Jak zmniejszyć ping w CS:GO? Komendy i inne szybkie metody

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zmniejszyć ping w CS:GO? Komendy i inne szybkie metody

Grając w gry sieciowe, należy zadbać o dobre połączenie z Internetem – wiedzą to wszyscy świadomi gracze. Counter-Strike: Global Offensive nie jest od tej zasady żadnym wyjątkiem. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak zmniejszyć ping w CS:GO (np. poprzez komendy), co często interesuje graczy, a może wiązać się m.in. z koniecznością posiadania szybkiego dostępu do sieci.

Spis treści:

Czym jest ping i na co wpływa w CS:GO?

Ping (inaczej opóźnienie) to wyznacznik tego, jak szybko nasz komputer otrzymuje informacje, np. z gry. Wyraża się go w milisekundach, które oznaczają opóźnienie między nami a faktycznym momentem danego wydarzenia/działania w sieci. Im mniejszy ping, tym prędzej przychodzą dane.

W przypadku CS:GO ping jest niezwykle istotny, bowiem jego niska wartość pozwala widzieć to, co dzieje się w grze, niemal w czasie rzeczywistym.

Tym samym jesteśmy w stanie w ułamku sekundy zareagować np. na pojawienie się przeciwnika i oddać w jego kierunku strzał. Wysoki ping nie pozwoliłby na odpowiednio szybką reakcję, co najpewniej przyniosłoby nam frustrującą śmierć i idącą za tym porażkę. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto wiedzieć, jak zmniejszyć ping w CS:GO.

Zobacz, jak zmniejszyć ping w CS:GO, bo może to być klucz do sukcesu.
Niski ping to klucz do sukcesu w CS:GO.

Jak zmniejszyć ping w CS:GO? 4 szybkie kroki

Szukając odpowiedzi na to, jak szybko zmniejszyć ping w CS:GO, natkniesz się na kilka możliwych rozwiązań. Oprócz oczywistych, takich jak całkowita zmiana Internetu (tutaj możesz przetestować aktualną prędkość swojego łącza: Speed Test Internetu), powinieneś znać pozostałe, które być może pomogą Ci w pozbyciu się problemu. Poniższa lista przedstawia kroki, które należy podjąć, gdy szukasz sposobu który podpowie Ci, jak zmniejszyć ping w CS:GO.

1. Zamknięcie aplikacji wykorzystujących połączenie sieciowe.

Pierwszy krok, który należy wykonać, gdy Twój ping w CS:GO jest wysoki, to zamknięcie innych aplikacji, ponieważ mogą one mocno obciążać połączenie sieciowe. Mowa np. o platformach pobierających gry oraz serwisach do oglądania filmów lub słuchania muzyki. Ich wyłączenie może istotnie wpłynąć na jakość naszego połączenia i pozwolić na uzyskanie odpowiedniego efektu, czyli zmniejszyć ping w CS:GO.

2. Ustawienie priorytetu na routerze.

Korzystając z dużej sieci, do której podpiętych jest wiele innych urządzeń, warto zwrócić uwagę na priorytety na naszym sieciowym routerze. Aby w pełni wykorzystać dostępne połączenie internetowe, swoje urządzenie powinieneś ustawić z wysokim priorytetem, a pozostałe ze średnim lub nawet niskim. Dokładną instrukcję, jak tego dokonać, znajdziesz w specyfikacji swojego routera.3. Zmiana na sieć przewodową.

W czasach powszechnego dostępu do Wi-Fi, czyli sieci bezprzewodowej, często zapomina się o starym i sprawdzonym połączeniu przez kabel. Gdy masz problemy z wysokim pingiem w CS:GO, warto zaopatrzyć się w kabel do Internetu i w ten sposób połączyć się z siecią – prędkość oraz jakość połączenia na pewno na tym zyskają.

4. Aktualizacja sterowników.

Skuteczną odpowiedzią na pytanie, jak zmniejszyć ping w CS:GO, może okazać się także aktualizacja sterowników, zwłaszcza sieciowych adapterów, z których właśnie korzystasz. Wbrew pozorom krok ten bywa pomocny, bowiem przestarzałe sterowniki potrafią bardzo negatywnie wpływać na połączenie z Internetem (to tym bardziej przydatne, gdy szukasz rozwiązania, jak zmniejszyć ping w CS:GO w komputerze z systemem Windows 7 – wtedy sterowniki mogą od dawna wymagać aktualizacji).

Jak zmniejszyć ping w CS:GO za pomocą komendy
Warto też wiedzieć, jak zmniejszyć ping w CS:GO za pomocą komendy.

Jak zmniejszyć ping w CS:GO – komendy

Walkę z wysokim pingiem w CS:GO można prowadzić również za pomocą komend wpisywanych w konsoli. Poniżej prezentujemy listę poleceń, które mogą być przydatne w zmniejszeniu opóźnienia w grze i wyeliminowaniu lagów.

W szukaniu rozwiązania, jak skutecznie zmniejszyć ping w CS:GO, pomocne są następujące komendy:

  • net_graph 1 – wyświetla interfejs ze szczegółami dotyczącymi m.in. naszego połączenia;
  • cl_cmdrate 128 – zwiększa nasz tickrate (częstotliwość przesyłania pakietów internetowych) do 128;
  • cl_updaterate 128 – zwiększa nasz updaterate do 128;
  • cl_predictweapons 1 – odpowiada za przewidywanie strzałów i efektów związanych z bronią gracza przy lagach; zastanawiając się, jak zmniejszyć ping w CS:GO jako snajper (z ang. „sniper”), powinieneś zwrócić uwagę na tę komendę;
  • cl_predict 1 – odpowiada za przewidywanie ruchów gracza przy lagach;
  • cl_lagcompensation 1 – podobnie jak dwie poprzednie komendy pozwala na przewidywanie działań gracza podczas lagów.

Zobacz inne popularne komendy w CS:GO:


Jeśli rozwiązania opisane w tym poradniku w żaden sposób nie pomogły Ci w walce ze słabym połączeniem sieciowym, to niestety odpowiedzią na pytanie, jak zmniejszyć ping w CS:GO, faktycznie może być po prostu zmiana Internetu. Bywa tak, że czasem nie mamy na to żadnego wpływu i jedynym rozwiązaniem jest wybór innego dostawcy lub zwiększenie maksymalnej prędkości łącza. Wato też zapoznać się z możliwościami, jakie dają routery do gier.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO