Nick w Valorant – jak go zmienić? Instrukcja i porady

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nick w Valorant – jak go zmienić? Instrukcja i porady

Zmiana nicka w grach online nie zawsze jest łatwą sprawą. Niejednokrotnie jest to niemożliwe albo obarczone pewnymi ograniczeniami, a czasami taka opcja staje się dostępna dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Jak to wygląda w przypadku Valorant, czyli jednej z najpopularniejszych sieciowych strzelanek FPP? Zacznijmy od tego, że wspomniana produkcja pozwala nam na modyfikację pseudonimu. W dalszej części artykułu przedstawiamy krok po kroku, jak zmienić nazwę w Valorant. Podkreślamy także, o czym pamiętać, gdy wybierasz nową nazwę w Valorant.

Jak zmienić nick w Valorant? Poradnik

Zmiana nicka w Valorant nie jest specjalnie trudna. Oto instrukcja krok po kroku, jak zmienić nick w Valorant:

  • Najpierw należy wejść w ogólne ustawienia konta Riot Games. Mowa tu o koncie, za pośrednictwem którego możemy grać we wszystkie gry tego studia – nie tylko Valorant, ale też League of Legends, Teamfight Tactics czy Legends of Runeterra.
  • Po zalogowaniu się należy przejść do zakładki Riot ID i wpisać nową nazwę.
Nick w Valorant - okienko z miejscem na wpisanie nowego pseudonimu.
Nick w Valorant – okienko z miejscem na wpisanie nowego pseudonimu.

Oprócz nicka możemy również podać swój tag. To przydatna opcja, jeśli chcemy pokazać innym osobom w grze przynależność do klanu.

Valorant zmiana nicku – porady

Skoro już wiecie, jak zmienić nick w Valorant, to musicie pamiętać jeszcze o pewnych ważnych kwestiach.

  • Pseudonim, jakim chcecie się posługiwać, powinien być prosty do wymówienia. Jest to szczególnie istotne podczas gry zespołowej, nastawionej na komunikację głosową.
  • Wybrany nick nie może naruszać standardów społeczności. Wsparcie techniczne Riot Games twierdzi, że niemile widziane są nicki sugerujące lub zawierające mowę nienawiści, wulgaryzmy czy obelgi. Należy też unikać nazw o kontekście historycznym, etycznym lub politycznym.

Obsługa Riot Games może sama oflagować nick w Valorant i zasugerować konieczność wprowadzenia zmian. Istnieje też ryzyko, że jakiś inny gracz zgłosi nasz pseudonim do moderacji. Wielokrotne naruszenie przedstawionych zasad wiąże się z poważniejszymi konsekwencjami, takimi jak blokada konta.

Valorant zmiana nicku - porady

Jak często możesz zmienić nick w Valorant?

W odróżnieniu od niektórych produkcji na rynku zmiana nicka w Valorant jest w pełni darmowa. Istnieje jednak pewne ograniczenie. Radzimy porządnie zastanowić się nad zmianą nazwy, aby potem – przez cały miesiąc – nie żałować dokonanego wyboru.

Nową nazwę w Valorant można wprowadzać tylko raz na 30 dni.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
3.7/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO