Jaka klawiatura gamingowa do 300 zł? Ranking

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaka klawiatura gamingowa do 300 zł? Ranking

Tani gamingowy sprzęt, którego atuty kończą się na podświetleniu RGB to doskonała propozycja na zdjęcia instagramowe. Klawiatury gamingowe, aby zasłużyć sobie na takie miano, muszą posiadać wszelkie udogodnienia wspierające gracza w rozgrywkach. Jaka klawiatura gamingowa do 300 zł będzie najlepsza? Taka, która będzie solidna i dopasowana do Twoich potrzeb (np. rodzaj przełączników). Mamy kilka sprawdzonych propozycji.

Najlepsze klawiatury gamingowe do 300 zł

W budżecie 300 zł jesteśmy w stanie znaleźć całkiem solidne klawiatury gamingowe, zarówno membranowe, jak i mechaniczne. Warto zwrócić uwagę na rodzaj przełączników mechanicznych, funkcje gamingowe np. anti ghosting czy tryb gry. Nie bez znaczenia są również kwestie zwiększające wygodę użytkowania tj. regulowane nachylenie, podpórki pod nadgarstki oraz solidna konstrukcja odporna na zginanie. 300 zł to nadal za mały budżet na budzącą zaufanie klawiaturę bezprzewodową, ale spokojnie znajdziemy godne zaufania gamingowe klawiatury przewodowe.

Oto nasze sprawdzone propozycje:

  • Najtańsza klawiatura mechaniczna: California Access Shark CA-1418
  • Membranowa klawiatura gamingowa do 300 zł: SteelSeries Apex 3
  • Klawiatura mechaniczna do 300 zł: SPC GEAR GK550 Omnis Kailh Brown RGB
  • Klawiatura gamingowa do 300 zł: Cooler Master CK350
  • Cicha mechaniczna klawiatura gamingowa do 300 zł: Logitech G413
Klawiatura gamingowa do 300 zł: Cooler Master CK350

Cooler Master CK350 to klawiatura gamingowa poniżej 300 zł. Przede wszystkim wyróżnia się możliwością sterowania w locie (On-The-Fly), co oznacza, że instalacja oprogramowania nie jest niezbędna. Wizualnie klawiatura prezentuje się schludnie i surowo. Konstrukcja opiera się na trwałym szczotkowanym aluminium. Mamy tutaj 13 trybów podświetlenia RGB. Klawisze opierają się na przełącznikach mechanicznych Outemu o żywotności 50 mln kliknięć. Dostępne są w wersji: Blue, Red, Brown.


Cicha mechaniczna klawiatura gamingowa do 300 zł: Logitech G413

Logitech G413 to klawiatura mechaniczna z autorskimi przełącznikami Logitech Romer-G (sprężynującymi). Jak na mechaniczną konstrukcję pracują one bardzo cicho. Wysoki punkt aktywacji przełączników (na poziomie 1,5 mm) pozwala na znaczne przyspieszenie akcji w grach. Jest to świetna klawiatura do FPS, RPG oraz MMO. Obecny tutaj anti-ghosting zapewnia nam jednoczesne wciśnięcie 26 klawiszy, z których każdy zostanie osobno zarejestrowany. Mamy tutaj również tryb gry, możliwość tworzenia z poziomu oprogramowania spersonalizowanych funkcji oraz makr.

Konstrukcja jest solidna i wytrzymała, a stabilność zapewniają regulowane nóżki z gumowym wykończeniem. Z kolei design jest klasyczny, smukły, bez udziwnień. Wieczorne rozgrywki rozjaśni podświetlenie (białe lub czerwone – w zależności od modelu). Z dodatków producent podrzuca również specjalne gamingowe nakładki do klawiszy oraz umożliwia podłączenie słuchawek czy myszki do klawiatury, dzięki wbudowanemu dodatkowemu portowi USB.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO