Jak zmienić język w CS:GO na polski, angielski lub inny?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zmienić język w CS:GO na polski, angielski lub inny?

Może się zdarzyć tak, że będziecie musieli wykombinować, jak zmienić język w CS:GO. Taka potrzeba ma szansę wydarzyć się np. podczas przesiadki na nowy komputer, na którym domyślnie ustawiony jest inny język, albo gdy zechcecie zagrać w CS-a, przebywając w innym kraju.

Istnieją trzy sposoby rozwiązujące problem osób, które głowią się nad tym, jak zmienić język w CS:GO na polski czy inny język. Nie jest to w końcu takie oczywiste, bo możliwości wyboru lokalizacji w produkcji Valve były różne na przestrzeni lat.

Spis treści:

Zmiana języka w CS:GO w opcjach uruchamiania Steama

Za moment dowiecie się, jak zmienić język w CS:GO za pomocą Steama. Wewnątrz Counter-Strike’a nie da się tego dokonać, w związku z czym trzeba CS-a wyłączyć i wejść do aplikacji Steam.

Pierwszy sposób polega na edytowaniu opcji uruchamiania CSGO. Aby to zrobić, należy wejść do naszej biblioteki gier, na liście odnaleźć Counter-Strike’a: Global Offensive, po czym kliknąć tę nazwę prawym przyciskiem myszy i wybrać z listy „Właściwości”. Po przejściu do zakładki „Ogólne” w sekcji „Opcje uruchamiania” wpisujemy komendę pozwalającą zmienić język w CSGO.

Nie wiecie, jak w CS:GO zmienić język? To proste – skorzystajcie z platformy Steam.
Nie wiecie, jak w CS:GO zmienić język? To proste – skorzystajcie z platformy Steam.

Jak zmienić język na angielski w CS:GO – komenda:

  • -language english

Jak zmienić język w CS:GO na polski – komenda:

  • -language polish

Dla innych języków będą to ich angielskie odpowiedniki, na przykład:

  • -language ukrainian
  • -language russian
  • -language portuguese
  • -language japanese
  • -language turkish
  • -language chinese

Zmiany zostaną automatycznie zapisane. Należy jednak uważać, bo jeśli wprowadziliście już jakieś inne komendy w opcjach uruchamiania, musicie pamiętać, aby ich nie popsuć przy wpisywaniu nowej komendy.

Zmiana języka w CS:GO w ustawieniach klienta

Druga możliwość to przestawienie języka CSGO w ustawieniach klienta bez wpisywania komend. To świetny wybór dla graczy, którzy zdążyli wprowadzić już jakieś zmiany na swoim koncie i wolą nie grzebać w ustawieniach uruchamiania.

W tej sytuacji należy ponownie otworzyć swoją bibliotekę gier na Steamie, odnaleźć Counter-Strike’a: Global Offensive, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać z listy „Właściwości”. Później wystarczy już tylko wejść w zakładkę „Ogólne” i tam – w sekcji „Język” – przełączyć się na interesującą nas opcję. To dobra metoda na to, jak zmienić język polski na angielski w CS:GO – lub na odwrót.

Jak zmienić język w CS:GO? Komenda nie zawsze jest potrzebna.
Jak zmienić język w CS:GO? Komenda nie zawsze jest potrzebna.

Zmiana języka całego klienta Steam

Istnieje jeszcze jeden sposób na zmianę języka w CS:GO – jest nim zmiana języka całego Steama. Aby to zrobić, we wspomnianej aplikacji klikamy opcję „Steam” w lewym górnym rogu, po czym wybieramy „Ustawienia”. Tam przechodzimy do zakładki „Interfejs”, gdzie na dostępnej liście możemy wskazać interesujący nas język, np. polski lub angielski. Patent ten powinien zadziałać, jeśli w ustawieniach CSGO nie wprowadzaliśmy żadnych zmian lokalizacji.

Zastanawiacie się, jak zmienić język polski na angielski w CS:GO? Tak samo jak angielski na polski.
Zastanawiacie się, jak zmienić język polski na angielski w CS:GO? Tak samo jak angielski na polski.

Uwaga! Ta metoda sprawi, że zmieni się język klienta Steam, a co za tym idzie – również wszystkich gier w bibliotece. W razie problemów można zawsze wrócić do poprzednich ustawień, wykonując te same kroki. To już wszystko – teraz macie dokładną instrukcję, jak zmienić język w CS:GO, i to na trzy różne sposoby.

Zobacz także:

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO