Jak zrobić drag click? Polecamy myszki do drag click

| autor: Jakub Bielecki | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zrobić drag click? Polecamy myszki do drag click

W wielu grach komputerowych istotnym elementem jest dość szybkie klikanie odpowiednich miejsc na ekranie. Obrazuje to parametr CPS (Click Per Second). Niektórzy gracze po prostu starają się jak najszybciej klikać myszką, można jednak wykorzystać jedną ze specjalnych technik. Jest nią drag click. Co to jest? To sposób klikania myszką, który pozwoli znacznie zwiększyć CPS. Aby wykorzystać technikę drag click, niezbędne jest posiadanie odpowiedniej myszki oraz trening. Jaka myszka do drag click będzie najlepsza?

Spis treści:

Drag click – co to jest?

Według wielu graczy drag click jest najlepszym sposobem na poprawienie parametru CPS. Technika drag click polega na przesuwaniu palcem po przycisku myszki, co po pewnym treningu pomoże na bardzo szybkie klikanie.

Jak zrobić drag click?

Szybsze klikanie myszką, czyli większy CPS, w wielu grach może przynieść świetne efekty. Zastanawiasz się zapewne, jak zrobić drag click?

  • Na początku warto rozluźnić nieco swoją dłoń.
  • Wybieramy palec, którym będziemy klikać i układamy go na skraju przycisku myszy – bliżej jej środka.
  • Szybkie klikanie następuje, gdy z odpowiednią siłą przesuniesz palec po powierzchni przycisku myszy, aż do jej przedniej części.

Co ciekawe, gracze wskazują na pewne usprawnienie, mogące znacznie pomóc stosować technikę drag click. Chodzi o zwiększenie tarcia pomiędzy palcem, a myszką. W tym celu wystarczy nakleić na przycisk kawałek taśmy izolacyjnej. Zastosowanie taśmy do drag click pogorszy nieco aspekt wizualny myszki gamingowej, może jednak poprawić Twój CPS.

Drag click – test

Warto sprawdzić, czy technika szybkiego klikania jest skuteczna. W tym celu wystarczy wejść na jedną ze stron drag click test. We wskazanym polu wystarczy klikać lewym przyciskiem myszy, a strona pokaże aktualne CPS. W ten sposób znajdziemy najlepszą myszkę do drag click.

Drag Click Test znajdziesz na stronach:

W jakich grach korzysta się z drag click?

W wielu tytułach gier komputerowych zastosowanie techniki drag click na niewiele się zda. Czasem po prostu gra nie pozwala na szybsze wykonywanie pewnych akcji. Inaczej jest natomiast np. w Minecrafcie. Tam klikanie techniką drag click może pomóc, zwłaszcza w pojedynkach PvP.

Jaka myszka do drag click? Ranking

Aby drag click okazał się skuteczny, nie wystarczy odpowiednia ilość treningu. Potrzebna nam będzie także myszka do drag click. Jaka myszka gamingowa będzie dobrym wyborem? Mysz do drag click musi posiadać odpowiednio duży przycisk, pozwalający na przesuwanie po nim palcem. Warto także wybierać precyzyjny model, który pozwoli na szybkie klikanie. Zwykła myszka biurowa nie sprawdzi się zbyt dobrze w tym zastosowaniu.

W tym rankingu znajdziesz polecane myszki do drag click:

  • Legendarna, tania myszka do drag click A4Tech Bloody Blazing A900
  • Najlepsza myszka do drag click Roccat Kone AIMO
  • Gamingowa myszka do drag click Logitech G502 Hero


Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO