Jaki komputer do CS:GO? Polecane zestawy komputerowe

Autor
Mateusz Tomczak
Niespotykanie spokojny człowiek. Redaktor od kilku lat zgłębiający branżę technologiczną. Z uwagą śledzi każdą nowinkę wkraczającą na rynek i nie zawsze zgadza się z wizjami producentów. Kibic sportowy, lubi czarny humor, zawsze stawia sobie jasne cele.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)
| autor: Mateusz Tomczak |Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaki komputer do CS:GO? Polecane zestawy komputerowe

Wybierając komputer do gier, a dokładniej do popularnego shootera sieciowego jakim jest Counter Strike: Global Offensive należy zwrócić uwagę na takie elementy komputera, jak karta graficzna, procesor, czy ilość pamięci RAM.

Warto również zadbać o odpowiednio pojemny dysk i obsługiwany przez grę system operacyjny, a całość powinna być wyposażona w odpowiednio mocne zasilanie oraz chłodzenie. Przedstawimy najlepsze komputery do CS:GO – zarówno te tańsze, pozwalające na zabawę w niższej jakości, jak i ich droższe zamienniki. Jeśli zastanawiasz się jaki komputer do gier typu CS:GO wybrać, czytaj dalej!

Spis treści

Komputer do CS:GO – wymagania i podzespoły

Poniżej wyjaśniamy, jak dane wymagania sprzętowe gry CS:GO wpłyną na rozgrywkę:

komputer do cs:go

Tani komputer do CS:GO

CS:GO nie ma wygórowanych wymagań. Jednak wybierając komputer spełniający jedynie minimalne wymagania gry, należy liczyć się z koniecznością ustawienia w grze niższych opcji graficznych. To zwiększy wydajność i ilość uzyskiwanych klatek na sekundę, ale pogorszy wizualną jakość obrazu.

Minimalne wymagania i podzespoły:

 • Procesor: Core 2 Duo E6600 2.4GHz lub Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
 • Karta graficzna: GeForce GT 420 lub Radeon HD 6450
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Dysk: 15 GB
 • System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10 32/64 bit

Dobry komputer do CS:GO

Komputery wyposażone w podzespoły spełniające zalecane wymagania gry nie będą mieć problemów z jej uruchomieniem i płynnym działaniem. Posiadacze takich komputerów nie będą musieli poświęcać wiele z jakości obrazu na rzecz lepszej wydajności. Choć w bardziej wymagających tytułach dzisiejszych gier, można będzie zauważyć chwilowe spadki płynności.

Optymalne wymagania i podzespoły:

 • Procesor: Pentium Dual Core E5700 3GHz lub Phenom 8750 Triple-Core
 • Karta graficzna: GeForce GT 630 lub Radeon HD 6670
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dysk: 15 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 32/64 bit

Polecane komputery gamingowe do CS:GO:


Najlepszy komputer do CS:GO

Zestawy spełniające poniższe wymagania poradzą sobie z grą bez problemu, nawet na najwyższych ustawieniach graficznych. Ponadto dla takich zestawów problemem nie będzie również szereg innych, współczesnych gier. Jeśli potrzebny Tobie komputer do grania w CS:GO, pozwalający na grę z +60FPS, szukaj sprzętu spełniającego poniższe kryteria.

Zestaw rozszerzony i wysokobudżetowy do CS:GO:

 • Procesor: Core i5-3330 3GHz lub FX 6350
 • Karta graficzna: GeForce GTX 760 lub Radeon HD 7950
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dysk: 15 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 64 bit

Wydajne komputery do CS:GO


Pamiętaj również o dobrej myszce:
Najlepsza myszka do CS:GO? Polecamy myszki do FPSów

Wariant niskobudżetowy a wysokobudżetowy

Podstawowym pytaniem, jakie można sobie zadać kupując komputer stacjonarny do CS:GO, jest: jeśli tani komputer spełniający minimalne wymagania gry poradzi sobie z wspomnianym tytułem, to po co dopłacać do droższych modeli?

Jakość obrazu i ilość FPS

Główną różnicą między grą w CS:GO na tańszym a na droższym komputerze jest jakość wyświetlanego obrazu. Na słabszym komputerze trzeba poświęcić jakość obrazu celem uzyskania większej płynności i większej liczby klatek na sekundę.

W przypadku droższych komputerów nie musimy już balansować między jakością a wydajnością – mamy i jedno i drugie, otrzymujemy zarówno wysoką jakość obrazu ze wszystkimi efektami oraz wysoką płynność rozgrywki, szczególnie potrzebną w sieciowych grach FPS do których należy CS:GO.

Kluczowe podzespoły

Wśród kluczowych komponentów komputera mających wpływ na jakość rozgrywki znajdują się karta graficzna, procesor oraz ilość pamięci RAM, których znaczenie wyjaśniamy poniżej.

Nie mniej istotne są również komponenty, które nie mają bezpośredniego wpływu na grę:

 • odpowiednio mocny zasilacz, będący w stanie dostarczyć wymaganą moc,
 • dobre chłodzenie, które zapobiegnie przegrzewaniu komputera i spowalnianiu rozgrywki,
 • płyta główna kompatybilna z wybranymi podzespołami.

Najważniejsza jest karta graficzna

Największą rolę w grach odgrywa przeważnie karta graficzna, nie inaczej jest i w przypadku Counter Strike. Choć wymagania gry nie stanowią wyzwania nawet dla komputerów ze średniej półki, warto na nią zwrócić szczególną uwagę. To ona zapewni płynną rozgrywkę także w innych, już bardziej wymagających tytułach.

Jeśli kupujemy komputer do gier, ale nie chcemy przepłacać, lepiej wybrać słabszy procesor, a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do lepszej karty graficznej. To od niej zależy, czy gra będzie działać płynnie w wysokich rozdzielczościach i z włączonymi zaawansowanymi efektami wizualnymi – cieniami, lepszym oświetleniem, czy motion blur.

Procesor

Nieco mniej istotnym elementem dobrego komputera do CS:GO jest procesor. Jego wpływ na rozgrywkę jest ograniczony, ale nie pozostaje bez znaczenia – to dzięki dobremu procesorowi rozgrywka zachowuje płynność nawet wtedy, gdy akcja nabiera rozpędu, a na ekranie wiele się dzieje.

Lepszy procesor ograniczy spadki wydajności w fazach wymiany ognia przez wielu graczy jednocześnie, czy przy wybuchach granatów – zwłaszcza dymnych. Dobry komputer do CS:GO powinien posiadać przynajmniej procesor serii Core i5.

Pamięć RAM

Pamięć RAM jest najmniej istotnym elementem spośród tych mających wpływ na jakość rozgrywki. We współczesnych komputerach 8 GB pamięci RAM wydaje się już być standardem i w zupełności wystarczy dla większości gier, również dla CS:GO.

Poza ilością pamięci ważna jest też jej szybkość – w przypadku współczesnych kości typu DDR4 najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest taktowanie 2133 MHz. O ile pamięć RAM nie ma wielkiego wpływu na wydajność, to zabezpiecza przed jej spadkami – większa ilość pamięci RAM pozwala na uruchomienie większej ilości programów jednocześnie.

Dzięki temu podczas gry bez problemu korzystać będzie można z zewnętrznego programu do komunikacji głosowej, czy uruchomić w tle przeglądarkę internetową oraz włączyć ulubioną muzykę.

Jaki komputer do CS:GO?

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zakup pełnoprawnego komputera gamingowego, który bez problemu poradzi sobie z każdym nowym tytułem, więc tym bardziej nadawać się będzie do grania w CS:GO.

Poniższe zestawy sprawdzą się też jako komputery do streamowania CS:GO.


Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO