Kiedy będzie ostateczna premiera Battlefield 2042? Jaki komputer poradzi sobie z grą?

| autor: Wojciech Kulik | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Kiedy będzie ostateczna premiera Battlefield 2042? Jaki komputer poradzi sobie z grą?

Firma EA wywołała olbrzymie emocje, zapowiadając grę Battlefield 2042. Taki właśnie tytuł będzie mieć pierwszoosobowa strzelanka, którą przed oficjalną prezentacją nazywaliśmy „Battlefield 6”. Zdecydowanie to jedna z bardziej wyczekiwanych premier gier 2021. Sporo już wiemy o tej produkcji i to wystarcza, by czekać na nią z wytęsknieniem – nawet w obliczu ostatecznego opóźnienia premiery Battlefield 2024. Nadchodzący czas możesz wykorzystać na rozejrzenie się za nowym komputerem. Podpowiadamy, czy jest ci potrzebny, a jeśli tak, to jaki konkretnie warto aktualnie kupić.

Spis treści:

 • Kiedy premiera Battlefield 2042, czyli Battlefield 6?
 • Battlefield 2042 na konsole
 • Ile kosztuje Battlefield 2042?
 • Co już wiemy o Battlefield 2042?
 • Battlefield 2042 – wymagania sprzętowe


Kiedy premiera Battlefield 2042, czyli Battlefield 6?

Jeśli odliczaliście dni do zaplanowanej październikowej premiery Battlefield 2042 (22.10.2021), to musicie wiedzieć, że…

premiera Battlefield 2042 została przesunięta na 19 listopada 2021.

Możecie złożyć zamówienie przedpremierowe, a jesteś jesteście abonentem EA Play Pro – wtedy pełny dostęp do Edycji Ultimate uzyskacie już tydzień przed innymi, a więc 12 listopada 2021.

Do wyboru masz trzy edycje: Standardową, Złotą i Ultimate. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie przedpremierowe to w przypadku tej pierwszej otrzymasz dodatkowo nóż Baku ACB-90, zawieszkę Pan Gryzak, tło „Lądowanie” i nieśmiertelnik „Stara gwardia”.

Dwie edycje specjalne (Battlefield 2042 Gold Edition i Ultimate Edition) – poza wcześniejszym dostępem – zawierają jeszcze przepustkę sezonową i trzy zestawy skórek oraz (tylko w Ultimate) pakiet „Północ”, oficjalny cyfrowy album i ścieżkę dźwiękową.

8 października rozpoczął się test „Battlefield 2042 Beta”, do którego dostęp był otwarty. Abonenci EA Play oraz osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży uzyskały do niego dostęp kilka dni wcześniej – 6.10.

Inne topowe strzelanki znajdziesz w rankingu: Najlepsze gry FPS – TOP 5

Battlefield 2042 na konsole

Pecety nie są jedyną platformą docelową nowego Battlefielda. Gra trafi też na konsole obecnej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, a także na konsole poprzedniej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Na tych dwóch ostatnich urządzeniach nie można jednak liczyć na wizualne wodotryski ani na bitwy o olbrzymiej skali.

Niestety Battlefield 2042 nie pojawi się w dniu premiery w katalogu Xbox Game Pass (choć niewykluczone, że trafi do niego nieco później). Stanie się za to częścią usługi EA Play Pro. Jeśli więc opłacasz ten drugi abonament, to nową odsłonę tej kultowej serii otrzymasz bez dodatkowych opłat.

Battlefield 2042 na konsole

Ile kosztuje Battlefield 2042?

Battlefield 2042 nie należy do najtańszych gier.

 • wersja na konsole nowej generacji (Xbox Seres X|S i PlayStation 5) kosztuje około 350 złotych (lub 315 zł dla abonentów EA Play),
 • na konsole poprzedniej generacji (Xbox One i PlayStation 4) – około 300 złotych (lub 270 zł dla abonentów EA Play),
 • na pecety około 270 złotych.

Co już wiemy o Battlefield 2042?

Oficjalna prezentacja gry Battlefield 2042 już za nami. Dzięki temu znamy szczegóły na temat tej produkcji – jest ich dość, by wyrobić sobie zdanie i określić mniej więcej, czy jest to tytuł dla nas czy też niekoniecznie.

Powrót do przyszłości

Zgodnie z tytułem Battlefield 2042 zabiera nas w podróż do początków piątej dekady XXI wieku. To pierwsza od lat odsłona wybiegająca tak znacznie w przyszłość, po serii części osadzonych w przeszłości lub teraźniejszości.

Battlefield 2042 premiera

W 2042 roku świat boryka się z efektami największego kryzysu w historii ludzkości, wywołanego katastrofą ekologiczną, rozwiązaniem Unii Europejskiej i awarią kluczowych technologii.

Wojna pomiędzy dwoma ostatnimi supermocarstwami – Rosją i Stanami Zjednoczonymi – jest już pewna.

Ważną rolę odegrają w niej Bezpaci – bezpaństwowi żołnierze, którzy muszą teraz opowiedzieć się po jeden ze stron, walcząc nie tyle o jej wygraną, co o swoją przyszłość.

Każdy ma rolę do odegrania

W Battlefield 2042 wcielasz się w bezpaństwowca, reprezentującego jedną ze specjalizacji.

Każdy z bohaterów będzie miał swoją charakterystykę i swoje zadania do wykonania na polu bitwy. Dostosujesz go dodatkowo do swoich preferencji, wybierając właściwe wyposażenie.

Battlefield 2042 rozgrywka

Na polu bitwy wykorzystasz futurystyczne uzbrojenie i gadżety, takie jak robotyczny pies, pistolet reanimacyjny, dron zwiadowczy czy wingsuit pozwalający ci szybko przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Nie zabraknie też najróżniejszych pojazdów, odrzutowców i śmigłowców.

Battlefield 2042 rozgrywka

Dobieranie odpowiednich narzędzi do aktualnej sytuacji będzie kluczowe, a mapy, na jakie trafisz, to rozległe lokalizacje z różnych części świata. Te zostały zaprojektowane tak, by umożliwiać wykazywanie się nie tylko refleksem i zwinnością, ale też zmysłem taktycznym.

Mało tego – mapy będą się dynamicznie zmieniać.

Nie zdziw się, gdy nad Katarem wybuchnie burza piaskowa, w Gujanie Francuskiej wystartuje rakieta, a koreańską mieścinę zacznie pustoszyć tornado.

jaki komputer do Battlefield 2042

Rozgrywka dla wielu graczy. Nawet bardzo wielu

Battlefield 2042 nie zaoferuje kampanii fabularnej dla jednego gracza.

Będzie to tytuł przeznaczony wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej. Na wirtualnych polach bitew spotka się równocześnie nawet 128 graczy!

komputer do Battlefield 2042

W godzinach szczytu nie powinno być problemu z uzbieraniem takiej liczby graczy, ale jeśli z jakiegoś powodu to by się nie udało, to do walki dołączą boty sterowane przez sztuczną inteligencję. Wszystko to, by skala tego wirtualnego widowiska wojennego była taka, jak należy.

Zobacz także: Najlepsze strzelanki podobne do CS GO

Kilka sposobów na zabawę

Studio DICE przygotowuje kilka różnych trybów rozgrywki multiplayer. Listę otwierają odświeżone wersje Podboju i Przełamania. W tym pierwszym formacie chodzi o przejmowaniu kolejnych punktów kontrolnych. W drugim zespół agresorów próbuje zająć cel ostateczny, podczas gdy defensorzy starają się go za wszelką cenę utrzymać.

W grze Battlefield 2042 nie zabraknie także zupełnie nowych trybów rozgrywki. Pierwszym, jaki poznaliśmy, jest Strefa zagrożenia. Szczegóły zostaną jednak podane nieco później. Jak widać, warto czekać na Battlefield 2042.

Battlefield 2042 – wymagania sprzętowe

Firma EA nie udostępniła jeszcze oficjalnych konfiguracji, ale według ekspertów z System Requirements Lab w przypadku gry Battlefield 2042 wymagania PC będą się prezentować następująco…

Wspólne dla obydwu to:  Windows 7 (64-bit), Wersja DirectX: DirectX 11.0 i Miejsce na dysku: 50 GB

Wymagania minimalne Battlefield 2042:

 • Procesor: Intel Core i5 6600K lub AMD FX-8350
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7850

Wymagania zalecane Battlefield 2042:

 • Procesor: Intel Core i7 4790 lub AMD Ryzen 3 1300X
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub Radeon RX 580

Jak widzisz, wymagania nie należą do najwyższych, więc być może obejdzie się u ciebie bez zakupu nowego komputera albo na samej modernizacji tego obecnego. W innym razie mamy dla ciebie kilka pecetów i laptopów, które na pewno poradzą sobie z nowym Battlefieldem 2042. Sprawdź i znajdź sprzęt dla siebie.

Zrzuty ekranu: www.ea.com

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
W nowych technologiach szuka realnego wpływu na ludzkie życie i na nim właśnie się koncentruje. Na co dzień wyznaje zasadę, że prawdopodobieństwo powodzenia zawsze wynosi 50 proc., a to więcej niż potrzeba, by działać.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO