Jak zrobić książkę w Minecraft?

| autor: Żaneta Żydek | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić książkę w Minecraft?

Książka w Minecrafcie nie służy wyłącznie do dekoracji. Przy jej pomocy można wytworzyć funkcjonalne przedmioty lub zostać nawet wszechpotężnym czarownikiem. Jest to jedna z ważniejszych funkcji craftingu w MC. Ale zacznijmy od początku, bo ten poradnik powstał po to, aby szybko wyjaśnić, jak zrobić książkę w Minecraft.

Spis treści:

Jak zrobić książkę w Minecraft?

Przedmioty, których potrzebujesz do wytworzenia książki w Minecrafcie, to:

  • jedna sztuka skóry,
  • trzy kartki papieru.

Wszystkie przedmioty łączy się na stole rzemieślniczym. Należy jedynie ułożyć je obok siebie i voilà – książka w MC gotowa.

Jak zrobić książkę w Minecraft?
Wytwarzanie książki w Minecraft.

Skąd wziąć surowce na książkę?

Wiecie już, jak zrobić książkę w Minecraft, teraz czas na wskazówki skąd wziąć surowce. Skórę otrzymujesz dzięki zabiciu krowy lub konia. Ze znalezieniem krów nie powinno być większego problemu, ponieważ zazwyczaj pasą się w pobliżu wiosek, dżungli lub na równinach. W dodatku nie pojawiają się samotnie – mogą wędrować w grupach liczących od 4 do 15 sztuk. Konia można spotkać na sawannie oraz równinie, często także w stadzie.

Papier pozyskuje się z trzciny cukrowej, która wyrasta bezpośrednio przy wodzie, bardzo często na piasku. Dziko może wyrosnąć do wysokości 4 bloków, a hodowana do 3. Najczęściej natrafić na nią można w biomie pustyni. Należy zebrać 3 sztuki trzciny, aby pozyskać 3 kartki papieru.

Zastosowanie książek w Minecrafcie

Książka w Minecraft jest surowcem, z którego można wytworzyć przedmioty zarówno użytkowe, jak i dekoracyjne.

Stół do zaklinania

Jednym z przedmiotów, który jest niezbędny do ulepszeń i nakładania wszelkiego rodzaju efektów, jest stół do zaklinania. Do jego wytworzenia potrzebne są: 4 sztuki obsydianu, 2 diamenty oraz książka. Pozwala on na wzbogacenie przedmiotów, takich jak narzędzia czy broń, o dodatkowe efekty za pomocą zaklęć (każde zaklęcie kosztuje pewną liczbę punktów doświadczenia). 

Biblioteczka

Do zdobycia i ulepszenia zaklęć potrzebna jest biblioteczka. Aby ją wytworzyć, wykorzystuje się 3 książki w połączeniu z 6 deskami. Jeżeli chcesz uzyskać najwyższą wartość zaklęć, potrzebujesz 15 biblioteczek, którymi trzeba otoczyć stół do zaklinania. Aby ułatwić sobie sprawę z pozyskiwaniem książek, można wyhodować krowy i trzcinę cukrową. Może to również przyspieszyć zdobywanie doświadczenia potrzebnego do zaklinania.

Biblioteka w Minecraft
Biblioteka w Minecraft.

Do czego jeszcze przyda się książka?

Książki mogą również posłużyć do handlu – sprzedając 4 sztuki bibliotekarzowi, otrzymuje się szmaragd, który jest walutą w świecie Minecrafta.

Można także użyć książki do opisania swoich przygód w grze – wystarczy zdobyć pióro i torbiel z atramentem, aby wytworzyć książkę z piórem. Po otworzeniu jej prawym kliknięciem, ukaże się strona, na której można pisać. Na pojedynczej stronie zmieści się 255 znaków, a w całej książce ok. 12 800, czyli 7 stron A4 tekstu. 

Jeżeli masz szczęście i lubisz eksplorować, papier i książki znajdziesz w skrzyniach w kopalniach, twierdzach czy zatopionych statkach. To z pewnością może ułatwić pracę.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fanka japońskiej literatury i kinematografii oraz gier wideo, głównie RPG i MMO. Odnajduje się w świecie kulinarnym i wyznacza sobie nowe ścieżki smaku. Zawodowo zajmuje się korektą, ale próbuje swoich sił jako autorka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO