Kiedy będzie ostateczna premiera Battlefield 2042? Jaki komputer poradzi sobie z grą?

Autor
Wojciech Kulik
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)
| autor: Wojciech Kulik |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiedy będzie ostateczna premiera Battlefield 2042? Jaki komputer poradzi sobie z grą?

Firma EA wywołała olbrzymie emocje, zapowiadając grę Battlefield 2042. Taki właśnie tytuł będzie mieć pierwszoosobowa strzelanka, którą przed oficjalną prezentacją nazywaliśmy „Battlefield 6”. Zdecydowanie to jedna z bardziej wyczekiwanych premier gier 2021. Sporo już wiemy o tej produkcji i to wystarcza, by czekać na nią z wytęsknieniem – nawet w obliczu ostatecznego opóźnienia premiery Battlefield 2024. Nadchodzący czas możesz wykorzystać na rozejrzenie się za nowym komputerem. Podpowiadamy, czy jest ci potrzebny, a jeśli tak, to jaki konkretnie warto aktualnie kupić.

Spis treści

 • Kiedy premiera Battlefield 2042, czyli Battlefield 6?
 • Battlefield 2042 na konsole
 • Ile kosztuje Battlefield 2042?
 • Co już wiemy o Battlefield 2042?
 • Battlefield 2042 – wymagania sprzętowe
 • Jaki komputer do Battlefield 2042?

Zobacz także: Jak wybrać dobry komputer gamingowy?

Kiedy premiera Battlefield 2042, czyli Battlefield 6?

Jeśli odliczaliście dni do zaplanowanej październikowej premiery Battlefield 2042 (22.10.2021), to musicie wiedzieć, że…

premiera Battlefield 2042 została przesunięta na 19 listopada 2021.

Battlefield 2042 w przedsprzedaży:

Możecie złożyć zamówienie przedpremierowe, a jesteś jesteście abonentem EA Play Pro – wtedy pełny dostęp do Edycji Ultimate uzyskacie już tydzień przed innymi, a więc 12 listopada 2021.

Do wyboru masz trzy edycje: Standardową, Złotą i Ultimate. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie przedpremierowe to w przypadku tej pierwszej otrzymasz dodatkowo nóż Baku ACB-90, zawieszkę Pan Gryzak, tło „Lądowanie” i nieśmiertelnik „Stara gwardia”.

Dwie edycje specjalne (Battlefield 2042 Gold Edition i Ultimate Edition) – poza wcześniejszym dostępem – zawierają jeszcze przepustkę sezonową i trzy zestawy skórek oraz (tylko w Ultimate) pakiet „Północ”, oficjalny cyfrowy album i ścieżkę dźwiękową.

8 października rozpoczął się test „Battlefield 2042 Beta”, do którego dostęp był otwarty. Abonenci EA Play oraz osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży uzyskały do niego dostęp kilka dni wcześniej – 6.10.

Inne topowe strzelanki znajdziesz w rankingu: Najlepsze gry FPS – TOP 5

Battlefield 2042 na konsole

Pecety nie są jedyną platformą docelową nowego Battlefielda. Gra trafi też na konsole obecnej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S, a także na konsole poprzedniej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Na tych dwóch ostatnich urządzeniach nie można jednak liczyć na wizualne wodotryski ani na bitwy o olbrzymiej skali.

Niestety Battlefield 2042 nie pojawi się w dniu premiery w katalogu Xbox Game Pass (choć niewykluczone, że trafi do niego nieco później). Stanie się za to częścią usługi EA Play Pro. Jeśli więc opłacasz ten drugi abonament, to nową odsłonę tej kultowej serii otrzymasz bez dodatkowych opłat.

Battlefield 2042 na konsole

Ile kosztuje Battlefield 2042?

Battlefield 2042 nie należy do najtańszych gier.

 • wersja na konsole nowej generacji (Xbox Seres X|S i PlayStation 5) kosztuje około 350 złotych (lub 315 zł dla abonentów EA Play),
 • na konsole poprzedniej generacji (Xbox One i PlayStation 4) – około 300 złotych (lub 270 zł dla abonentów EA Play),
 • na pecety około 270 złotych.

Co już wiemy o Battlefield 2042?

Oficjalna prezentacja gry Battlefield 2042 już za nami. Dzięki temu znamy szczegóły na temat tej produkcji – jest ich dość, by wyrobić sobie zdanie i określić mniej więcej, czy jest to tytuł dla nas czy też niekoniecznie.

Powrót do przyszłości

Zgodnie z tytułem Battlefield 2042 zabiera nas w podróż do początków piątej dekady XXI wieku. To pierwsza od lat odsłona wybiegająca tak znacznie w przyszłość, po serii części osadzonych w przeszłości lub teraźniejszości.

Battlefield 2042 premiera

W 2042 roku świat boryka się z efektami największego kryzysu w historii ludzkości, wywołanego katastrofą ekologiczną, rozwiązaniem Unii Europejskiej i awarią kluczowych technologii.

Wojna pomiędzy dwoma ostatnimi supermocarstwami – Rosją i Stanami Zjednoczonymi – jest już pewna.

Ważną rolę odegrają w niej Bezpaci – bezpaństwowi żołnierze, którzy muszą teraz opowiedzieć się po jeden ze stron, walcząc nie tyle o jej wygraną, co o swoją przyszłość.

Każdy ma rolę do odegrania

W Battlefield 2042 wcielasz się w bezpaństwowca, reprezentującego jedną ze specjalizacji.

Każdy z bohaterów będzie miał swoją charakterystykę i swoje zadania do wykonania na polu bitwy. Dostosujesz go dodatkowo do swoich preferencji, wybierając właściwe wyposażenie.

Battlefield 2042 rozgrywka

Na polu bitwy wykorzystasz futurystyczne uzbrojenie i gadżety, takie jak robotyczny pies, pistolet reanimacyjny, dron zwiadowczy czy wingsuit pozwalający ci szybko przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Nie zabraknie też najróżniejszych pojazdów, odrzutowców i śmigłowców.

Battlefield 2042 rozgrywka

Dobieranie odpowiednich narzędzi do aktualnej sytuacji będzie kluczowe, a mapy, na jakie trafisz, to rozległe lokalizacje z różnych części świata. Te zostały zaprojektowane tak, by umożliwiać wykazywanie się nie tylko refleksem i zwinnością, ale też zmysłem taktycznym.

Mało tego – mapy będą się dynamicznie zmieniać.

Nie zdziw się, gdy nad Katarem wybuchnie burza piaskowa, w Gujanie Francuskiej wystartuje rakieta, a koreańską mieścinę zacznie pustoszyć tornado.

jaki komputer do Battlefield 2042

Rozgrywka dla wielu graczy. Nawet bardzo wielu

Battlefield 2042 nie zaoferuje kampanii fabularnej dla jednego gracza.

Będzie to tytuł przeznaczony wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej. Na wirtualnych polach bitew spotka się równocześnie nawet 128 graczy!

komputer do Battlefield 2042

W godzinach szczytu nie powinno być problemu z uzbieraniem takiej liczby graczy, ale jeśli z jakiegoś powodu to by się nie udało, to do walki dołączą boty sterowane przez sztuczną inteligencję. Wszystko to, by skala tego wirtualnego widowiska wojennego była taka, jak należy.

Zobacz także: Najlepsze strzelanki podobne do CS GO

Kilka sposobów na zabawę

Studio DICE przygotowuje kilka różnych trybów rozgrywki multiplayer. Listę otwierają odświeżone wersje Podboju i Przełamania. W tym pierwszym formacie chodzi o przejmowaniu kolejnych punktów kontrolnych. W drugim zespół agresorów próbuje zająć cel ostateczny, podczas gdy defensorzy starają się go za wszelką cenę utrzymać.

W grze Battlefield 2042 nie zabraknie także zupełnie nowych trybów rozgrywki. Pierwszym, jaki poznaliśmy, jest Strefa zagrożenia. Szczegóły zostaną jednak podane nieco później.

Jak widać, warto czekać na Battlefield 2042. A co szykuje dla nas rok 2022? Polecamy zestawienie: Zapowiedzi gier 2022

Battlefield 2042 – wymagania sprzętowe

Firma EA nie udostępniła jeszcze oficjalnych konfiguracji, ale według ekspertów z System Requirements Lab w przypadku gry Battlefield 2042 wymagania PC będą się prezentować następująco…

Wspólne dla obydwu to:  Windows 7 (64-bit), Wersja DirectX: DirectX 11.0 i Miejsce na dysku: 50 GB

Wymagania minimalne Battlefield 2042:

 • Procesor: Intel Core i5 6600K lub AMD FX-8350
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7850

Wymagania zalecane Battlefield 2042:

 • Procesor: Intel Core i7 4790 lub AMD Ryzen 3 1300X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 580

Jak widzisz, wymagania nie należą do najwyższych, więc być może obejdzie się u ciebie bez zakupu nowego komputera albo na samej modernizacji tego obecnego. W innym razie mamy dla ciebie kilka pecetów i laptopów, które na pewno poradzą sobie z nowym Battlefieldem 2042. Sprawdź i znajdź sprzęt dla siebie.

Jaki komputer do Battlefield 2042?

 • Komputer do Battlefield 2042 z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi: Komputronik Infinity X511 [A]
 • Komputer do Battlefield 2042 z zalecanymi wymaganiami sprzętowymi: Komputronik Infinity RX620 [S]
 • Najlepszy komputer do Battlefield 2042: Komputronik Infinity X711 [A]
 • Niedrogi laptop do Battlefield 2042: HP Pavilion Gaming 16
 • Najlepszy laptop do Battlefield 2042: ASUS TUF Gaming A15 FA506

Komputer do Battlefield 2042 z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi: Komputronik Infinity X511

Sześciordzeniowy procesor Intel Core i5 11.generacji, karta graficzna z rodziny GeForce GTX 16 i nie mniej niż 16GB pamięci RAM. To specyfikacja jaką może pochwalić się Komputronik Infinity X511 [A] i która w zupełności wystarczy, by uruchomić grę Battlefield 2042. Ba, ta będzie działać całkowicie płynnie, bez jakichkolwiek lagów. Niektóre z bardziej wymagających ustawień graficznych mogą być wprawdzie nieosiągalne, ale przy ograniczonym budżecie jest to zdecydowanie jedna z najbardziej godnych polecenia opcji.


Komputer do Battlefield 2042 z zalecanymi wymaganiami sprzętowymi: Komputronik Infinity RX620

Zalecane wymagania – i to z zapasem – spełni Komputronik Infinity RX620 [S]. Jego sercem jest sześciordzeniowy procesor AMD Ryzen 5 z taktowaniem dochodzącym nawet do 4,2 GHz w trybie turbo. Ma do pomocy 16GB szybkiej pamięci RAM i układ graficzny GeForce RTX 2060. To otwiera drzwi do oprawy wizualnej na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli chcesz nacieszyć oczy i możesz wydać trochę więcej pieniędzy, to nawet się nie zastanawiaj, bo zdecydowanie warto.


Najlepszy komputer do Battlefield 2042: Komputronik Infinity X711

Komputronik Infinity X711 [A] pozwala wejść na wyższy poziom gamingu. Ma na pokładzie superwydajny, 8-rdzeniowy procesor Intel Core i7 11.generacji oraz kartę graficzną GeForce RTX 3060, a to po prostu duet nie do zajechania. Może w dodatku liczyć na wsparcie ze strony 32GB pamięci RAM i SSD o pojemności 1000GB, co przyspiesza ładowanie gry. Battlefield 2042 to produkcja przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej – na pewno więc docenisz kartę sieciową Realteka, obsługującą połączenia o przepustowości nawet do 2,5Gb/s.


Niedrogi laptop do Battlefield 2042: HP Pavilion Gaming 16

Nie trzeba wydawać nie-wiadomo-ile, by kupić laptopa, który poradzi sobie z nowym Battlefieldem. Za przykład niech posłuży HP Pavilion Gaming 16 z procesorem Intel Core i5 10.generacji, kartą graficzną GeForce GTX 1650Ti i 8GB pamięci RAM na pokładzie. Podświetlana klawiatura pozwala bawić się po zmroku, a dodatkowym atutem jest minimalnie większy od standardowego wyświetlacz o przekątnej 16,1 cala. To dobry laptop gamingowy w naprawdę atrakcyjnej cenie.


Najlepszy laptop do Battlefield 2042: ASUS TUF Gaming A15 FA506

ASUS TUF Gaming A15 FA506 kosztuje już trochę więcej, ale też pozwala na więcej, gdy przychodzi do konfiguracji ustawień graficznych. Battlefield 2042 ruszy na nim i zaoferuje niezłą oprawę wizualną, bez utraty płynności rozgrywki. Nie może być inaczej, gdy sercem laptopa jest ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen 7, a za przetwarzanie grafiki odpowiada układ GeForce RTX 3060. Nie bez znaczenia jest również wyświetlacz FullHD o odświeżaniu 144Hz, a szybkie połączenie z siecią zapewniają: moduł Wi-Fi 6 i gigabitowy port LAN.


Jak zagrać w Battlefield 2042 na słabym komputerze?

Dobrym sposobem na to, by grać w nowe gry na słabym komputerze, jest skorzystanie z chmurowej usługi streamingowej. Wówczas potrzeba tylko szybkiego połączenia z Internetem. Niestety na razie nie wiadomo, czy Battlefield 2042 trafi do katalogu GeForce Now. Znajduje się w nim jednak sześć spośród wcześniejszych odsłon tej serii (w tym Battlefield 1 i Battlefield V), więc optymizm jest jak najbardziej uzasadniony.

Zrzuty ekranu: www.ea.com

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO