  • Kluczową rolę odgrywa tutaj dobrze dobrany procesor do gier i wydajna karta graficzna dopasowana do wymagań gracza. To właśnie te dwa podzespoły mają największy wpływ na osiągi w grach. Komputer gamingowy do 4000 zł to raczej tańsza konfiguracja, niemniej jednak warto tutaj szukać nowoczesnych modeli z układem Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5 oraz grafiką GeForce RTX 3050, GeForce RTX 3060 lub Radeon RX 6500 XT. Taka specyfikacja pozwoli na granie w rozdzielczości 1080p na niskich lub średnich ustawieniach.
  • Dobry komputer do gier nie może się obyć bez dużej pojemności pamięci RAM – w obecnych czasach optymalną specyfikacją jest 16 GB (najlepiej w konfiguracji dwukanałowej, czyli dwa moduły po 8GB).
  • Niezbędny jest również dysk SSD, który poprawi komfort pracy z komputerem.
  • Co więcej, często można spotkać zestawy z fabrycznie zainstalowanym systemem, które można użytkować zaraz po zakupie.
Komputronik Gaming Google News
Nowe technologie to jego pasja. Od lat zajmuje się pisaniem artykułów i analiz na ich temat. Trzyma rękę na pulsie i zawsze wie, co nowego pojawiło się na rynku, co warto kupić, jaką premierę szykuje producent urządzeń elektronicznych i IT. Koneser dobrej literatury i miłośnik podróży.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (39 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO