Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking gryzoni, którym zaufali gracze

| autor: Joanna Skornowicz | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking gryzoni, którym zaufali gracze
 • Myszka gamingowa bezprzewodowa wymaga większego budżetu niż jej przewodowe bliźniaczki specyfikacyjne. Skoro ma to być sprzęt, którego opóźnienia nie przełożą się na porażki w rozgrywkach, nie obejdzie się bez przynajmniej minimalnej inwestycji.
 • Jaka myszka bezprzewodowa gamingowa będzie najlepsza dla Ciebie? Twoje wymagania spełnią modele w cenach przekraczających 400 zł, 700 czy ponad tysiąc złotych? A może zmieścisz się w 200 złotych? Doradzamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Przedstawiamy także ranking, a w nim popularne myszki bezprzewodowe gamingowe.

Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat:

 • Tanie myszki do gier i łączność bezprzewodowa
 • Jak wybrać bezprzewodową gamingową myszkę?
 • Najlepsze sensory w gryzoniach bezprzewodowych
 • Rodzaje łączności w myszkach bezprzewodowych
 • Sposoby ładowania myszy bezprzewodowych
 • Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking

Zobacz również: Najlepsza myszka gamingowa do 300 zł – ranking polecanych gryzoni

Myszki gamingowe bezprzewodowe w Komputronik.pl

Tanie myszki do gier i łączność bezprzewodowa

Zestawiając przewodowe myszki gamingowe z bezprzewodowymi, znajdziemy wiele modeli o prawie identycznych parametrach i zupełnie różnych cenach. Luksus obsługi myszki bez przewodu z połączeniem, któremu możemy zaufać podczas rozgrywek, łączy się ze znacznie wyższą ceną.

Gracze nie mogą sobie pozwolić na tanie myszki bezprzewodowe. Słabej jakości połączenie bezprzewodowe może skutkować opóźnionym czasem reakcji. Mimo że takie spóźnione ruchy bywają ledwo zauważalnie, to niosące ze sobą konsekwencje są już dość duże. Twoje osiągnięcia w grze, będą znacznie mniejsze niż rzeczywiste umiejętności. Dlatego właśnie decydując się na bezprzewodowe gryzonie, celować należy w modele, które ograniczają do minimum zakłócenia. Na szczęście jest dość spory wybór.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszy bezprzewodowej do gier?

 • Bardzo dobry sensor
 • Możliwość regulacji czułości DPI
 • Liczba przycisków (optymalnie: 5)
 • Ilość godzin pracy na baterii
 • Waga myszki

Koniecznie zwróć uwagę na wagę myszki. Obecność akumulatorów w modelach bezprzewodowych znacznie ją zwiększa, przez co ostateczna masa może być niewygodna podczas szybkich ruchów np. w grach typu FPS.

Najlepsze sensory w myszkach bezprzewodowych do gier

Serce gryzonia do gier gwarantować musi precyzyjne odwzorowanie ruchu. Do topowych sensorów w myszkach bezprzewodowych należą:

 • Pixart PMW3389 oraz jego odpowiedniki: Razer Focus+, Hero, TrueMove 3+
 • Pixart PMW3361

Rodzaje łączności w myszkach bezprzewodowych

 • Bluetooth — ten rodzaj połączenia jest skuteczny, jednak znacznie szybciej rozładowuje mysz.
 • Fale radiowe — to najpopularniejsze i najprostsze połączenie wykorzystujące odbiornik USB. Minusem jest to, że zajmuje nam on jeden port, których dostępność jest mocno ograniczona np. w laptopie.
Myszka gamingowa bezprzewodowa USB
 • Większość bezprzewodowych myszy wykorzystuje odbiornik USB do łączności. Wiele z nich pozwala dodatkowo na łączność Bluetooth np. Logitech G604 Lightspeed

Sposoby ładowania myszy bezprzewodowych

Myszki gamingowe bezprzewodowe często mają bardzo wygodne możliwości ładowania. W sytuacji, gdy takie akcesoria są dołączone do kompletu, cena też skacze w górę.

Stacja dokująca

Wygodnym sposobem ładowania jest stacja ładująca. Myszki z wyższej półki cenowej z taką stacją dają możliwość ekspresowego podładowania myszy. Przykładowo stacja ładująca do myszki Razer Viper Ultimate Ambidextrous Wireless w 10 minut przygotuje gryzonia do 5-godzinnej pracy.

Myszka gamingowa bezprzewodowa stacja ładująca

Ładowarki indukcyjne

Na ładowarkach indukcyjnych naładować można myszki, telefony czy nawet słuchawki (warunkiem jest obsługiwane przez te urządzenia standardu Qi). Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest ładowarka HyperX ChargePlay Base, która jednocześnie ładować może aż dwa urządzenia.

Myszka gamingowa bezprzewodowa ładowarka

Podkładka ładująca

Podkładki ładujące tworzą pole magnetyczne, które zasila myszkę bez przerwy. Na takiej zasadzie działa zestaw Razer Mamba HyperFlux & Firefly HyperFlux.

Myszka gamingowa bezprzewodowa z podkładką

Jaka myszka gamingowa bezprzewodowa? Ranking

 • Tania mysz bezprzewodowa dla graczy: Logitech G305 Lightspeed
 • Myszka gamingowa bezprzewodowa do 300 zł: Logitech G603 Lightspeed Wireless
 • Mysz bezprzewodowa dla graczy do 400 zł: HyperX Pulsefire Dart
 • Myszka bezprzewodowa gamingowa do 700 zł: Razer Basilisk Ultimate
 • Bezprzewodowa mysz gamingowa z podkładką ładującą: Razer Mamba HyperFlux

Tania mysz bezprzewodowa gamingowa: Logitech G305 Lightspeed

Najtańsza mysz gamingowa bezprzewodowa w tym zestawieniu to Logitech G305 Lightspeed, której cena nieznacznie przekracza 200 złotych. Wykorzystanie technologii LIGHTSPEED sprawia, że bezprzewodowy gryzoń dorównuje pod względem szybkości przewodowym modelom. Mysz prezentuje się zwyczajnie, jedynie kolorystyczne warianty mogą ją wyróżnić. Liczyć możemy na lekkość, która zwiększa szybkość ruchów oraz nie obciąża nadgarstków (waga: 99 gramów), 6 programowalnych przycisków oraz precyzyjny sensor optyczny Hero o maksymalnej rozdzielczości 12000 DPI . Zasilana przez jedną baterię AA mysz przetrwa 250 godzin rozgrywek, a gdy poziom jej naładowania spadnie do 15%, zapali się informacyjna kontrolka.


Bezpieczne dla gracza połączenie bezprzewodowe zapewnia technologia Lightspeed. Mysz zasilana może być dwoma bateriami AA. W zależności od ustawień trybu baterie te zapewniają wydajność aż 500 godzin (tryb HI z odświeżaniem co 1 ms) lub 18 miesięcy (tryb LO z odświeżaniem co 8 ms). Jeśli uznamy, że waga myszki jest dla nas zbyt obciążająca, możemy pracować na jednej baterii.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Ciekawa nowości i lubiąca wyzwania. W wolnych od cyfrowych produkcji chwilach jest wojowniczą księżniczką w koszykarskim świecie lub wskakuje na deskę.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO