Jaki komputer do FIFA 21? Wymagania sprzętowe

| autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki komputer do FIFA 21? Wymagania sprzętowe

W 2021 roku przez wielu graczy FIFA 21 uznawana była za najładniejszą, najbardziej rozbudowaną i dającą największą kontrolę nad rozgrywką odsłonę serii. Gdy wyszła FIFA 22 wielu graczy (dla których priorytetem była dynamika gry) pozostało właśnie przy FIFA 21 (pod względem realizmu wygrywa FIFA 22). W tym poradniku dowiesz się, jaki komputer do FIFA 21 spełni wymagania minimalne i zalecane do komfortowej gry.

FIFA 21 – wymagania sprzętowe

Chcesz pograć w FIFA 21 na PC, ale nie masz pewności, czy twój komputer sobie poradzi? Zerknij więc na minimalne i zalecane wymagania. Jeśli twoja konfiguracja jest lepsza niż ta z pierwszej listy, to na pewno ją uruchomisz. Jeśli jest lepsza od drugiej listy, to możesz liczyć na więcej niż najniższe ustawienia graficzne.

Minimalne wymagania FIFA 21:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Pamięć: 8GB RAM
  • Procesor: Intel Core i3 @3,7GHz lub AMD Athlon X4 @ 4GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7850
  • Miejsce na dysku: 50GB

Zalecane wymagania FIFA 21:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Pamięć: 8GB RAM
  • Procesor: Intel Core i5 @3,4GHz lub AMD FX 8150 @ 3,6GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 lub AMD Radeon R9 270x
  • Miejsce na dysku: 50GB

Jak widzisz, wymagania FIFA 21 nie należą do najwyższych. Nawet kilkuletni pecet powinien sobie poradzić z tym tytułem. Jeżeli jednak planujesz upgrade lub zakup nowego PC pod FIFA21, to poniżej znajdziesz kilka zestawów wyposażonych w podzespoły, które na pewno dają sobie radę z grą.


FIFA 21 vs FIFA 20

FIFA 21 oddawała większą kontrolę niż poprzednie gry z serii. Niezależnie od tego, czy miało sie piłkę przy nodze, czy nie. Dzięki szybszym reakcjom i mniejszym krokom, drybling był bardziej dynamiczny, a starcia płynniejsze. Pojawiły się też nowe sposoby, by pokonać przeciwnika, możliwość wyboru rzutu wolnego zamiast korzystania z przywileju korzyści.

Przede wszystkim jednak, najsłynniejsi piłkarze cechowali się osobowością zbliżoną do tej, jaką wykazują na prawdziwych boiskach. Partnerzy lepiej też ustawiali się w defensywie i ofensywie. Podczas akcji można było przejąć pełną kontrolę nad kierunkiem, w jakim podąża reszta drużyny. Dzięki temu zawsze można było znajdować w odpowiednim miejscu.

Inteligentniejsze podania, skuteczniejsze blokowanie, dopracowane główki. Realistyczne kolizje i kierunkowe rozegranie z klepki. To kolejne nowości i zmiany, jakie pojawiły się w FIFA 21 względem poprzednich odsłon.

Realizm, gdy trzeba i jego brak… też gdy trzeba. Zmiany nie ominęły też trybu kariery. Znacząco rozbudowane zostały na przykład symulowane mecze – a konkretnie postawiono na większy wpływ na to, co dzieje się podczas takiego spotkania. Do tego dochodzą szerokie opcje zarządzenia zawodnikami, aktywny trening czy realistyczny system transferów. Zwiększył się również wpływ konferencji prasowych na morale.

W meczu towarzyskim z kolei pojawił się Gameplay Rewind. To funkcja, która pozwoli cofnąć akcję o kilka sekund, aby spróbować szczęścia jeszcze raz albo też przetestować alternatywny wariant rozegrania. Znacząco rozbudowany został również „uliczny” tryb VOLTA.


Po FIFA 21 przyszła kolej na FIFA 22.


Ostatnią grą z serii FIFA była FIFA 23. Zobacz także: FIFA 23 – wymagania sprzętowe


W 2023 roku zamiast FIFA 24 pojawi się EA Sports FC 24. Zobacz także: EA Sports FC 24 – wymagania sprzętowe


Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO