Jaka jest najtańsza kosa w CS2? Oto noże na mniejszy budżet

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jaka jest najtańsza kosa w CS2? Oto noże na mniejszy budżet

Noże to jedne z najbardziej pożądanych przedmiotów kosmetycznych w grze Counter-Strike 2. Rzadkość i fakt, że są trudne do zdobycia, sprawiają, że wartość „kos” bywa wysoka. Cena pojedynczego przedmiotu może sięgnąć nawet kilku tysięcy dolarów, ale trzeba zaznaczyć, że tyle kosztują przedmioty z najwyższej półki. Co z tymi tańszymi? Ile kosztuje najtańsza kosa w CS2? 

W poniższym artykule znajdziecie informacje na temat noży z najniższych półek cenowych oraz dowiecie się, jaka jest najtańsza kosa w CS2. Warto zaznaczyć, że nawet za takie przedmioty zapłacimy całkiem sporo, zwłaszcza że w 2024 roku cena noży znacząco wzrosła. W niektórych przypadkach średnia stawka sprzedawanych jest wyższa nawet o 50 dolarów w stosunku do roku poprzedniego. Na szczęście wciąż można znaleźć bardzo tanie oferty, które nie nadszarpną zbytnio naszego budżetu.

Oto obecnie najtańsze kosy w CS2:

  1. Nóż Navaja
  2. Sztylety Cienia
  3. Nóż z hakiem (nóż do patroszenia)
  4. Nóż falcjon
  5. Nóż paracord
  6. Nóż survivalowy
  7. Nóż Bowie

Najtańsza kosa w CS2 w 2024 roku: Navaja

Obecnie najtańsza kosa w CS2 to nóż Navaja. Chcąc nabyć tę skórkę, musimy być gotowi na wydatek ok. 90 dolarów (360 złotych), choć i wtedy możemy liczyć na mocno zużyty przedmiot w jakości „po testach bojowych” lub „po ciężkich walkach”. Broń ta charakteryzuje się niedługim ostrzem i występuje w kilku wariantach kolorystycznych. Najtańsze wzory to m.in. Leśny DDPAT, Siatka Safari, Tajga, Popiół czy Miejski zamaskowany. Wszystkie te warianty da się znaleźć w cenie poniżej 100 dolarów (400 zł) – oczywiście w nieco gorszej jakości.

Nóż Navaja możemy zdobyć ze skrzynek. Najtańsza kosa w CS2 jest też dostępna w sklepie Steam. Prezentuje się naprawdę nieźle i wielu graczy niezaznajomionych z jej ceną zapewne nie przyznałoby jej takiego tytułu. Przedmiot ten wyróżnia się nieco bardziej niż kolejne z naszej listy.

 Najtańsza kosa w CS2 to nóż Navaja.
Najtańsza kosa w CS2 to nóż Navaja.

Sztylety Cienia

Stosunkowo tanie są również Sztylety Cienia (z ang. Shadow Daggers). Jest to bardzo charakterystyczny przedmiot – posiada dwa ostrza i trzyma się go w obu rękach. Sztylety cienia zostały wydane w kilku wariantach kolorystycznych i można zdobyć je ze skrzynek z przedmiotami lub zakupić w cenie od ok. 120 dolarów (475 zł).

Jeżeli szukamy najniższych cen, w pierwszej kolejności należy spojrzeć na następujące warianty kolorystyczne: Noc, Ultrafiolet, Autotronika, Tajga, Rękodzieło oraz Niebieska stal. W przypadku innych wzorów cena może wzrosnąć nawet o kilkaset dolarów.

Najtańsza kosa w CS2 2024
Sztylety Cienia to także najtańsza kosa w CS2.

Nóż z hakiem (nóż do patroszenia)

W cenie ok. 125 dolarów (500 zł) zakupicie kolejną najtańszą kosę w CS2 – tzw. nóż do patroszenia. Jeżeli jesteście skłonni przymknąć oko na jakość, możecie znaleźć również oferty już od 110 dolarów (440 zł). Przedmiot ten cechuje się charakterystycznym hakiem na zakończeniu ostrza i podobnie jak inna tego typu broń dostępny jest w wielu wariantach, z których najtańszymi są Tajga, Popiół, Ultrafiolet i Noc. Poza opcją zakupu można na niego trafić również w skrzynkach z przedmiotami kosmetycznymi.

Nóż z hakiem to jedna z najtańszych kos w CS2.
Nóż z hakiem w CS2.

Nóż falcjon

Już od 140 dolarów (550 zł) możemy nabyć nóż falcjon, którego wygląd został zainspirowany średniowiecznym mieczem bojowym o tej samej nazwie. Przedmiot ten posiada jednostronne ostrze z charakterystyczną postrzępioną krawędzią, co nadaje mu wrażenie bardzo groźnego. To popularny wybór wśród tych graczy, którzy są gotowi wydać na nóż do około 600 złotych i wciąż mówić, że posiadają jeden z najtańszych noży w CS2.

W zakresie cenowym między 140 a 150 dolarów znajdziemy warianty kolorystyczne Popiół, Tajga oraz Leśny DDPAT. Niestety jedynie w jakości „mocne zużycie” lub „po ciężkich walkach”. Za lepszą trzeba zapłacić nawet 200 dolarów (790 zł), a niektóre wzory kosztują nawet więcej niż pół tysiąca dolarów (prawie 2000 zł).

Tania kosa w C2 to także nóż falcjon.
Nóż falcjon

Nóż paracord

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w nieco bardziej oryginalną tanią skórkę w CS2, powinniśmy zwrócić uwagę na nóż paracord. Jego rękojeść wytworzono z paracordu, czyli wytrzymałej linki, dzięki której chwyt jest pewniejszy. Ile kosztuje ta propozycja na naszej liście z najtańszymi kosami w CS2? Czasem uda się znaleźć ofertę lekko powyżej 120 dolarów (475 zł) za warianty kolorystyczne Popiół i Tajga. Jeżeli dołożymy dodatkowe 20 dolarów, wachlarz ofert rozszerza się również na Siatkę safari, Miejski zamaskowany oraz Nocne pręgi. Za ok. 170 dolarów można nabyć tę kosę w wersji StatTrak, która będzie liczyć dokonane przez nas zabójstwa.

Najtańsza kosa w CS2 to między innymi nóż paracord.
Nóż paracord

Nóż survivalowy

Następna w zestawieniu najtańszych kos w CS2 jest ta, która od 2022 roku cieszy się dużą popularnością. To nóż survivalowy, który możemy nabyć za ok. 150 dolarów (590 zł). Gracze polubili ten przedmiot ze względu na wygląd, który nawiązuje do prawdziwych klasycznych noży survivalowych. Poniżej 200 dolarów (790 zł) znajdziemy, oprócz powtarzających się co chwilę Tajgi, Siatki safari i Popiołu, także Niebieską stal.

Stawka może jednak być znacznie wyższa – w zależności od tego, jaki wariant tej broni nas interesuje. Niby to wciąż wachlarz pt. „najtańsza kosa w CS 2”, ale najdroższa jej wersja na Steamie w kolorze Szkarłatna sieć wraz ze StatTrakiem kosztuje ponad 850 dolarów (prawie 3350 zł). 

Najtańsza kosa w CS2
Nóż survivalowy to kolejna najtańsza kosa w CS2, popularna od ponad dwóch lat.

Nóż Bowie

Jeśli nie podoba nam się nóż survivalowy, a marzymy o czymś w podobnych klimatach – czyli przedmiotach ze świata rzeczywistego, z których korzysta się podczas najcięższych obozów przetrwania – to warto skierować wzrok w stronę noża Bowie. Wydatek w okolicach 150 dolarów (590 zł) zapewni nam kosę, której ostrze zostało wyposażone w dodatkową piłkę na górnym grzbiecie. Niestety, za lepszą jakość często trzeba zapłacić więcej niż 200 dolarów, nawet w przypadku najtańszych wariantów kolorystycznych.

Najtańsza kosa w CS2 - kosy na niższy budżet
Nóż Bowie

Jak więc widzicie, najtańsze kosy w CS2 na Steamie to wydatek rzędu co najmniej kilkuset złotych. W tej cenie dostaniemy przedmioty z najgorszym stanem zużycia – inne, bardziej zadbane wersje mogą być nawet kilkukrotnie droższe. Niestety noże w strzelance Valve nie należą i nigdy nie będą należeć do tanich przyjemności – cała otoczka ich rzadkości sprawia, że stawki za nie zawsze będą wygórowane. 

To działa jednak również na naszą korzyść. Zamiast martwić się, ile kosztuje najtańsza kosa w CS2, warto wziąć pod uwagę to, że jeśli wylosujemy taki przedmiot z jakiejś skrzynki, to możemy go potem sprzedać z dużym zyskiem. W najlepszym razie – gdy mowa o najdroższym nożu dostępnym w grze Valve – zyskamy broń o wartości 2000 dolarów (8400 zł).

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 - (10 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO