Jak zmienić nazwę konta Steam? Jest na to tylko jeden sposób

| autor: Aleksandra Nowak | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zmienić nazwę konta Steam? Jest na to tylko jeden sposób

Na Steamie każdy wybiera swoją nazwę konta, aby odróżniać się od innych graczy. Zdarza się jednak, że ta z czasem przestaje się nam podobać. Wtedy z kolei można zacząć się zastanawiać, jak zmienić nazwę konta Steam. Na szczęście nick, po którym jesteśmy rozpoznawani, da się w bardzo prosty sposób poprawić, o czym dowiecie się z niniejszego artykułu.

Czy da się zmienić nazwę konta Steam?

Nasze konto posiada dwie nazwy nazwę konta oraz nazwę gracza.

  • Nazwa konta Steam: określamy ją przy zakładaniu konta i od tego czasu jest ona połączona z naszym Steam ID. To powoduje, że nazwy konta nie da się zmienić. Nie mogą tego zrobić nawet pracownicy pomocy technicznej. Na szczęście nie jest ona widoczna dla innych użytkowników, a właściciel konta wykorzystuje ją tylko do logowania.
  • Nazwa gracza Steam: to ona wyświetla się na platformie Valve, czyli jest widoczna dla reszty społeczności. I ona może być poddawana modyfikacji. Poniżej wyjaśniamy, jak zmienić swoją nazwę na Steam.

Jak zmienić nazwę gracza na Steamie? Instrukcja

Wyświetlaną nazwę na Steam można zmienić bardzo szybko, w zaledwie kilku ruchach myszką (z małą pomocą klawiatury). Oto jak zmienić nazwę gracza na Steamie – krok po kroku.

  • Zaloguj się na swoje konto Steam.
  • Kliknij ikonę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu.
  • Znajdź opcję „Wyświetl mój profil”.
  • Kliknij przycisk „Edytuj profil”.
  • Wpisz nową nazwę w polu „Nazwa profilu”.
  • Kliknij przycisk „Zapisz” na dole strony.

Na Steam możemy zalogować się zarówno przez aplikację, jak i przeglądarkę. Kiedy już to zrobimy, w prawym górnym rogu ujrzymy ikonę swojego konta. Po jej kliknięciu wyświetli się cały nasz profil.

Jak zmienić nazwę konta Steam? Jeśli mowa o nazwie gracza, najpierw należy kliknąć opcję „Wyświetl mój profil”.
Jak zmienić nazwę konta Steam? Jeśli mowa o nazwie gracza, najpierw należy kliknąć opcję „Wyświetl mój profil”.

Po prawej stronie profilu znajduje się przycisk „Edytuj profil”, dzięki któremu przechodzimy do ustawień konta.

Widok profilu na platformie Steam.
Widok profilu na platformie Steam.

Nazwę gracza można zmienić poprzez wpisanie nowego pseudonimu w pierwszym polu w ustawieniach ogólnych. Trzeba jednak pamiętać, że na Steamie nie powinno się używać nazw naruszających zasady tej platformy. Jak informuje krótka notatka w górze ustawień, nasz nick musi być odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. 

Dodatkowo w dołączonym linku można przeczytać zapis, który zabrania używania nazw mogących urazić innych członków społeczności. Należy unikać treści niepokojących oraz seksualnych, a także takich, które propagują przemoc lub prześladowanie. Nowa nazwa powinna mieścić się w 32 znakach.

Widok ustawień konta Steam.
Widok ustawień konta Steam.

Aby zmiany zostały wprowadzone, trzeba pamiętać o zapisaniu nowych ustawień.

Nie można zapomnieć o zapisaniu ustawień!
Nie można zapomnieć o zapisaniu ustawień!

Ostatnia rzecz – ważna dla zainteresowanych tym, jak zmienić nazwę konta Steam. Nasz pseudonim może zostać zmieniony w każdym momencie i dozwolone jest robienie tego wiele razy. Nie potrzeba również do tego dodatkowego potwierdzania czy uwierzytelniania.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Miłośniczka gier, do których pasję realizuje m.in. w pisaniu. Szczególnie upodobała sobie gatunek RPG, a do tego chętnie szuka e-sportowych emocji. Od czasu do czasu próbuje swoich sił w komentowaniu turniejów w League of Legends.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO