Dysk do PS4 – wybraliśmy 10 najlepszych modeli

| autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Dysk do PS4 – wybraliśmy 10 najlepszych modeli

Konsole PlayStation 4 wyposażone są standardowo w dysk HDD o pojemności 500 GB. Można też wybrać konsolę w wersji z dyskiem 1 TB. Taką pojemność ma także dysk w PS4 Pro. Wydaje się to wystarczającą ilością, ale w praktyce okazuje się, że wolne miejsce może się szybko skończyć. Największe gry mogą zajmować nawet ponad 100 GB, co jak łatwo policzyć szybko zapełnia całą przestrzeń na dysku. Jest jednak na to sposób – dysk można wymienić na większy i szybszy. Jaki dysk do PS4 wybrać i czy rzeczywiście warto go wymieniać? Dobre dyski SSD do PS4 (wewnętrzne lub zewnętrzne) nie są przesadnie drogim rozwiązaniem i to przede wszystkim przemawia za taką inwestycją.


Wybierając dysk do PS4 warto zwrócić uwagę na:

  • Format SATA III – obsługują go konsole w wersji PS4 Pro, standardowa wersja konsoli PlayStation 4 oraz PS4 Slim obsługuje wolniejszy standard SATA II.
  • Rozmiar 2,5 cala (taki jak stosowany w laptopach) o grubości mniejszej niż 9,5 mm.
  • SSD – upewnij się, czy jest kompatybilny z PS4 (najlepiej sprawdzić na stronie producenta).
  • HDD – to tańsze rozwiązanie, w takim wypadku wybierz model oferujący prędkość 5400 rpm (teoretycznie 7200 rpm również zadziała).
  • Dyski zewnętrzne SSD do PS4.

Jaki dysk do PS4? Nasze TOP 10 na 2024 rok

Oto nasze propozycje dysków kompatybilnych z PlayStation 4:
Czy warto wymienić dysk w PS4?

Czy warto wymienić dysk w PlayStation 4?

Oprócz zwiększenia miejsca na dane, równie ważnym powodem do wymiany dysku w PS4, jest poprawa szybkości działania konsoli. Kiedy PlayStation 4 debiutowało na rynku, dyski SSD były niestety zbyt drogie, aby Sony mogło z nich skorzystać (te pojawiły się dopiero w PlayStation 5). Teraz na szczęście dyski SSD znacznie potaniały, więc ich zakup jest jak najbardziej opłacalny.

Wymiana dysku w PS4 na SSD jest prostym sposobem na poprawę szybkości działania konsoli.

Standardowe dyski HDD nie grzeszą szybkością, przez co konsola dość długo startuje, gry uruchamiają się powoli, a tekstury w trakcie rozgrywki potrzebują więcej czasu na ich doczytanie.

Zalety wymiany dysku na SSD w konsoli PlayStation 4:

  • szybsze wczytywanie gier,
  • szybsze doczytywanie tekstur,
  • cichsza praca konsoli,
  • szybsze uruchamianie konsoli.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO