Jaka jest najtańsza kosa w CS:GO? Oto noże na mniejszy budżet

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaka jest najtańsza kosa w CS:GO? Oto noże na mniejszy budżet

Noże to jedne z najbardziej pożądanych przedmiotów kosmetycznych w grze Counter-Strike: Global Offensive. Rzadkość i fakt, że są trudne do zdobycia, sprawiają, że wartość „kos” bywa wysoka. Cena pojedynczego przedmiotu może sięgnąć nawet kilku tysięcy dolarów, ale trzeba zaznaczyć, że tyle kosztują przedmioty z najwyższej półki. Co z tymi tańszymi? Ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO? 

W poniższym artykule znajdziecie informacje na temat noży z najniższych półek cenowych oraz dowiecie się, jaka jest najtańsza kosa w CS:GO. Warto zaznaczyć, że nawet za takie przedmioty zapłacimy całkiem sporo.

Oto obecnie najtańsze kosy w CS:GO:

  1. Nóż Navaja
  2. Sztylety Cienia
  3. Nóż z hakiem (nóż do patroszenia)
  4. Nóż falcjon
  5. Nóż paracord
  6. Nóż survivalowy
  7. Nóż Bowie

Najtańsza kosa w CS:GO w 2023 roku: Navaja

Obecnie najtańsza kosa w CS:GO to nóż Navaja. Chcąc nabyć tę skórkę, musimy być gotowi na wydatek ok. 110 dolarów (460 złotych), choć i wtedy możemy liczyć na mocno zużyty przedmiot w jakości „po testach bojowych” lub „po ciężkich walkach”. Broń ta charakteryzuje się niedługim ostrzem i występuje w kilku wariantach kolorystycznych. 

Nóż Navaja możemy zdobyć ze skrzynek. Najtańsza kosa w CS:GO jest też dostępna w sklepie Steam. Prezentuje się naprawdę nieźle i wielu graczy niezaznajomionych z jej ceną zapewne nie przyznałoby jej takiego tytułu. Przedmiot ten wyróżnia się nieco bardziej niż kolejne z naszej listy.

Najtańsza kosa w CS:GO na Steam
Najtańsza kosa w CS:GO to nóż Navaja.

Sztylety Cienia

Stosunkowo tanie są również Sztylety Cienia (z ang. Shadow Daggers). Jest to bardzo charakterystyczny przedmiot – posiada dwa ostrza i trzyma się go w obu rękach. Sztylety cienia zostały wydane w kilku wariantach kolorystycznych i można zdobyć je ze skrzynek z przedmiotami lub zakupić w cenie od ok. 120 dolarów (505 zł). Czy to najtańsza kosa w CS:GO od 2021 roku? Cóż, na pewno jedna z nich. 

Najtańsza kosa w CS:GO 2023
Sztylety Cienia to także najtańsza kosa w CS:GO.

Nóż z hakiem (nóż do patroszenia)

W cenie ok. 125 dolarów (525 zł) zakupicie kolejną najtańszą kosę w CS:GO – tzw. nóż do patroszenia. Przedmiot ten cechuje się charakterystycznym hakiem na zakończeniu ostrza i podobnie jak inna tego typu broń dostępny jest w wielu wariantach. Poza opcją zakupu można na niego trafić również w skrzynkach z przedmiotami kosmetycznymi.

Ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO? Nóż z hakiem
Nóż z hakiem

Nóż falcjon

Za ok. 150 dolarów (630 zł) możemy nabyć nóż falcjon, którego wygląd został zainspirowany średniowiecznym mieczem bojowym o tej samej nazwie. Przedmiot ten posiada jednostronne ostrze z charakterystyczną postrzępioną krawędzią, co nadaje mu wrażenie bardzo groźnego. To popularny wybór wśród tych graczy, którzy chcą wydać na nóż nieco ponad 600 złotych i wciąż mówić, że posiadają jeden z najtańszych noży w CS:GO.

Jaka jest najtańsza kosa w CS:GO? Nóż falcjon
Nóż falcjon

Nóż paracord

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w nieco bardziej oryginalną tanią skórkę w CS:GO, powinniśmy zwrócić uwagę na nóż paracord. Jego rękojeść wytworzono z paracordu, czyli wytrzymałej linki, dzięki której chwyt jest pewniejszy. Ile kosztuje ta propozycja na naszej liście z najtańszymi kosami w CS:GO?  Ceny zaczynają się od 160 dolarów (670 złotych). Przedmiot występuje w różnych wariantach kolorowych, a najmniej zapłacimy za szary oraz moro. Za ok. 170 dolarów można nabyć tę kosę w wersji StatTrak, która będzie liczyć dokonane przez nas zabójstwa.

Najtańsza kosa w CS:GO: Nóż paracord
Nóż paracord

Nóż survivalowy

Następna w zestawieniu najtańszych kos w CS:GO jest ta, która od 2022 roku cieszy się dużą popularnością. To nóż survivalowy, który możemy nabyć za ok. 155 dolarów (650 zł). Gracze polubili ten przedmiot ze względu na wygląd, który nawiązuje do prawdziwych klasycznych noży survivalowych. 

Stawka może jednak być znacznie wyższa – w zależności od tego, jaki wariant tej broni nas interesuje. Niby to wciąż wachlarz pt. „najtańsza kosa w CS:GO”, ale najdroższa jej wersja na Steamie w kolorze gradientowym wraz ze StatTrakiem kosztuje ponad 1000 dolarów (prawie 4200 zł).

Najtańsza kosa w CS:GO
Nóż survivalowy to kolejna najtańsza kosa w CS:GO, popularna od 2022 roku.

Nóż Bowie

Jeśli nie podoba nam się nóż survivalowy, a marzymy o czymś w podobnych klimatach – czyli przedmiotach ze świata rzeczywistego, z których korzysta się podczas najcięższych obozów przetrwania – to warto skierować wzrok w stronę noża Bowie. Wydatek w okolicach 150 dolarów (630 zł) zapewni nam kosę, której ostrze zostało wyposażone w dodatkową piłkę na górnym grzbiecie.

Najtańsza kosa w CS:GO - kosy na niższy budżet
Nóż Bowie

Jak więc widzicie, najtańsze kosy w CS:GO na Steamie to wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych. W tej cenie dostaniemy przedmioty z najgorszym stanem zużycia – inne, bardziej zadbane wersje mogą być nawet kilkukrotnie droższe. Niestety noże w strzelance Valve nie należą i nigdy nie będą należeć do tanich przyjemności – cała otoczka ich rzadkości sprawia, że stawki za nie zawsze będą wygórowane. 

To działa jednak również na naszą korzyść. Zamiast martwić się, ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO, warto wziąć pod uwagę to, że jeśli wylosujemy taki przedmiot z jakiejś skrzynki, to możemy go potem sprzedać z dużym zyskiem. W najlepszym razie – gdy mowa o najdroższym nożu dostępnym w grze Valve – zyskamy broń o wartości 2000 dolarów (8400 zł).

Mogą Cię zainteresować:

Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.2/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO