Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking gryzoni, którym zaufali gracze
Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking gryzoni, którym zaufali gracze
Podziel się tym wpisem:
| autor: Joanna Skornowicz |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Myszka gamingowa bezprzewodowa wymaga większego budżetu niż jej przewodowe bliźniaczki specyfikacyjne. Skoro ma to być sprzęt, którego opóźnienia nie przełożą się na porażki w rozgrywkach, nie obejdzie się bez przynajmniej minimalnej inwestycji.
Jaka myszka bezprzewodowa gamingowa będzie najlepsza dla Ciebie? Twoje wymagania spełnią modele w cenach przekraczających 400 zł, 700 czy ponad tysiąc złotych? A może zmieścisz się w 200 złotych? Doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Przedstawiamy także ranking, a w nim popularne myszki bezprzewodowe gamingowe.
Zestawiając przewodowe myszki gamingowe z bezprzewodowymi, znajdziemy wiele modeli o prawie identycznych parametrach i zupełnie różnych cenach. Luksus obsługi myszki bez przewodu z połączeniem, któremu możemy zaufać podczas rozgrywek, łączy się ze znacznie wyższą ceną.
Gracze nie mogą sobie pozwolić na tanie myszki bezprzewodowe. Słabej jakości połączenie bezprzewodowe może skutkować opóźnionym czasem reakcji. Mimo że takie spóźnione ruchy bywają ledwo zauważalnie, to niosące ze sobą konsekwencje są już dość duże. Twoje osiągnięcia w grze, będą znacznie mniejsze niż rzeczywiste umiejętności. Dlatego właśnie decydując się na bezprzewodowe gryzonie, celować należy w modele, które ograniczają do minimum zakłócenia. Na szczęście jest dość spory wybór.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszy bezprzewodowej do gier?
Bardzo dobry sensor
Możliwość regulacji czułości DPI
Liczba przycisków (optymalnie: 5)
Ilość godzin pracy na baterii
Waga myszki
Koniecznie zwróć uwagę na wagę myszki. Obecność akumulatorów w modelach bezprzewodowych znacznie ją zwiększa, przez co ostateczna masa może być niewygodna podczas szybkich ruchów np. w grach typu FPS.
Najlepsze sensory w myszkach bezprzewodowych do gier
Serce gryzonia do gier gwarantować musi precyzyjne odwzorowanie ruchu. Do topowych sensorów w myszkach bezprzewodowych należą:
Pixart PMW3389 oraz jego odpowiedniki: Razer Focus+, Hero, TrueMove 3+
Pixart PMW3361
Rodzaje łączności w myszkach bezprzewodowych
Bluetooth — ten rodzaj połączenia jest skuteczny, jednak znacznie szybciej rozładowuje mysz.
Fale radiowe — to najpopularniejsze i najprostsze połączenie wykorzystujące odbiornik USB. Minusem jest to, że zajmuje nam on jeden port, których dostępność jest mocno ograniczona np. w laptopie.
Większość bezprzewodowych myszy wykorzystuje odbiornik USB do łączności. Wiele z nich pozwala dodatkowo na łączność Bluetooth np. Logitech G604 Lightspeed
Sposoby ładowania myszy bezprzewodowych
Myszki gamingowe bezprzewodowe często mają bardzo wygodne możliwości ładowania. W sytuacji, gdy takie akcesoria są dołączone do kompletu, cena też skacze w górę.
Stacja dokująca
Wygodnym sposobem ładowania jest stacja ładująca. Myszki z wyższej półki cenowej z taką stacją dają możliwość ekspresowego podładowania myszy. Przykładowo stacja ładująca do myszki Razer Viper Ultimate Ambidextrous Wireless w 10 minut przygotuje gryzonia do 5-godzinnej pracy.
Ładowarki indukcyjne
Na ładowarkach indukcyjnych naładować można myszki, telefony czy nawet słuchawki (warunkiem jest obsługiwane przez te urządzenia standardu Qi). Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest ładowarka HyperX ChargePlay Base, która jednocześnie ładować może aż dwa urządzenia.
Podkładka ładująca
Podkładki ładujące tworzą pole magnetyczne, które zasila myszkę bez przerwy. Na takiej zasadzie działa zestaw Razer Mamba HyperFlux & Firefly HyperFlux.
Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking
Tania mysz bezprzewodowa dla graczy: Logitech G305 Lightspeed
Myszka gamingowa bezprzewodowa do 300 zł: Logitech G603 Lightspeed Wireless
Mysz bezprzewodowa dla graczy do 400 zł: HyperX Pulsefire Dart
Myszka bezprzewodowa gamingowa do 700 zł: Razer Basilisk Ultimate
Bezprzewodowa mysz gamingowa z podkładką ładującą: Razer Mamba HyperFlux
Najtańsza mysz gamingowa bezprzewodowa w tym zestawieniu to Logitech G305 Lightspeed, której cena nieznacznie przekracza 200 złotych. Wykorzystanie technologii LIGHTSPEED sprawia, że bezprzewodowy gryzoń dorównuje pod względem szybkości przewodowym modelom. Mysz prezentuje się zwyczajnie, jedynie kolorystyczne warianty mogą ją wyróżnić. Liczyć możemy na lekkość, która zwiększa szybkość ruchów oraz nie obciąża nadgarstków (waga: 99 gramów), 6 programowalnych przycisków oraz precyzyjny sensor optyczny Hero o maksymalnej rozdzielczości 12000 DPI . Zasilana przez jedną baterię AA mysz przetrwa 250 godzin rozgrywek, a gdy poziom jej naładowania spadnie do 15%, zapali się informacyjna kontrolka.
Myszka gamingowa bezprzewodowa do 300 zł: Logitech G603 Lightspeed Wireless
Logitech G603 Lightspeed Wireless to również myszka gamingowa bezprzewodowa w przystępnej cenie. To wizualnie prosta mysz o klasycznym designie. Sprawdzi się zarówno do gier, jak i do pracy. Myszka posiada jeden z topowych sensorów optycznych — Hero (o rozdzielczościach w zakresie 200-12000 DPI). Liczyć zatem możemy na płynne i precyzyjne ruchy. Gwarancją niezawodności na poziomie turniejowym jest odświeżanie położenia co 1 ms. Myszkę łączyć możemy również poprzez bluetooth np. z telefonem. Wygodę użytkowania zwiększa delikatne profilowanie pod prawą dłoń, solidne wykonanie oraz dostępność sześciu programowalnych przycisków. Dodatkowym atutem jest wbudowana pamięć.
Bezpieczne dla gracza połączenie bezprzewodowe zapewnia technologia Lightspeed. Mysz zasilana może być dwoma bateriami AA. W zależności od ustawień trybu baterie te zapewniają wydajność aż 500 godzin (tryb HI z odświeżaniem co 1 ms) lub 18 miesięcy (tryb LO z odświeżaniem co 8 ms). Jeśli uznamy, że waga myszki jest dla nas zbyt obciążająca, możemy pracować na jednej baterii.
Mysz bezprzewodowa dla graczy do 400 zł: HyperX Pulsefire Dart
HyperX Pulsefire Dart to świetnej jakości bezprzewodowa mysz gamingowa o stonowanej stylistyce. Świetnie wpasowuje się w dłoń praworęcznego gracza, a powierzchnie boczne pokryte imitacją skóry zwiększają komfort jej użytkowania. Jedno ładowanie myszy zapewnia 50 godzin grania. Dodatkowo do zestawu dołączony jest moduł łączności bezprzewodowej USB, który pozwala rozszerzyć zasięg połączenia z komputerem stacjonarnym (blat biurka, pod którym umieszczony jest PC, może zakłócać sygnał). Gryzonia ładować możemy na ładowarkach bezprzewodowych Qi NP. HyperX ChargePlay Base. Precyzję podczas rozgrywek zapewnia jeden z najlepszych dostępnych na rynku sensorów Pixart 3389 o maksymalnej rozdzielczości 16000DPI.
Myszka gamingowa bezprzewodowa do 700 zł: Razer Basilisk Ultimate
Razer Basilisk Ultimate to mysz bezprzewodowa dla graczy dopracowana w najmniejszym szczególe z myślą o graczach. Nad bezpieczeństwem połączenia czuwa technologia bezprzewodowa Razer™ HyperSpeed. Wydajność baterii to 100 godzin pracy, po których wygodnie możemy uzupełnić poziom jej energii, wykorzystując dołączoną do zestawu stację ładującą. Sercem gryzonia jest sensor optyczny Razer™ Focus+ o maksymalnej rozdzielczości 20000 DPI. Nie brakuje tutaj również takich udogodnień jak 11 programowalnych przycisków oraz wielofunkcyjnego przełącznika łopatkowego. Całość dopełnia gamingowy design oraz efektowne podświetlenie RGB.
Bezprzewodowa mysz gamingowa z podkładką ładującą: Razer Mamba HyperFlux
Ostatnią propozycją w kategorii bezprzewodowych myszy gamingowych jest zestaw myszka optyczna Razer Mamba z podkładką ładującą. Jest to najbardziej efektowna i najdroższa propozycja w tym zestawieniu. Wykorzystanie podkładki indukcyjnej do nieprzerwanego ładowania myszki umożliwiło rezygnację z akumulatora w myszce, dzięki czemu jej waga to jedynie 96 gramów. Doskonale zatem sprawdzi się w szybkich ruchach przy grach typu FPS. Gracz do dyspozycji otrzymuje 9 programowalnych przycisków. Precyzję ruchów zapewnia sensor 5G o maksymalnej rozdzielczości 16000 DPI. Całość dopełniają gumowe panele boczne w myszce oraz podświetlenie zarówno gryzonia, jak i podkładki.
Ciekawa nowości i lubiąca wyzwania. W wolnych od cyfrowych produkcji chwilach jest wojowniczą księżniczką w koszykarskim świecie lub wskakuje na deskę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?