Jaka kierownica do PC lub konsoli? Ranking kierownic 2024

| autor: Jakub Krawczyński | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaka kierownica do PC lub konsoli? Ranking kierownic 2024

Marzy ci się porządna kierownica do gier wyścigowych lub rajdowych, a może i symulatorów? Nic dziwnego, bo taki sprzęt sprawia, że wirtualne przejażdżki dają jeszcze więcej frajdy. Pozwalają przenieść się wprost do kokpitów najlepszych fur na świecie. Wybór nie jest jednak banalny, dlatego postanowiliśmy pomóc, odpowiadając na pytanie: jaka kierownica do PC lub konsoli będzie dla ciebie najlepszym wyborem w zależności od platformy, budżetu i wymagań. Znajdziesz tutaj także ranking kierownic PC i konsolowych, który pomoże podjąć Ci najlepszą decyzję.

Najlepsza kierownica do PC lub konsoli – ranking

W tym rankingu znajdziesz:

Inne popularne kierownice do PC:

Jaka kierownica do gier? Poradnik

Gry wyścigowe wszech czasów – stare, nowe lub darmowe – w połączeniu z dobrą kierownicą to idealne połączenie dla fana wyścigówek. Jeśli chodzi o kierownice do gier, to liczyć możemy na ogromny wybór. Chcąc ograniczyć wybór do modeli rzeczywiście wartych uwagi zwróć, uwagę na:

  • Kompatybilność z platformami – od razu upewnij się, czy dany model kierownicy jest zgodny z posiadaną przez Ciebie platformą. Wiele z kierownic jest co prawda kompatybilnych z najnowszymi modelami konsol PlayStation i Xbox jednocześnie, ale niektóre wydane przed generacją PS5 i Xbox Series X, mogą na przykład być zgodne tylko z PC i PlayStation a Xboxem już nie.
  • Sposób mocowania – tanie kierownice do gier najczęściej przytwierdzane są do blatów gumowymi przyssawkami. Nie gwarantują one jednak stabilności na takim poziomie jak mocowanie za pomocą uchwytów.
  • Materiał wykonania – ważne, aby materiał był przyjemny i odporny na uszkodzenia. Wybierając gumowe wykończenie, liczyć możesz na chwytność, a przy skórze naturalnej na najwyższy poziom wygody.
  • Kąt obrotu kierownicy – najlepiej z możliwością regulacji, nie powinien być mniejszy niż 270 stopni.
  • Pedały – w tańszych modelach pedały hamulca i gazu posiadają wspólną oś, co w praktyce nie odo końca odzwierciedla rzeczywistość. Warto zwrócić uwagę na modele, w których każdy z pedałów posiada osobną oś.
  • Skrzynia biegów – specjalne gałki lub manetki.
  • Mechanizm Force Feedback – zapewnia dodatkowe bardzo realistyczne bodźce w postaci drań i wstrząsów. W tańszych modelach odpowiada za to system wibracji.

Popularne kierownice do PS5:


Popularne kierownice do PS4:


Popularne kierownice do Xbox Series X|S:

Komputronik Gaming Google News
Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.3/5 - (15 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO