Jak zarobić dużo pieniędzy w GTA 5? TOP 5 propozycji na szybkie miliony

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 6 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Jak zarobić dużo pieniędzy w GTA 5? TOP 5 propozycji na szybkie miliony

Grand Theft Auto V to prawdziwy fenomen. Gra Rockstara już sprzedała się w rekordowym nakładzie, a nowych nabywców wciąż przybywa. Duża w tym zasługa świetnego trybu GTA Online, który od lat jest starannie rozwijany przez amerykańskie studio. Żeby jednak korzystać z zawartości dostępnej w grze, trzeba posiadać duży zapas gotówki. Pieniądze można zdobyć poprzez zakup specjalnych wirtualnych kart, ale nie każdy chce się uciekać do takich rozwiązań. Jeśli szukacie alternatyw i właśnie wpisaliście hasło składające się ze słów „GTA 5 jak zarobić”, to znaleźliście odpowiedni wynik. W niniejszym poradniku przedstawiamy 5 najlepszych sposobów na to, jak zarobić w GTA 5. Metody obejmują zarówno moduł wieloosobowy, jak i kampanię dla pojedynczego gracza.

Spis treści:

Jak szybko zarobić w GTA Online?

Moduł wieloosobowy w grze Rockstara gwarantuje świetną zabawę, ale osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tym wielkim światem mogą czuć się nieco zagubione i przytłoczone. Nie pomaga fakt, że na początku nie do końca wiadomo, które z dostępnych aktywności należą do najlepszych sposobów na uzyskanie gotówki. Tym bardziej warto wiedzieć, jak szybko zarobić w GTA Online. 

Wyścigi i inne tryby z tymczasowym mnożnikiem 2x GTA$ i RP

Na początku przygody najprostszym sposobem na to, aby szybko zarobić w GTA Online, jest wzięcie udziału w rozgrywkach, za które w danej chwili Rockstar przyznaje podwójną kasę (GTA$), jak również podwójne punkty doświadczenia (RP). Nawet jeśli nie uda się Wam za każdym razem wygrać, zarobek będzie wystarczający, aby wkrótce rozpocząć swój pierwszy biznes.

Wyścigi i inne tryby z tymczasowym mnożnikiem
Dołączanie do trybów z mnożnikiem 2x GTA$ i RP to dobry sposób na to, aby szybko zarobić w GTA Online, jeśli jest się początkującym graczem

Który tryb w danym momencie oferuje podwójne zarobki? Dostęp do tej informacji jest bardzo prosty. Wystarczy, że sprawdzicie dolną część ekranu podczas ładowania gry. Tam będziecie mogli nacisnąć odpowiedni przycisk (w domyślnym ustawieniu R1 na PlayStation, RB na Xboxie oraz Q na PC),  co od razu przekieruje Was do odpowiedniego trybu, rozpoczynając wyszukiwanie graczy.

Jeśli powyższa metoda Wam się nie powiedzie, rozgrywek szukajcie w menu pauzy i pod zakładką „Online”, a następnie przejdźcie do „Akcji” i „Szybkiego dołączenia”. Po tym należy znaleźć odpowiedni tryb i rozpocząć zabawę. Listę akcji odszukacie również w telefonie, pod ikonką „Szybkie dołączenie”.

Misje klubu motocyklowego

Kiedy już zdobędziecie pierwszą kasę, możecie zabrać się za prowadzenie własnych biznesów. To jeszcze lepszy sposób, aby zarabiać pieniądze w GTA 5. Założenie działalności wiąże się z niskim kosztem i wcale nie oznacza pozyskiwania wielkich kwot, ale na początku nie ma co wybrzydzać. Tym bardziej, jeśli gracie z ekipą znajomych, ponieważ wykonywanie misji motocyklowych jest wtedy znacznie przyjemniejsze.

Misje klubu motocyklowego
Oto jedna z siedzib do wynajęcia

Zanim skorzystacie z biznesowej metody na to, jak szybko zarobić w GTA Online, potrzebujecie siedziby. Obiekty są dostępne na stronie Maze Bank Foreclosures w cenie od około 400 tys. GTA$. Po nabyciu siedziby będziecie mogli założyć swój klub motocyklowy i zacząć prowadzić nielegalną działalność. Misje z tym związane polegają na zaopatrywaniu biznesu, a następnie sprzedaży produktów.

Transport samochodów i specjalnych ładunków

Gdy już zarobicie pierwsze miliony w GTA Online, będziecie mogli rozejrzeć się za wynajęciem biurowca. Najmniejszy koszt takiej inwestycji przekracza 2 mln GTA$. Obiekty są dostępne na stronie Dynasty 8 Executive. W efekcie uzyskacie możliwość zarejestrowania się jako prezes (w menu interakcji i zakładce „SecuroServ”), a następnie przyjmowania misji polegających na kradzieży i sprzedaży cennych samochodów. Znajdziecie je na komputerze w biurze.

Transport samochodów
Kiedy już zarejestrujecie się jako prezes, będziecie mogli skorzystać z komputera w swoim biurze i zarabiać na sprzedaży aut

Ważne jest, abyście dostarczali auta w jak najlepszym stanie – wtedy opisany sposób na to, jak szybko zarobić w GTA Online, będzie skuteczniejszy. Miejcie tylko na uwadze, że inni będą starali się Wam przeszkodzić, dlatego warto udać się na mniej uczęszczany serwer.

Zadania VIP-a

Założenie organizacji i zarejestrowanie się jako prezes otwiera przed Wami wiele nowych możliwości, aby zarobić pieniądze w module wieloosobowym GTA 5. Jedną z nich jest opcja podjęcia się zadań VIP-a. Znajdziecie je w menu interakcji, w zakładce „Prezes SecuroServ” (po tym jak już zarejestrujecie się jako prezes). Tam odszukajcie zakładkę „Zadania VIP-a”, które stanowią dobry sposób na łatwą i szybką gotówkę oraz przyjemną zabawę w kooperacji.

Jak zarabiać w GTA Online? Zadania VIP-a
Jak zarabiać w GTA Online? Np. poprzez zadania VIP-a

Napady to najlepszy sposób, aby szybko zarobić w GTA Online

Na pytanie o to, jak szybko zarobić w GTA Online, należy odpowiedzieć: poprzez robienie napadów. Wiele z nich wymaga dodatkowych zakupów – poza samym biurowcem musicie zaopatrzyć się w innego typu obiekty, których koszt sięga co najmniej 2 mln GTA$.

Ponadto zorganizowanie napadu chwilę zajmuje, a do tego trzeba na to wyłożyć dość pokaźną sumkę pieniędzy. Zwróci się ona jednak kilkukrotnie, zwłaszcza jeśli ukończycie napad na najwyższym poziomie trudności. Wiele z napadów wymaga współpracy kilku graczy, ale do Doomdsay Heist wystarczy duet, a do Cayo Perico tylko jedna osoba. Zarobek za jeden skok może wynieść nawet 1,5 mln GTA$. Nie ma lepszego sposobu na to, aby szybko zarobić w GTA Online.

Jak zarobić pieniądze w GTA 5 single player?

W przypadku trybu dla pojedynczego gracza poprawianie swojej sytuacji finansowej jest dużo prostsze. Dużo zależy od postępu fabularnego. Im dalej zaszliście w głównej historii, tym więcej opcji zarobku pieniędzy w GTA V single player stanie przed Wami otworem.

Rabowanie opancerzonych furgonetek

Przedstawianie metod na to, jak zarabiać w GTA V, zaczynamy od rabowania opancerzonych furgonetek. Podczas przemierzania miasta w grze czasami dostrzeżecie punkty zaznaczone na minimapie. Będą to albo losowe wydarzenia (osoby potrzebujące pomocy, które są skłonne się odwdzięczyć), albo właśnie opancerzone furgonetki. Kiedy już traficie na taki pojazd, najpierw musicie pozbyć się kierowcy – najłatwiej strzelić do niego podczas jazdy. Możecie też wystarczająco uszkodzić pojazd, aby w końcu go zatrzymać.

Następnie trzeba zniszczyć tylne drzwi i w ten sposób dostać się do cennej zawartości. Może się też zdarzyć, że traficie na furgonetkę, zanim jeszcze wyruszy w trasę. W takiej sytuacji wystarczy pozbyć się ochroniarzy ładujących do niej pieniądze – nie będziecie musieli martwić się pościgiem policyjnym. Tak jest oczywiście znacznie łatwiej.

Jak zarobić w GTA - rabowanie furgonetek
Jak zarabiać w GTA V? Najlepiej przez wykonywanie kolejnych misji fabularnych

Zlecenia zabójstw od Lestera

Na pewnym etapie opowieści Lester zacznie proponować Franklinowi udział w pobocznych zleceniach. Polegają one na likwidowaniu określonych celów. Ma to duże znaczenie w kontekście inwestycji na giełdzie. Pozbywanie się ważnych osobistości pozwala manipulować wartością papierów i tym samym dokonywać bezpiecznych oraz mocno korzystnych inwestycji.

Inwestowanie na giełdzie

W nawiązaniu do poprzedniego punktu – inwestowaniem na giełdzie warto zainteresować się już na samym początku zabawy. Panuje tutaj stara zasada kupowania tanich aktywów i sprzedawania ich po wyższej cenie. Jest tutaj oczywiście mniejsze ryzyko niż w rzeczywistości, bo możemy skorzystać z zapisów gry. Trzeba ewentualnie pamiętać o tym, by wyłączyć automatyczne zapisywanie stanu rozgrywki.

Jak zarobić w GTA - inwestowanie na giełdzie
Inwestowanie na giełdzie to jeden z najszybszych sposobów na to, aby zarabiać w GTA 5

Udział w wyścigach ulicznych

W pewnym momencie fabuły Franklin dostaje propozycję wzięcia udziału w nielegalnych wyścigach. Po ukończeniu pierwszego z nich można trafić na kolejne, organizowane przez Hao. Dzięki specjalnej umiejętności Franklina ukończenie tych wyścigów nie stanowi szczególnie trudnego wyzwania, za to jest kolejną dobrą metodą zarabiania pieniędzy. Zwłaszcza jeśli zaopatrzycie się w szybki samochód.

Wykonywanie napadów

Podobnie jak w GTA Online, jednym z najszybszych sposobów na to, aby zarobić miliony w GTA 5, jest wykonywanie napadów. Pierwszą okazję złapiecie dość szybko, jeśli tylko poświęcacie swój czas na realizowanie misji fabularnych. Później pojawią się następne napady. Miejcie na uwadze, że lepiej zatrudnić lepszych fachowców, bo w ten sposób zarobicie jeszcze więcej.

Kiedy ukończycie ostatni napad w fabule, na Waszym koncie powinna znajdować się pokaźna suma pieniędzy. W zależności od postaci może to być nawet 10 mln GTA$. Tu znów pojawia się kwestia inwestowania na giełdzie, o której pisaliśmy wcześniej.

To już wszystkie nasze propozycje na to, jak zarobić pieniądze w GTA V – zarówno online, jak i w trybie single player. Jeśli z nich skorzystacie, to na koncie Waszej postaci szybko powinny zagościć pierwsze miliony.

Popularne w tematyce GTA 5:
Mody do GTA 5
Mody do GTA 5 – ranking TOP 5

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO