Myszka gamingowa bezprzewodowa wymaga większego budżetu niż modele przewodowe. Skoro ma to być sprzęt, którego opóźnienia nie przełożą się na porażki w rozgrywkach, nie obejdzie się bez inwestycji rzędu 230-600 złotych. W tym artykule doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze bezprzewodowych myszek do gier. Nasi specjaliści na podstawie testów różnych modeli oraz opinii graczy przygotowali ranking, w którym wyróżnili najlepsze myszki gamingowe bezprzewodowe 2024.
Myszki gamingowe bezprzewodowe – TOP 6
W podjęciu decyzji odnośnie tego, jaką myszkę gamingową bezprzewodową kupić, pomoże ranking urządzeń polecanych przez graczy i specjalistów. Oto polecane myszki gamingowe bezprzewodowe 2024:
Najtańsza myszka gamingowa bezprzewodowa w tym zestawieniu to Logitech G305 Lightspeed. To tania myszka bezprzewodowa, która sprawdzi się zarówno do pracy, jak i do gier. Wyposażono ją w sensor HERO o maksymalnej rozdzielczości 12 000 DPI oraz 6 programowalnych przycisków, które wyróżnia wysoka żywotność (10 milionów kliknięć). Warto dodać, że jest to mysz bezprzewodowa gamingowa, która jest bardzo ekonomiczna. Jedna bateria AA wystarcza na 250 godzin grania, a gdy konieczna jest wymiana ogniwa, informuje o tym specjalny wskaźnik. Przy mniejszym budżecie to bardzo dobry wybór.
Myszka gamingowa bezprzewodowa do 250 zł: Genesis Zircon XIII Custom Wireless RGB
W przedziale cenowym poniżej 300 złotych także możemy nabyć dobrej jakości myszkę gamingową bezprzewodową. Doskonałym tego przykładem jest Genesis Zircon XIII Custom Wireless. Mysz dla graczy wyposażono w jeden z najlepszych sensorów na świecie (Pixart PAW 3395 o maksymalnej rozdzielczości 26 000 DPI). Pojemna bateria 600 mAh wystarcza na 100 godzin grania, tymczasem możliwość przełączania się pomiędzy trybem przewodowym i bezprzewodowym, a także personalizacja przełączników i paneli pozwalają na pełne dopasowanie do potrzeb.
Przy budżecie na mysz gamingową bezprzewodową poniżej 400 złotych, świetnym wyborem będzieHyperX Pulsefire Haste 2.0 Wireless. Mysz do gier wyposażono w czujnik HyperX 26K, którego natywna rozdzielczość wynosi do 26 000 DPI, a śledzenie ruchów jest możliwe z szybkością do 650 IPS. Żywotność przełączników wynosi aż 100 milionów kliknięć, a łatwe przechodzenie z trybu bezprzewodowego do trybu przewodowego podnosi komfort podczas korzystania z urządzenia. Dodatkowe atuty to: niska waga (61 g) i pojemny akumulator, który pozwala na 100 godzin grania bez konieczności ładowania.
Myszka gamingowa bezprzewodowa do 550 zł: Logitech G502 X Plus
Przy większym budżecie możemy sobie pozwolić na myszkę gamingową bezprzewodową Logitech G502 X Plus. To urządzenie, które wyposażono w precyzyjny sensor HERO 25K o maksymalnej rozdzielczości pracy rzędu 25 600 DPI i szybkości śledzenia 400 IPS. Gracze mają do dyspozycji aż 13 przycisków, co z pewnością docenią fani gatunków takich jak MMO oraz MOBA. Tymczasem granie po zmroku ułatwi zaawansowane i efektowne oświetlenie RGB LIGHTSYNC z inteligentną funkcją oszczędzania energii.
Popularna myszka gamingowa bezprzewodowa: Asus ROG Spatha X
Jeśli możemy wydać na mysz gamingową bezprzewodową około 600 złotych, doskonałym wyborem będzie Asus ROG Spatha X. Mysz zapewnia rozgrywkę bezprzewodową RF 2,4 GHz o wysokiej przepustowości transmisji danych, umożliwia także granie przy pomocy połączenia przewodowego USB-C. Wyposażono ją w czujnik o rozdzielczości 19 000 DPI oraz mikroprzełączniki ROG z pozłacanymi złączami i wytrzymałością na poziomie 70 milionów kliknięć. Gracze docenią również duże możliwości personalizacji przy pomocy oprogramowania Asus Armoury Crate, praktyczną stację dokującą, która wchodzi w skład zestawu oraz 12 programowalnych przycisków, rozmieszczonych na obudowie w przemyślany sposób.
Najlepsza myszka gamingowa bezprzewodowa 2024: Razer Viper V3 Pro
Tytuł najlepszej myszki gamingowej bezprzewodowej w niniejszym rankingu zdobył Razer Viper V3 Pro. To ultralekka (55 g) mysz dla graczy, którą wyposażono w sensor optyczny Razer Focus Pro 2. generacji o rozdzielczości maksymalnej 35 000 DPI i szybkości śledzenia 750 IPS. Kombajn wśród bezprzewodowych myszy dla graczy wyróżniają przełączniki optyczne 3. generacji o żywotności na poziomie 90 milionów kliknięć. Do dyspozycji mamy 8 programowalnych przycisków, akumulator, który zapewnia do 95 godzin rozrywki bez konieczności ładowania, znakomitą wydajność w trybie bezprzewodowym oraz możliwość działania w trybie przewodowym (USB-C). To myszka gamingowa bezprzewodowa, której zaufało wielu profesjonalnych graczy.
Zestawiając przewodowe i bezprzewodowe myszki gamingowe, znajdziemy wiele modeli o prawie identycznych parametrach i zupełnie różnych cenach. Luksus obsługi myszki bez przewodu z połączeniem, któremu możemy zaufać podczas rozgrywek, łączy się ze znacznie wyższą ceną.
Gracze nie mogą sobie pozwolić na tanie myszki bezprzewodowe. Słabej jakości połączenie bezprzewodowe może skutkować opóźnionym czasem reakcji. Mimo że takie spóźnione ruchy bywają ledwo zauważalnie, to niosące ze sobą konsekwencje są już dość duże. Twoje osiągnięcia w grze, będą znacznie mniejsze niż rzeczywiste umiejętności. Dlatego właśnie decydując się na myszki bezprzewodowe, celować należy w modele, które ograniczają do minimum zakłócenia. Na szczęście jest dość spory wybór.
Co powinna mieć dobra myszka bezprzewodowa dla graczy?
Czym się kierować podczas wyboru myszki bezprzewodowej dla graczy? Decydujące są następujące kryteria:
Bardzo dobry sensor – dobra myszka do gier musi gwarantować precyzyjne odwzorowanie ruchu. Do topowych sensorów w myszkach bezprzewodowych należą: Pixart PAW 3395 oraz jego odpowiedniki, takie jak np. HERO 25K, HyperX 26K czy Razer Focus Pro 2. generacji.
Możliwość regulacji czułości DPI – im większy zakres obsługiwanej rozdzielczości DPI, tym lepiej. Funkcję regulacji DPI docenią w szczególności gracze FPS, którzy nierzadko w trakcie jednej rozgrywki przełączają się pomiędzy różnymi rodzajami broni.
Liczba przycisków (optymalnie: 5) – w przypadku zwykłych graczy optymalne jest przynajmniej 4-5 programowalnych przycisków. Jeśli jednak gramy profesjonalnie w gry z gatunku MMO czy MOBA, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie 6, 8 czy też 12 programowalnych przycisków lub nawet mysz gamingowa bezprzewodowa z wymiennym panelem.
Ilość godzin pracy na baterii– w naszym rankingu myszek gamingowych bezprzewodowych znalazły się modele z baterią, która starcza na około 100 godzin grania bez konieczności ładowania.
Waga myszki – koniecznie zwróć uwagę na wagę myszki. Obecność akumulatorów w modelach bezprzewodowych znacznie ją zwiększa, przez co ostateczna masa może być niewygodna podczas szybkich ruchów np. w grach typu FPS.
Wytrzymałość i ergonomiczność konstrukcji.
Jakie są rodzaje łączności w myszkach bezprzewodowych?
Myszki gamingowe bezprzewodowe mogą korzystać z różnych technologii bezprzewodowych. Najpopularniejsze są:
Bluetooth — ten rodzaj połączenia jest skuteczny, jednak znacznie szybciej rozładowuje mysz.
Fale radiowe — to najpopularniejsze i najprostsze połączenie wykorzystujące odbiornik USB. Minusem jest to, że zajmuje nam on jeden port, których dostępność jest mocno ograniczona np. w laptopie. Natomiast plusem jest możliwość skorzystania z wysokiej przepustowości transmisji danych i co za tym idzie, znakomitej wydajności w trybie bezprzewodowym.
Większość bezprzewodowych myszy wykorzystuje odbiornik USB do łączności. Wiele z nich pozwala dodatkowo na łączność Bluetooth. Na rynku dostępne są także modele hybrydowe, które umożliwiają przełączanie się pomiędzy trybem bezprzewodowym i przewodowym w zależności od potrzeb.
Jakie są sposoby ładowania myszy bezprzewodowych?
Myszki gamingowe bezprzewodowe często mają bardzo wygodne możliwości ładowania. W sytuacji, gdy takie akcesoria są dołączone do kompletu, cena też skacze w górę.
Stacja dokująca – wygodnym sposobem ładowania jest stacja ładująca. Myszki z wyższej półki cenowej z taką stacją dają możliwość ekspresowego podładowania myszy.
Ładowarki indukcyjne – na ładowarkach indukcyjnych naładować można myszki, telefony czy nawet słuchawki (warunkiem jest obsługiwane przez te urządzenia standardu Qi).
Podkładka ładująca – podkładki ładujące tworzą pole magnetyczne, które zasila myszkę bez przerwy.
Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?